Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U mom malinjaku primetio sam da ima lastara novih kao da su nagrizeni pri vrhovima i tu se saviju i prelome. Imam jos sutra branje i onda prskam qvadris ,mospilan i plus neki akaricid za grinje.
 
malina se povratila,
ja ću od muke da povratim jer ne mogu više da je berem niti da je gledam :sjasi:
 
Ja sam zavrsila branje malina pola roda je susa odnela.Sada berem kupinu cena je 150 din.Ako ne bude suse bice dobro.Temperatura je pala bice valjda i kise tako da bar nesto zaradim na njoj.
 
Ja hladnjacarima po 109, pijac u kutijice po 314. Doduse hladnjacarima 4127 kg, na pijac 870 kg. Zafali 3 kile za 5 tona, doduse ima u zamrzivacu 50-tak kg...:sjasi:
 
Zoraneeee..nesto mi malooo.....zar toliko susa uze danak...:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 23:30 ---------- Prethodna poruka je at 23:27 ----------

@ meekeru :ppozdrav: Sta se desava u Vasem kraju.....?
 
Sto nabrah, nabrah do vidovdana, posle onaj sitnez mi se smucio, pa sam se maksimalno od 5.jula posvetio kupinjacima... Izginuo sam zalivajuci, ali uveliko se isplacuje...
 
Ja jos ne znam koji prosek cu uhvatiti sa malinom najveci deo roda sam dala po 147din startovano je sa 102 din a zavrseno sa 162 din. U cetvrtak berem kupinu pa cu zavrsiti racun sa hladnjacarem sto se maline tice.Kod nas pada kisa a bilo je i ovih dana pomalo tako da ce kupini ovo dobro doci.
 
Kod mene je krenulo kasnije branje tako da se cena cesce menjala tako da cu videti kakav ce biti zavrsni racun.Ja se zaradi nadam od kupine jer ako cena bude rasla ja cu najvece kolicine dati po tim cenama malo kasnije krece nego u drinskoj dolini videcemo sta ce od svega biti.
 
@ cunami....neverujemmmm ....moj prosek 131.86 din.... mada mi je naj veci deo maline otisao po 125 din .....umalo je falilo da pred crkvom u Lipolistu prospem cini mi se 480 kg ... jer taj dan hladnjacarka je htela da skine cenu sa 125 na 120 din.....i kad su videli da sam cvrsto resen za prosipanje ...meni su nastavili po 125....a drugima po 120 za miker a 110 za vilamet .
 
U Arilju stanje stoi ovako , Frukom koi je od starta isao sa 7 din vise od ostalih tj za prevoz , kazu iz kancelarije sve zasad ide po 132 din u hladnjaci ili 125 ko je predavao na kamion ZASAD (kaze dok se vidi prosecna cena u okolnim krajevima) ali jos se nezna zvanicna cena jedino ispod toga se nece ici . Ostali , danas je bilo obavestenje saveza malinara na radiu da je cena ponudjena 125 dinara (trazi se 1.45eur , preti se protestima , mole se hladnjacari da se urazume , trazi se roba nazad , ukoliko nebude zadovoljavajuca cena trazice se novi kupci itd ..........).Ubrao sam nesto ispod 4000 kg ili 42% od proslogodisnjeg , ali samo jedan malinjak mi je dao prinos od 150 kg po aru bez navodnjavanja.
 
I ja sam dovozila malinu videcu veceras kako ce biti obracunata malina jos nista ne znam .Ja sam predavala hladnjaci Hosana iz Pozege.Prosle godine su bili ok videcemo sta ce biti.Moze im se da rade sta hoce i kako hoce kada im je tako dozvoljeno.
 
Nebih da te obeshrabrim ali Pozezani su dosad uvek imali nizu cenu u odnosu na Arilje , tamo cenu dihtira Rade Ljubojevic i prosle godine je dosta bila niza nego kod nas a i ostali hladnjacari ga prate. Tu vidim problem u slabom udruzenju i maloj konkurenciji izmedju hladnjacara
 
Vilamete,
Vidim da poznajes te hladnjacare pa, ako hoces, reci mi znas li nekog ko ima hladnjacu u Makovistu?
To je sve sto znam o njemu, a covek je dolazio kod mene u selo i nudi neku mnogo dobru cenu za sljivu. Sve mi je to prilicno sumnjivo, i cena i to sto trazi da se sljiva bere ipak prerano...
Ako neces da kazes, bilo iz razloga sto bas ja pitam, bilo iz razloga sto neces da ogovaras coveka, ok je.
 
Dali mislis na hladnjacu Makoviste koja je u nasem kraju ili mislis na hladnjacu iz Makovista .Ako mislis iz Makovista , u Beogradu posluje kompanija Hibrid koja posluje u sklopu tri firme Pc Frigo ,Pc Semenarstvo ,Pc luka Dunav Bugojno ,Pc Frigo ima u svom vlasnistvu dve hladnjace u Makovistu kapaciteta 2500 tona , po moim saznanjima posluju sa Rusima . Sigurnost posla sam proceni. Kod nas isto traze jako zelenu sljivu (zbog transporta verovatno jer dosta ide u svezem stanju i na kamionu dozreva) a cena ce verovatno biti solidna jer je nema .
 
Upravo sam dobio informaciju zasad neprovereno da je Bule iz Pilatovica isplatio do 16 jula po 150 din vilamet a posle 16 jula 180 din .Neznam dali je svima sve isplatio ali mom prijatelju jeste.
 
Upravo sam dobio informaciju zasad neprovereno da je Bule iz Pilatovica isplatio do 16 jula po 150 din vilamet a posle 16 jula 180 din .Neznam dali je svima sve isplatio ali mom prijatelju jeste.

hvala na informaciji vilamet.tacna i proverena informacija je do 15 tj zakljucno sa 14.isplaceno sve po 150.a od 15 po 180.za vilamet
link hladnjace
http://www.nseksport.rs/oNama.html

trenutna cena kupine u ovoj hladnjaci 160.
zanimljivo je i u galeriji videti sliku koja treba da visi u malinjaku ako se radi po mislim global gap standardu,ako gresim u standardu neka me neko ispravi
http://www.nseksport.rs/galerija.html

---------- Poruka napisana u 21:18 ---------- Prethodna poruka je at 21:10 ----------

Dali mislis na hladnjacu Makoviste koja je u nasem kraju ili mislis na hladnjacu iz Makovista .Ako mislis iz Makovista , u Beogradu posluje kompanija Hibrid koja posluje u sklopu tri firme Pc Frigo ,Pc Semenarstvo ,Pc luka Dunav Bugojno ,Pc Frigo ima u svom vlasnistvu dve hladnjace u Makovistu kapaciteta 2500 tona , po moim saznanjima posluju sa Rusima . Sigurnost posla sam proceni. Kod nas isto traze jako zelenu sljivu (zbog transporta verovatno jer dosta ide u svezem stanju i na kamionu dozreva) a cena ce verovatno biti solidna jer je nema .
svaka ti cast vilamet za poznavanje temetaki o hladnjacama.koliko znam imaju i hladnjacu i u gornjoj dobrinji i ne posluju samo sa rusima ,caki ni u nekoj vecoj meri sa rusima.a sakim sve posluju to nije za ovde.imaju i par koperanata u manjim hladnjacama koje im rade usluge otkupa i zamrzavanja.ima tu udela i iz inostranstva ali o tome ne bi ovde.
link
http://www.hibrid.rs/sr/frigo/o-nama.html
http://www.hibrid.rs/sr/frigo/kapaciteti.html

---------- Poruka napisana u 21:24 ---------- Prethodna poruka je at 21:18 ----------

zamolio bi forumase da uz izvestaj o ceni dostave link hladnjace ili neki kontakt otkupnog mesta,jel samo tako mozemo imati proverene i tacne informacije,a i ako neko zavrce nek se zna:bravo:

---------- Poruka napisana u 21:35 ---------- Prethodna poruka je at 21:24 ----------

Vilamete,
Vidim da poznajes te hladnjacare pa, ako hoces, reci mi znas li nekog ko ima hladnjacu u Makovistu?
To je sve sto znam o njemu, a covek je dolazio kod mene u selo i nudi neku mnogo dobru cenu za sljivu. Sve mi je to prilicno sumnjivo, i cena i to sto trazi da se sljiva bere ipak prerano...
Ako neces da kazes, bilo iz razloga sto bas ja pitam, bilo iz razloga sto neces da ogovaras coveka, ok je.
ironman,mogao bi napisati koju cenu nude,posto okrenuh lika koji za njih radi i cuh da zuckaju o nekoj velikoj,ali o njoj kada ti otvoris karte i na mestu gde se pise o sljivama
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh