Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
informacije koje imam su na zalost lose (najveci kupci koji su bili na srpskom trzistu potpisali su predugovore u poljskoj za malinu misleci da je skoro sva srpska malina -50000 tona- prodata samo jednom kupcu u austriji) posledica ovakovg "nedovrsenog-politizovanog -ugovora-posla" Unije malinara drasticno ce uticati na cenu srpske maline u berbi 2012 jer ce iz gore navedenog potraznja srpske maline biti manja( prvo ce se prodavati na zalost poljska malina) za odredjenije informacija pisite na pp -na zalost o svemu ovome sam pisao i u februaru martu u vreme "ugovora stoleca" i plasio sam se ovakvih posledica po cenu sada, kome nije dosadno neka procita moje tekstove od tada da se nebih ponavljao
 
Mogu ja licno da dovedem kupca koi ce sve da kupi po 50 din bez problema . Dakle po Vladanovom bitno je imati kupca , nije bitno koja je cena .U prici sam svakodnevno sa Ariljskim hladnjacarima(sa nekima licno a sa nekima preko ljudi) i cudno da oni neznaju nista o tome , kazu kolicine su manje nece imati problem sa prodajom. Ali Vladan po ko zna koi put ubacuje u narod pometnju iz ko zna koih izvora.Sto se mene licno tice bolje da je niko nekupuje ako nije prihvatljiva cena .
 
@ Vladane spas ...ne s***ri vise MOLIMTE Davis nas naj pre da kvalitet i miker imace vecu cenu.....nazalost ni na jednom od 10 otkupni mesta nije tako.Pa nas davis udruzivanjem *UTOPIJA. Jos nas davite sa tih famoznih 50000t .... i objasnjavas nam da su ovi evropljani naivni i poverovali u tu predizbornu ujdurmu a ogroman br. vrsnih malinara nije poverovalo.

Prestanite da nas davite vi i mrtvozbornik Trna....c kako nasa roba nema kvalitet i nemoze na evropsko trziste ... A kad neko postigne exstra kvalitet ....kao ja sa meekerom NIKOG to ne zanima samo ih zanima da opljackaju jadni narod sa sto nizom cenom, kvalitet ih ne interesuje.

Nemoj mi ponavljati tvoju ponudu od 1.8-1.7 eur Znam da je meni itekako prihvatljiva i ZADOVOLJAVAJUCA al citajuci tvoje postove KO bi imao povernja u tebe. i da bi to bila produzena agonija do neizvesnosti.... a dobro znas i ja znam da bi ti na mojoj malini zaradio 10-12000 eur a ja mozda samo 1-2500 eu. vise nego sad.

CANE .elihsir 110, tamiska 110, ( RAOCARALI SU ME nista na kvalitet u koji su se kleli) libertas 100, doca 115 itd

SVIMA njima kvalitet sluzi samo kao izgovor.............
 
Poslednja izmena od urednika:
Mogu ja licno da dovedem kupca koi ce sve da kupi po 50 din bez problema . Dakle po Vladanovom bitno je imati kupca , nije bitno koja je cena .U prici sam svakodnevno sa Ariljskim hladnjacarima(sa nekima licno a sa nekima preko ljudi) i cudno da oni neznaju nista o tome , kazu kolicine su manje nece imati problem sa prodajom. Ali Vladan po ko zna koi put ubacuje u narod pometnju iz ko zna koih izvora.Sto se mene licno tice bolje da je niko nekupuje ako nije prihvatljiva cena .
vimalete samo nemoj vise da ti dovodis kupca (kao onog austijanca) jer upravo ti i tvoji iz unije ste napravili pometnju na trzistu (znam da ste zeleli dobro za srpsko malinarstvo misleci prodali smo 50000 tona jednom kupcu , stvorice se nestasica, cene ce za ostatak maline nevidjeno porasti nastace grabez na trzistu .... ali posto ste vi "politicari" a ne ekonomisti znajte da trziste ne funkcionise tako , izazvali ste kontra efekat , odlicnom mediskom kampanjom kako u zamlji tako u svetu ubedili ste ostale kupce koji su kupavali u srbiji svih ovih godina "da je skoro sva srpska malina prodata jednom kupcu" reakcija kupaca bila je normalna i neminovna otisli su tamo gde su mogli da potpisu predugovore znaci u poljskoj..... uostalom kao i svaki puta do sada ovo moje pisanje dolazi iz vrlo studiozne analize trzista a ne "otprilike" a da li sam u pravu videce se za koji dan...... ukoliko je ova moja analiza tacna dragi proizvodjaci imacete jos vise razloga da sami klasirate malinu prilikom branja, i zamrzavate svoj rad i svezu malinu u orginal i prodate ga kasnije kada prodje "nalet na poljsku robu"....malina mora biti skuplja nego sto su na zalost moja sadasnja predvidjanja za u toku berbe......nadam se da je moja analiza netacna bilo bi bolje za sve nas.....trzisnu istinu cemo znati vrlo brzo.....
 
E jos kad bi ti stranci bili toliko naivni pa da se informisu iz nasih medija gde bi nam bio kraj. Sta mislis , Vladane, da su ostali kupci iz Evrope gledali drugi dnevnik i kad su culi da je sva malina prodata nekom kupcu, oni se okrenuli drugima, ha ha ha, e moj prijatelju, znaju oni situaciju ovde bolje nego li i ja i ti i svi mi zajedno, zasto i kako znaju, pa zato sto je oni i kreiraju kako im odgovara.
Pole je sasvim u pravu, ni ovde kod nas se uopste ne ceni kvalitet, sve ide "djuture", odnosno sve zajedno
 
deki koliko nisi u pravu, stranci nisu naivni oni su pragmaticni i nece nikakav rizik.... zivimo u globalnom selu i infrmacijama koje su svuda dostupne, a trziste voca je tako "kristalno lomljivo" i nestabilno evo smao nekoliko primera vodecih casopisa koji se bave trzistem voca koji su pisali o unapred kupljenih 50000 tona maline po 1.21 eura pogledaj deki i zaboravi dnevnik tv beograd....zivimo u tri dimenziji ......http://www.freshplaza.com/news_detail.asp?id=96354 pa onda http://freshfruitnews.blogspot.fr/2012/03/austrian-buys-serbian-raspberry-harvest.html pa onda mozes naci stotine natpisa, i kad ih procitas onda shvatis koliko nisi u pravu u prethodnom tekstu i koliku je stetu srpskom malinarstvu napravio ovaj kvazi ugovor sa austijancima (videcete cenu uskoro maline na trzistu)
 
Poslednja izmena od urednika:
@ Vladane spas ...

SVIMA njima kvalitet sluzi samo kao izgovor.............

Kvalitet pominju samo kad malo padne kise,da bi oborili cenu,posle je ne dizu kad se i kvalitet popravi.Kad god odnesem kupine gnjave me za branje,kao moze da se bere lepse.I ja kazem da moze lepse ,ali ne po 12 dinara kilogram,a za to moraju oni da plate.Da mi daju jos 3 dinara da platim berace i bice ekstra obrano.Vise ne pominju lepotu gajbice.
Ne razumem srpski biznis u kom jedna strana nikad ne moze da zaradi,a snosi sav rizik.Ne razumem se mnogo u trgovinu,ali ako je sve cisto u poslu sa vocem,zasto ni jedne vrste nema na berzi,kao recimo kukuruza i psenice?Da svi vide sta se i kako radi?
 
Poslednja izmena od urednika:
deki koliko nisi u pravu, stranci nisu naivni oni su pragmaticni i nece nikakav rizik.... zivimo u globalnom selu i infrmacijama koje su svuda dostupne, a trziste voca je tako "kristalno lomljivo" i nestabilno evo smao nekoliko primera vodecih casopisa koji se bave trzistem voca koji su pisali o unapred kupljenih 50000 tona maline po 1.21 eura pogledaj deki i zaboravi dnevnik tv beograd....zivimo u tri dimenziji ......http://www.freshplaza.com/news_detail.asp?id=96354 pa onda http://freshfruitnews.blogspot.fr/2012/03/austrian-buys-serbian-raspberry-harvest.html pa onda mozes naci stotine natpisa, i kad ih procitas onda shvatis koliko nisi u pravu u prethodnom tekstu i koliku je stetu srpskom malinarstvu napravio ovaj kvazi ugovor sa austijancima (videcete cenu uskoro maline na trzistu)

Pa bilo je u dosta medija ja bih izdvojio: http://derstandard.at/1330390195748...ft-serbische-Himbeer-Ernte?seite=1#forumstart
ima dosta komentara ispod ,posebno mi se dopao jedan citalac sto kaze- kako tolika cena kad mi placamo 16e/kg , treba izbaciti 5 trgovaca iz lanca.

http://www.fruchtportal.de/newsarch...Durchbruch-fuer-serbische-Himbeeren-in-Europa
http://news.orf.at/stories/2107981/

...........................

Pa demanti ,ali obrati paznju nisu demanti iz maja meseca pa da se trgovci predomisle i navale nego iz juna:
http://www.lebensmittelcluster.at/s..._news/apa_news.html?tx_posapaxmlimport_pinews[uid]=7319
-Srpske maline ali ne (iz) cws Best Food-
Pazi sad ovo moj slobodan prevod :
Predsednik udruzenja proizvodjaca Dragisa Terzic rekao je u sredu za APA (valjda neka novinska agencija),da je ovogodisnji rod manji zbog vremenskih uslova i da se ocekuje oko polovine pa zato nisu mogli da ispune kvotu od 50.000 tona.Uobicajen prinos je 60-70.000 tona. Razlozi za neuspeh ovog posla takodje leze na drugom mestu.Srpski proizvodjaci malina su ocekivali prema terzicu s obzirom na losu zetvu i zakupljene kolicine da dobiju vecu cenu nego sto je postigao sa austrijskom kompanijom ali se to nije proslo_Otkupna cena je samo 100 dinara sto je u ekvivalnetnoj protivvrednosti manje od 1 evra.

http://www.wirtschaftsblatt.at/archiv/kein-geschaeft-mit-serbischen-himbeeren-521985/index.do
-Nema biznisa sa Srpskom Malinom-
Terzic nevin ko spanska sobarica , a seljaci su krivi!!!!
 
Rogi , pogresan prevod , Terzic nije rekao da zbog manjeg roda nije ugovor mogao biti ispunjen (kolicinu u ugovoru je prilagodio planiranoj) vec po ko zna koi put , narod nije potpisao , imate podatke u koima se govori da u Arilju oko 8000 proizvodjaca potpisalo oko 450 , pa valjda to sve govori .Netvrdim da bi ugovor uspeo da su svi potpisali , imalo je jos tu dosta drugih problema ali bi bar pokusali. Netvrdim da je Terzic nevin , netvrdim da je narod kriv , jednostavno tesko je narod udruziti oko bilo cega , cak i hladnjacari tvrde da nemogu da se udruze ni njih nekoliko , pa nemoze ni sin sa ocem kao sto neko gore napisa . Sutra ocekujemo cenu od hladnjacara , trenutno imamo samo nakupac za Toma koi placa 85 za kes.
U nedelju miting u Arilju ako sutra nebude cene.
 
od samog pocetka cela prica je isla neodgovorno kao sve ostalo u srbiji , dovesce do tog da ce biti kao i sa kupinom kad je im dzabe je kad je nema ima da je pretplate 5 x to je buducnost srpskog malinarstva
 
Rogi , pogresan prevod , Terzic nije rekao da zbog manjeg roda nije ugovor mogao biti ispunjen (kolicinu u ugovoru je prilagodio planiranoj) vec po ko zna koi put , narod nije potpisao , imate podatke u koima se govori da u Arilju oko 8000 proizvodjaca potpisalo oko 450 , pa valjda to sve govori .Netvrdim da bi ugovor uspeo da su svi potpisali , imalo je jos tu dosta drugih problema ali bi bar pokusali. Netvrdim da je Terzic nevin , netvrdim da je narod kriv , jednostavno tesko je narod udruziti oko bilo cega , cak i hladnjacari tvrde da nemogu da se udruze ni njih nekoliko , pa nemoze ni sin sa ocem kao sto neko gore napisa . Sutra ocekujemo cenu od hladnjacara , trenutno imamo samo nakupac za Toma koi placa 85 za kes.
U nedelju miting u Arilju ako sutra nebude cene.
Ahaaa ! Znaci ti i vilamet 2002 jeste jedna ista osoba , kako sam vas tj. tebe isterao na cistac !! Kako samo branis terzica-spansku sobaricu ahahaa....kuku nama.Ja znam nemacki jezik i prevod je odlican. Sto su demanti iz sredine juna a ne iz maja kako je govorio terzic da je odma objavio da je ugovor propao cak pre izbora. Sto ce se terzic obogatiti -ko li ce kupiti Srpsku malinu ove godine za bagatelu a - toooooo mene zanima ?!?!?!?!
Ubili ste tri muve jednim udarcem -dobili izbore ,oborili cenu,posejana mrznja i nepoverenje medju seljacima da vise nikada ni ne pomisle na udruzivanje ,i obican narod mrzi i osudjuje malinare- zbog blokada puteva i trazenja zastite od drzave i subvencionisanja maline iz budzeta da ispadnu poljo-privrednici jedini koji vise i rade u ovoj banani od drzave->PARAZITI (a to ustvari terzic trazi i sad namerno on i udbasi plasiraju tu pricu ,a čovek koga su predstavljali kao vlasnika Best Food-a je pre ličio na nekog DJ-a koji pušta muziku po klubovima (onako šatiran) nego na poslovnog čoveka.)...
http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=618007
Pogledaj ovde komentare- narod mrzi malinare ! ! !

Posejali ste takvu mrznju i ZLO da nemam reci.....
Ali kako posejete tako cete i znjeti....
-
cunami
od samog pocetka cela prica je isla neodgovorno kao sve ostalo u srbiji , dovesce do tog da ce biti kao i sa kupinom kad je im dzabe je kad je nema ima da je pretplate 5 x to je buducnost srpskog malinarstva
Kad nemac u komentarima kaze da uzima za 16e/kg ,nemoj ti bude cudno kad jedne godine za je svi zatremo i kad tajkunima zafali evrica, da cena bude 5e za kilo maline, (a nemoguce je da realno cena toliko skoci jer srpski rod ne predstavlja 50% svetske produkcije), a inace ce je drzati ispod 1e za vek vekov iako mogu da je plate mnogo vise...zasto? pa zato sto im odgovara -svi su u talu-propagandna masinerija se zahuktala i samo ce biti gore.
Kad miskovic prodaje smrznutu pakovanje od 400 grama za 150 din a kupljenu gde - kod malog seljaka,sta vise reci...znaci u Srbiji je u marketu cena vise nego 3 puta veca -300%-nego kod hladnjace a tek na zapadu mozes zamisliti.
 
Poslednja izmena:
Ja nemam vise bilo sta da dodam osim jedno pitanje za sve one koji guraju pricu o ponudi i potraznji: Zasto su tolike razlike u otkupnim cenama u Sapcu i recimo Krupnju? 70-80km razdaljine a razlika u ceni 80-115 dinara? Pitanje nije provokativno vec pitam zato sto mi nije jasno. Predpostavljam da neko od vas zna odgovor, naprimer vladan spas ili bbg ili ... ne mogu da vas sve popamtim... Hteo bih da napomenem da je kvalitet trenutno jednak i u jednom i u drugim mestu, eh da i u Osecini je 80-90.. Ja licno ispravljam cenu sa pijacama i kutijama a od ponedeljka berem 1.000 kg dnevno, pa me zanima zasto moram da vozim celu noc zbog drasticnih razlika u ceni?
 
Rogi , demanti je bio na lokalnoj televiziji u Arilju tri dana pred izbore a najavljeno je mesec dana ranije da ce biti objavljen rezultat pre izbora (dali je kasno , slazem se da jeste) procitao sam u potpunosti izjavu na Nemackom i neke stvari tu nisu tacne ali nemoram sad o tome. Kazete branim Terzica , pa valjda sto sam sa kompletnom pricom upoznat od pocetka do kraja , znam svaki detalj koi nisam mogao ni imao vremena ovde da iznesem . Naravno da je pravio greske koih sam i ja svestan ali i dalje tvrdim da je to bio dobar pokusaj . Razlika u cenama iz kraja u kraj je u stvari pokazatelj monopola koi vlada tako sto recimo Tomo placa u Arilju 85 u Sapcu 110 , znaci kod nas se dogovore hladnjacari i obore cenu a u Sapcu nije mogao jeftinije od drugih a u svakom slucaju ima zaradu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh