Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Vlada 015
Pa nije Sabac u Poljskoj vec 60 km od Osecine... 30 din razlika u ceni.. Transport maline bi kostao 1 din po kg za 1 kamion. Kvalitet odlican, sta ga sprecava da kupuje?
 
Predao danas , tacno 2 kg maline po gajbici prosek , konacno se znaju cene kod nas -vilijamet se prodaje za 100 dinara/kg ili 0,87 evrocenti ,i nesto malo mikera prodao za 110din/kg il 0,95 evrocenti.
 
http://www.arilje.org.rs/o-arilju
Vilamete imate 19500 stanovnika a 8000 malinara ,daj ne lupaj više.
Ti očigledno želiš da barataš nekim brojkama ko da smo svi naivni i glupi!
nerazumem pitanje ili konstataciju sta je u ovim brojkama cudno (19500 stanovnika popis 2002) ali potrudicu se da potrazim pravi podatak (ovaj podatak sam nasao juce neznam tacno gde ali cu pokusati da nadjem )
malo ili mlogo sta je cudno, u Arilju je tesko naci kucu u kojoj se niko nebavi malinom cak i privatnici i biznismeni
 
kako bre sta je cudno?
Pa podeli te dve brojke i videces.
19500:8000=2,43
Znaci od 2,4 stanovnika (racunajuci i decu, strace, sve...) dolazi po jedan malinar.
Sta zoves proizvodjacem? Svakoga ko na bilo koji nacin ucestvuje u proizvodnji pa ako u domacinstvu ima 5 clanova onda to racunas kao 5 proizvodjaca?
 
ironman Stvarno sta je tu cudno:osmeh: ako Srbija sa 7.120.666 gradjana ima 350.653 maloletnih lica odnosno 6.770.013 gradjana sa pravom glasa zasto oni nebi imali toliko malinara , Srbija je zemlja gde je i nemoguce MOGUCE:haha:
 
Kao sto rekoh provericu ali mislio sam na domacinstva koja se bave malinom ( ima dosta domacinstvava gde je samo jedan clan i bavi se malinom a ima i po pet ...........)
 
Mora da su ovi iz unije malinara pravili biracke spiskove
(al opet im se omaklo, nema Trezica u skupstini :)
 
kako bre sta je cudno?
Pa podeli te dve brojke i videces.
19500:8000=2,43
Znaci od 2,4 stanovnika (racunajuci i decu, strace, sve...) dolazi po jedan malinar.
Sta zoves proizvodjacem? Svakoga ko na bilo koji nacin ucestvuje u proizvodnji pa ako u domacinstvu ima 5 clanova onda to racunas kao 5 proizvodjaca?
Postoji puno ljudi koji žive po Beogradu, Čačku, Užicu i drugim gradovima a u Arilju imaju imanja na kojima gaje malinu. Na teritoriji naše opštine ubere se u proseku oko 20000t. Ako uzmemo u obzir da prosečan berač u sezoni nabere oko 1t, onda vidimo da je potrebno oko 20000 berača. Domačinstva u proseku imaju oko 50 ari pod malinom.
 
Na teritoriji naše opštine ubere se u proseku oko 20000t

dvadeset hiljada tona!?

Од укупне површине, 33.438 ha (96,8%) заузимају оранице и шуме, а непродуктивна земљишта 1.462 ha (3,2%). Од пољопривредног земљишта оранице, баште, воћњаци и ливаде заузимају 14.393 ha

neka u Arilju nema ama bas niceg drugog osim maline to znaci da na 14 i nesto hiljada hektara se proizvede 20 hilajda tona maline...na svaki hektar vis eod hiljadu tona.
Ne valja vam racunica.

edit
pardon, ne valja moja racunica
na hektar tona i nesto, moguce je.
 
@Vlada 015
Pa nije Sabac u Poljskoj vec 60 km od Osecine... 30 din razlika u ceni.. Transport maline bi kostao 1 din po kg za 1 kamion. Kvalitet odlican, sta ga sprecava da kupuje?

Eeee Zoki pa ovo ovi nasi pametnjakovici ( nemalinari ) ne komentarisu njih zanima sad koliko u Arilju ima stanovnika ......:haha::haha: ....A Prdikuju da je i to trziste odlucuje cenu ... ponuda i potraznja :haha::sjasi:
 
pa pitajte njega sto ne kupuje ako ne kupuje, ima covek neku svoju poslovnu logiku, a i kako znate da ne kupuje?
 
dvadeset hiljada tona!?

Од укупне површине, 33.438 ha (96,8%) заузимају оранице и шуме, а непродуктивна земљишта 1.462 ha (3,2%). Од пољопривредног земљишта оранице, баште, воћњаци и ливаде заузимају 14.393 ha

neka u Arilju nema ama bas niceg drugog osim maline to znaci da na 14 i nesto hiljada hektara se proizvede 20 hilajda tona maline...na svaki hektar vis eod hiljadu tona.
Ne valja vam racunica.

edit
pardon, ne valja moja racunica
na hektar tona i nesto, moguce je.
Na hektar ide između 10 i 25 tona. Negde oko 10% zemljišta je pod malinom. Za one koji ne veruju preporučujem da pogledaju malo Google Earth.
 
MPopovic Trenutno u opstini Arilje je 1200 h pod malinom ako je prosecan rod po 1h 6 tona gde nadje tu cifru od 20000 t ,pitam se gde spava onih 7000 radnika koji dodju sa strane da beru maline ako je u Ariljskoj opstini radno aktivno 13000 i ko ima racuna da da malinu ispod 2 evra, Drzi se ti svoje struke ocigledno da ovde tvoja matematika nesto ne funkcionise:sta::ppozdrav:
 
Danas 3 branje( prebirivanje) 4 zene dugogodisnji beraci ...od 7 do 7 bas su se trudile i zurile ..nabrale 173.5 kg =43kg po osobi kostale me sa sokovima ,kafom i prevozom 9400 / 173 = 54,17 din me kosta branje po kg. SUPER jos da sam prodao po 80 din ...bilo bi jos bolje.:haha:


Mislim da bi valjalo Lanjskog -snega banovati po drugi put.... sto ometa temu
 
E muko moja, ja sad ustao, u 3 krecem za BGD... Maline su u kutijicama, 1200 kutija po 170 grama, nesto preko 200 kg. Potraznja od dilera BGD pijaca bila 2500 kutija. Jedna kutijica za njih 38 din, oni prodaju 60-80. Kvalitet bruka dobar. Sledece nedelje temperature 37 stepeni. Kad za sledeci vikend malina bude izdisala a hladnjacari je budu placali 200 din onda ih treba pitati zasto idu u minus pa tako skupo placaju. E da onda postoji drzava kao sto ne postoji onda bi trebali svi na robiju zbog monopola. Kad ima dovoljno malina, monopol, kada nema gaze jedni preko drugih.
 
MPopovic Trenutno u opstini Arilje je 1200 h pod malinom ako je prosecan rod po 1h 6 tona gde nadje tu cifru od 20000 t ,pitam se gde spava onih 7000 radnika koji dodju sa strane da beru maline ako je u Ariljskoj opstini radno aktivno 13000 i ko ima racuna da da malinu ispod 2 evra, Drzi se ti svoje struke ocigledno da ovde tvoja matematika nesto ne funkcionise:sta::ppozdrav:
Prosečan rod nije 6t/h već skoro tri puta više. Ne znam što se svi hvataju za tih 6 t po hektaru kada kod nas neki proizvođači postižu 20 do 25 t/h. Što se tiče moje struke ja se njome bavim ali se bavim i malinom zadnjih 30 godina. Stvarno više nemam nameru da ovde raspravljam sa ljudima koji o ovome nemaju pojma a ovde su samo radi provokacije.

Molim sve da ovde napišu cenu koja je to veče bila u njhovom kraju.
 
Prosečan rod nije 6t/h već skoro tri puta više. Ne znam što se svi hvataju za tih 6 t po hektaru kada kod nas neki proizvođači postižu 20 do 25 t/h. Što se tiče moje struke ja se njome bavim ali se bavim i malinom zadnjih 30 godina. Stvarno više nemam nameru da ovde raspravljam sa ljudima koji o ovome nemaju pojma a ovde su samo radi provokacije.

Molim sve da ovde napišu cenu koja je to veče bila u njhovom kraju.
samo za neupucene u produkciju maline u svetu neka pogledju ovaj link pa nek nauce nesto da se lupaju ciframa oko prinosa gde je dobar prinos tu su i ogromna ulagnja rad i trud,
http://www.internationalraspberry.org/
a evo i poljaci izasli sa cenom malina ovde se moze pratiti kretane cena iz dana u dan sta vise reci nego da je ovo kod nas pljacka jer poljaci placaju bolje nego ovi nasi hladnjacari
http://www.jagodnik.pl/aktualnosci/notowania-cen
 
U B.Basti jos ne izlaze sa cenom. Svi ovi manji valjda cekaju da Elixir Agrodiskont Sabac kao ubedljivo najveci otkupljivac izadje sa cenom pa da vide i oni (ako se nisu vec unapred dogovorili).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh