Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja prodavao vilijamet po 100 ,miker 110 , mozda nam doplate jos 10 din, miker vec prolazi ,sad stize tjulamin ,najako dobro se pokazao s obzirom na vrucine i najmanje podbacio ,nude 130din ,trazicu vise.
 
Kod nas malina otisla u proseku za 100 din ili 0,86 eura... Da nisam radio kutijice ne bi me bilo nigde... Sreca bozja pa imam tri kupinjaka...
 
Frukom ipak podigao cenu ; 125,71( i prevoz verovatno 7 din )akontna .150 za kes .Neznam gde nadje ono 0.01 din.
 
ironman :To sto ti sve seljake stavljas u neki svoj kalup, sto ne mozes da shvatis da seljak ne mora samo da kuka i proklinje drzavu i kupce je samo dokaz da ti tesko shvatas a ne da su seljaci samo oni iz tvog kalupa.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

znam kako seljaci zive u kraju odakle je Boban,a i u vecini krajeva srbije.zato mi malo bode oci kada solis ironman.dovoljno je videti prosek starosti seoskih domacinstava,koliko je momaka na selu i otidji na wikipediu i mozes videti kako vecina sela izumire-pa sto se ironman ne zapitas zasto???zasto mladi masovno uzimaju karte bez povratka iz rodnog mesta???
imaobi o ovom mnogo da pisem ali posto ovo nije tema o srpskom selu nego malini da se vratimo na tu temu.
koliko poznajem ovogodisnju situaciju ima mnogo njih koji nece moci dugove samo da vrate.i sta ocekujes da sutra njihova deca kada to vide,dasu toliko glupi da to rade.jednostavno ce otici u potrazi za boljim zivotom i za drustvom jer nece ziveti sa nekima koji presipaju iz supljog u prazno.
imao bi mnogo o svemu da pisem iz svog licnog iskustva,ali eve ti ovaj snimak i pogledaj od 0:28:01 jedno desetak minuta mozda ti i nesto bude jasnije.jedino ako si resio da provociras onda te razumem.
http://www.youtube.com/watch?v=qsOxuvTiDto
 
Čačak -- Proizvodnja maline u Srbiji je drastično smanjena, zbog duge, hladne zima, ali i prolećnih mrazeva i vlažnog vremena, navode u Institutu za voćarstvo u Čačku.
Smesno koi se razlozi navode od strane strucnjaka za manju kolicinu , glavni uzroci su proslogodisnja susa u avgustu , sneg koi je polomio lastare , i susa u brebi . Kvalitet nikad u proseku nije bio bolji , nesto jeste sitnija ali krupnoca nikad nije bitno uticala na kolicinu rolenda . Sto se tice cene u Arilju vecina hladnjacara je na 145 din vilamet(kazu da je po toj ceni od 11 jula a do tad 120 ali se jos nezna) , Frukom 132 (sve od pocetka), obecano 70% isplate u berbi , ja sam podigao jedva 25% , ko od hladnjacara ove god u Arilju bude nizi sa cenom slobodno sledece godine moze da stavi katanac jer svi mi ovde imamo da biramo kome cemo predavati mada dosad je praksa da svi izjednace na kraju cenu. Vecina hladnjacara je otkupila kolicinu ispod koje nemogu uopste da funkcionisu.
 
Malinari i hladnjacari saradjuju po sistemu,ko ce koga...Prosle godine su bili hladnjacari ti koji su kec...,ove godine se promenila poza.Oprostite ,moram biti vulgaran,drugaciju terminologiju ne mogu naci za navedeno funkocionisanje.
Neka ovo bude opomena i jednima i drugima,pa pamet u glavu i neka se nadje pravo resenje.
 
jutros napisah nesto,kada vidim veceras obrisano mi je bez ikakvog objasnjenja.
ocito nekome smeta kada se kritikuje nevidjena pljacka.
sto se tice mene.apsoluno mi nije potrebno dase uopste pojavljujem u javnosti,i imam mnogo pametnija posla.bicu jos malo dostupan na pvt.pa ako neko zeli moze se javiti da nekad mozda uz pice ispricamo se.
nisam ni uvredjen ni ljut.vec imam dosta drugih poslova gde bi utrosio svoju energiju.
a taj post ne verujem da mi je izbrisao neko ko poput zokija sefa ustaje u praskozorije da bi svoju robu dopremio na trznicu ili pola koji jos samo malini pticijeg mleka ne daje,ima jos dosta njih ovde da sada svakog po imenice ne pominjem koji jedu gorki seljacki hleb.(ova dvojica sumi najvise upali u oci jer vidise da ljudi rade i bili su najaktivniji ovde)sticajem okolnosti i tranzicije bio sam i ja primoran jestiga.ali ako sam se vec necim bavio trudio sam se i mnogo o tom nauciti.sto o proizvodnji,ali sto i o ekonomiji i toku trgovine.iz principa nisam hteo mnogo tog iznositi.
napisao sam pre izvesnog vremena da je novi predsednik amerike ne obama vec mit romni-sto ce te se i krajem ove godine uveriti.tako i ovim stvarima mnogo znam ali mislim da mi je najpametnije da zadrzim za sebe i okrenem se lepsim zivotnim stvarima.
svima saljem puno pozdrava i nadam se da ce jednog dana shvatiti da od proizvodjaca sve zavisi i on je taj koji moze da diktira uslove a ne ko sto iromen pise da je to najprostiji fizicki posao i to je danas najmanje placeno i da seljak mora dase tako pomiri sa sudbinom.
:sjasi:
 
Pljacka nego sta, klasican monopol zakonom zabranjen, uigrana ekipa u sprezi sa ljudima bliskom vlasti. Drzati proizvodjaca na belom hlebu, da MORA da proda po ponudjenoj ceni da bi decu prehranio i nikako mu ne dozvoliti da napravi finansijski iskorak da ne bi doslo do situacije da u godini nezadovoljstva cenom bude u mogucnosti da po cenu da ne proda rod brani svoje interese. Jednostavno zar ne?
 
U Arilju od sinoc najnovija informacija ; Perica rekao svoim kooperantima sve od pocetka po 160 din , Laki takodje 160 + 5 prevoz ( dali sve od pocetka ili ne neznam). za ostale cu saznati u toku dana . Nikad vece muljanje oko cene , niko nista zvanicno nezna , Frukom (140) se kazu najvise buni na sastancima koi odrzavaju hladnjacari , Eliksir u Prilikama 180 din , 160 za kes na tranzitnom putu . Prelomni period navode 11 jul , kazu od tad po vecoj ceni , verovatno zbog losijeg kvaliteta od tog datuma , ...........
 
Poslednja izmena:
slobodnistrelac, ne predaj se tako lako.
Ovde na jugu cena 130, od sutra najavljena 140, moze sad da bude i 200, kasno je, berba zavrsena, mozda jos sasvim malo do kraja, toliko za ovu godinu, nikad manji prinos
 
to su sad cene jake zato sto nema malina a kolika je bil prosecna cena pitam ja vas , j jos nisam izvrsio kalkulaciju jer imam jos sutra da berem i zavrsavam sa ovom godinom a po mojoj proceni cena ce biti malo veca od 1 eur sa kolicinom nisam zadovoljan kao ni sa cenom
 
Hosana Pozega 147 vilamet 162 miker.Sa malinama je gotovo sta je tu je ima li ko sta zvanicno za kupinu ja sledece nedelje krecem sa branjem zrelih vec ima.Nadam se da nas nece opet izraditi kada je kupina upitanju nema je a i sa malinama su lose prosli.:sta::ppozdrav:
 
slobodnistrelac, ne predaj se tako lako.
Ovde na jugu cena 130, od sutra najavljena 140, moze sad da bude i 200, kasno je, berba zavrsena, mozda jos sasvim malo do kraja, toliko za ovu godinu, nikad manji prinos
ovde je takodje berba skoro gotova ali sa cenom nije sve gotovo jer ovde se sve placa verovatno po zadnjoj ceni , za Frukom znam sigurno da nece biti ispod 140 sve iz pocetka
 
У Крупњу виламет и даље 139,оо, биће га још 10 дана на Јагодњи. Купина 110. Накупци купину плаћају 150,оо одмах кеш.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh