Napinjanje teladi(opšta tema)

imam problem sa zenskim teletom,nemoze da mokri.sta valja ciniti?
 
Dok mu nije stao preživar, bila je gromuljica, pa juče i danas sama voda.
 
Imao sam takav slucaj sa naduvavanjem je pocelo pa preslo u potpuni vodeni proliv do uginuca a razlog je sto mu se na kraju buraga (knjiga,ili kako se vec zove) zaglavila strangla (kanap) koji nije mogao da prodje kroz creva.Prolazila je samo voda a sve sto je tele pojelo ostajalo je u buragu............
Nadam se da to nije kod tebe ali su isti simptomi......
 
Videćemo već, mada jako pazim šta im dajem i dobro pregledam seno, dal nema neki kanap, komad najlona, papirnog džaka, plastike, ili slično.
 
Imam problem sa jednim teletom koje ima dva meseca i nedelju dana.
Kada sam počeo teladima da dajem koncentrat (otprilike 300g) po teletu, odmah mu je stao preživar.
Dao sam mu Neosaningest i onda je sve bilo u redu. Jelo je i dalje seno i koncentrat, ali nisam povećavao količini kuncentrata. Jedini problem je to što je stalno imalo proliv, i počelo je da se "tanji". Onda sam mu po nagovoru "jednog iskusnog govedara" dao čaj od štagalja, koji inače jako dobro zaustavlja proliv kog prasića. Onda se desilo opet kontra, ponovo mu je stao preživar. Od tada (juče ujutru) ne jede ništa, samo vode pije. Dao sam mu Neosaningest, Karbobizmut i Neosulfin (radi zaustavljanja proliva, koji i dalje ima). Malo se čak i naduvalo, pa sam mu još dao i masti supenu kašiku. Međutim, zabrinjava me da i dalje nikakv pomak na bolje ne vidim.

Šta da radim?


Druže uradi ovako,ZA proliv mu daj 1ml na 10kg TILOVETA(TILOZINA) 3-4 dana
A za naduvljivanje daj mu SIKAVET,(ja sam davao i koka kolu pomešanui sa zejtinom,ali ti sad nebi preporučio jel zejtin protera,ono ima sad proliv pa ga nemoj davati)možeš i krišku leba sa jelovnom kašikom svinjske masti.
Što se tiče neosaningesta,PRVO DAJ SIkavet da ga izduvaš paposle par dana ga zalivaj neosaningeston.Ako sve ovo ne pomogne ja bi ga izduvo pa posle zalijo ovim preparatima.
 
Branko zovi ti veterinara,ovo ti kazem iz iskustva jer svaki sat isprobavanja ovog i onog otezava lecenje.
 
Druže kažeš zovi veterinara,A kad on dođe(a pre toga je bio u 10 štala pa ti donese još ko zna kojih virusa).
Šta ćemo onda??
Ja lično u KRAJNJEM slučaju zovem veterinara.
Ovo ti govorim iz ličnog iskustva(zna Montoja zašto:osmeh:)
 
Te sve lekove koje sam mu dao je veterinar i rekao da mu dam. I bio je juče uveče, a danas mi reče samo da nastavim sa terapijom...
 
Probaj da ga izvedes u drugu prostorijuJa sam skoro ima problem sa naduvom i evo ti proveren recept.
0,5l mleko
0,5l zejtin
0,2l rakija
2 kasike soda bikarbona
2 kasike so
1,5l mlaka voda
recept je za odraslo grlo .
 
Imam problem sa jednim teletom koje ima dva meseca i nedelju dana.
Kada sam počeo teladima da dajem koncentrat (otprilike 300g) po teletu, odmah mu je stao preživar.
Dao sam mu Neosaningest i onda je sve bilo u redu. Jelo je i dalje seno i koncentrat, ali nisam povećavao količini kuncentrata. Jedini problem je to što je stalno imalo proliv, i počelo je da se "tanji". Onda sam mu po nagovoru "jednog iskusnog govedara" dao čaj od štagalja, koji inače jako dobro zaustavlja proliv kog prasića. Onda se desilo opet kontra, ponovo mu je stao preživar. Od tada (juče ujutru) ne jede ništa, samo vode pije. Dao sam mu Neosaningest, Karbobizmut i Neosulfin (radi zaustavljanja proliva, koji i dalje ima). Malo se čak i naduvalo, pa sam mu još dao i masti supenu kašiku. Međutim, zabrinjava me da i dalje nikakv pomak na bolje ne vidim.

Šta da radim?

Za proliv,praškovi mogu da pomognu ali ja ipaK dajem prednost streptomicinu.
Kada ima proliv samo malo stočnog brašna,nikako koncentrat i prekrupa.
 
ja isto mislim da je tele pojelo kanap najverovatnije, nemora da bude kod tebe vec kod prethodnog vlasnika, proliv je samo posledica jer zeludac ne radi kako treba

dehidrirace, dajte mu sto vise tecnosti, al licno mislim da nece dugo moci jer ne uklanja se uzrok vec se lece posledice..
 
Hvala svima na savetima za lečenje teleta.

Nažalost, ispostavilo se da mu nije bilo spasa. Svaki posao ima rizika, pa tako i ovaj.

Kako kaže jedan stih u Bibliji: "Bog je dao, Bog je i uzeo. Da je blagosloveno ime Gospodnje."
 
Kolege,imam problem,jedno tele staro 3 meseca se u poslednjih para dana stalno naduvava.Ranije sam ga lecio od proliva kad ga je to proslo prekinuo sam mu djetu i poceo umereno da dajem seno i koncentrat,medjutim pre neko vece vidim da se naduvao-stomak mu je veliki,a sa leve strane iskocilo nesto kao polulopta i ugiba se na dodir.Izduvao sam ga jedanput sa kokakolom,i drugi put sa sodom bikarbonom i uljem,ali njemu to splasne i stomak mu ostane veliki i posle sat dva se opet naduva.Sinoc sam mu gurao crevo po savetu veterinara i kao se izduvao,medjutim vidim da je opet naduven.od kako sam to primetio dajem mu samo malo sena i slame,vodu naravno pije.balega normalno.Ima li pomoci?
I da dodam da mi je to tele vezano do zida i da uglavnom lezi levom stranom naslonjen na zid.da li to ima neke veze?
 
Poslednja izmena:
Kolege,imam problem,jedno tele staro 3 meseca se u poslednjih para dana stalno naduvava.Ranije sam ga lecio od proliva kad ga je to proslo prekinuo sam mu djetu i poceo umereno da dajem seno i koncentrat,medjutim pre neko vece vidim da se naduvao-stomak mu je veliki,a sa leve strane iskocilo nesto kao polulopta i ugiba se na dodir.Izduvao sam ga jedanput sa kokakolom,i drugi put sa sodom bikarbonom i uljem,ali njemu to splasne i stomak mu ostane veliki i posle sat dva se opet naduva.Sinoc sam mu gurao crevo po savetu veterinara i kao se izduvao,medjutim vidim da je opet naduven.od kako sam to primetio dajem mu samo malo sena i slame,vodu naravno pije.balega normalno.Ima li pomoci?
I da dodam da mi je to tele vezano do zida i da uglavnom lezi levom stranom naslonjen na zid.da li to ima neke veze?

Odmakni ga od zida i neizduvavaj ga dok nepocne da se dize i desna strana gledano od pozadi.Mozda je samo prehladilo burag.Ako se nastavi naduvavanje negine mu klanje
 
Prevezan od zida i stanje isto,veceras sam ga izduvao sa crevom.i dalje normalno jede i pije i balega,ali se konstantno naduvava.probao sam sa svinjskom masti,kiselom vodom i sl.i ne daje rezultate.imate li jos kakav predlog?
 
Nazad
Vrh