Napinjanje teladi(opšta tema)

Dobro bi bilo da se isposti par dana na slami i vodi, ujutru i uveče po neosanigest, posle par dana polako uvoditi obrok i seno.
 
Kažu da je laneno seme najbolje za te stvari.200 gr semena potopiti u 2l vode uveče za ujutro i obrnuto ujutro za uveče i zasipati govečetu dok se problem ne reši.
 
davao sam prosle godine sam potrosio 100 kila lana neke bikove izduva neke nece sto bi se reklo neki trose zejtin drugi trose mast i slaninu a najgore je ako mora crevo i troakar
 
Dok sam tovio bikove u kooperaciji sa lokalnom zadrugom, na prijavu da se javio nadun, njihov veterinar je dotičnu životinju slao na prinudno klanje.
 
Jedno jekad se govece prejede pa se nadme tu pomazu mast i sl.a kad se to konstantno desava to je znak da je poremecena peristaltika buraga i da je u pitanju nedostatak korisnih bakterija.uglavnom se to desava posle upotrebe antibiotika npr.streptomicina jer on ubija skoro sve bakterije.dugorocno resenje je unosenje tih bakterija a najjednostavniji nacin je sirilo.ako to ne pomogne naci burag i iscediti sadrzaj.verujte to pomaze,spaslo mi je tele koje sam morao nocu da ustajem i izduvavam ga crevom.
 
Necu ga jos sklanjati iz tova sigurno,imamo u svakoj turi po 1-2 problematcina sto se naduva tica. E sad sto se zasipanja tice tu bas nesto nismo iskusni,ni ja ni cale pa ne umemo bas najbolje da mu zaspemo kako treba. Kad mu dajemo nesto ovako kabasto,lakse mu ubacimo. Mnogi kazu to za burag,ali nikada nismo probali...
 
Staklena flaša sa velikim grlom i sipaj.Moraš sa strane da sipaš i pratiš kako guta da ne dobiješ fraj tuširanje.
 
Ma to cale uglavnom radi,ja drzim stranku. :osmeh: Ali ako moramo da zalivamo,onda se uglavnom posvadjamo... :haha:

Nafta?? I jel bilo efekta sa naftom i u kojoj kolicini?
 
Druže cedio ja zimus taj burag pa to nije pomoglo,a ruke tri dana nisam mogao da operem,tele se naduvavalo i samo izmenjen režim ishrane je pomogao ali je zaostao za parnjacima.
 
Evo mi smo sada napravili rotaciju. Ta dva problematicna i alava smo stavili jednog do drugog,pa idu na dijetu... Cuo sam za taj sistem promenjene ishrane,prvo lucerka pa bungur...ali cale covek starog kova,uskoro penzioner a tvrdoglavost na nivou i dalje radi kako je radio ceo zivot...
 
Ima sena uvek u Kupinovu.Mi smo uvek tako radili.Na njih desetak donesemo 100bala sena-trave i kad to pojedu onda detelina
Ako nenadjes seno onda istresi detelinu
 
Raso gde da nadjem stocni kvasac?

Nikola,cistog sena nemam i nisma u mogucnosti da kupim,ali imam svakojake deteline,a do te travnate jos uvek ne mogu da dodjem...
 
Stočni kvasac imaš u svakoj poljoprivrednoj apoteci a možeš i običan kvasac iz prodavnice dati,svejedno je i ne škodi ništa a moraš ga rastopiti u mlakoj vodi i zasuti dok stočni ne mora.
 
Farm-komercov ruski je dobar. Ja ga koristim kad sam mesam hranu obavezno. Za te sto se naduvavaju je jos bolja otresena ostra detelina, bolje nego seno.
 
Nazad
Vrh