Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
cene jos uvek nema .
Voleo bih kad bi razumeo Vladana
 
Sinoc je bio sastanak unije malinara tj Dragisa Terzic sa ariljskim hladnjacarima , nema nista posebno , upravo sam se cuo sa prestavnicima proizvodjaca , bili su prisutni nekoliko hladnjacara , nisu hteli da iznose nikakve ideje o ceni , rekose sve je moguce od 60 do 160 .Pokusao sam licno da dobijem od mog otkupljivaca koi trenutno otkupljuje najvece kolicine u Srbiji ali nista josuvek . Klasiranje koje su neki pominjali takodje sam u razgovoru pomenuo , odgovorio mi je ,, kako klasiranje , to radimo samo kad neznamo kudcemo sa malinom ,, .Na sastanku su se jedino slozili da maline ima veoma malo u odnosu na proslu godinu.

Ma daj bre nemoj vise pominjati tog coveka koji 10 godina obmanjuje ovaj napaceni narod.Nikada nismo imali nikakvu korist od njegovih prica koje se na kraju ispostave kao neistina kao ova zadnja oko Austrijanca i sad naravno krivi mi
 
Vilamete jel ti to rece da je Terzic pristao na 0,70 eura, cekaj, jel se ti to salis ili ozbiljno pises ? Ako je to tacno onda su i on i Unija proslost i bruka za sve nas proizvodjace. Sram vas bre bilo, ko vas je ovlastio da pristajete na takvu cenu ?
 
cene jos uvek nema .
Voleo bih kad bi razumeo Vladana
vilamete ako neces da se izvinis onda bar ucuti vise.... cena maline nece biti kako ti i terzic kazete bice svakako veca od "vasih 0,7 eura " projektovanu cenu maline vec saljem zainteresovanim na pp

---------- Poruka napisana u 21:56 ---------- Prethodna poruka je at 21:54 ----------

Vilamete jel ti to rece da je Terzic pristao na 0,70 eura, cekaj, jel se ti to salis ili ozbiljno pises ? Ako je to tacno onda su i on i Unija proslost i bruka za sve nas proizvodjace. Sram vas bre bilo, ko vas je ovlastio da pristajete na takvu cenu ?
deki do juce si me napadao vidis li valjda sada istinu srbine...

---------- Poruka napisana u 21:57 ---------- Prethodna poruka je at 21:56 ----------

bravo pole MAJSTORE , tako se to radi, svaka cast
mickeli stvarno si naivan ako verujes ovom terzicevom cinovniku iz opstinske vlasti
 
trazim i insitiram od futuremarming urednika ovog foruma da me zastiti od neistina koje koje pojedinci na ovom sajtu serviraju protiv interesa malinarstva srbije (tipovi poput vilamet 2012) rade protiv interesa srpskog malinarstva , molim vas vi ostali forumasi da procenite istinu u "jednoj objektivnoj anketi" koju mozete poslati ovom forumu .....ako kazete da moje pisanje nije svrsishodno a da je "bajka o snezani i 500000 tona patuljaka i ovo dalje pisanje o ceni od 0.7 eura po kg za srpsku malinu istina..... onda dajte mi svi crveni karton i izbacite mi iz ovog foruma... a vi ostaliu uzivajte drogirani u drogama vilameta 2012 i opijumu zvani terzic .....bez obzira na vase pisanje cena maline bice svakako mnogo veca nego sto vas ubedjuju ako razmisljate o branju u plitkim gajbicama zamrzavanju u orginalu i kvalitetu (visokom procentu rolenda)futuremarming zaustavi ovu podlu prevaru zvanu 0.7 eura po kg cena vilameta mnogo veca .......a za malinu miker da i ne pominjem...... svima koji zele odgovor na pp
 
(tipovi poput vilamet 2012) rade protiv interesa srpskog malinarstva ,
Pa neka ga.
Ima pravo covek da prica sta mu padne na pamet.
Ako je mogao da prica kako cele noci nije spavao pred istorijsko potpisivanje ugovora od 1,21, i kako je tim ugovorom konacno i definitivno resio probleme u malinarstvu Srbije, sto ne bi mogao i o 0,7 evra?
Mene samo zanimaju ovi sto mu veruju, sta jos treba da uradi taj Terzic i njegov portparol ovde na forumu pa da mu kazu - idi bre dodjavola, neozbiljan si.
 
Pa neka ga.
Ima pravo covek da prica sta mu padne na pamet.
Ako je mogao da prica kako cele noci nije spavao pred istorijsko potpisivanje ugovora od 1,21, i kako je tim ugovorom konacno i definitivno resio probleme u malinarstvu Srbije, sto ne bi mogao i o 0,7 evra?
Mene samo zanimaju ovi sto mu veruju, sta jos treba da uradi taj Terzic i njegov portparol ovde na forumu pa da mu kazu - idi bre dodjavola, neozbiljan si.
objasni iroman ko nije spavao prd istoriski sporazum ja ili vilamet 2012 (moras mi verovati ja sam spavao mirno citajuci bajku o snezani i 50000 tona.... malinara + pecenog vola + aca lukas hitovi )jer ce cena maline ce biti svakako veca od njihove predizborne bajke...
 
ma oni tu nista ne mogu da pomognu cak rade na stetu proizvodjaca, ovaj ugovor o kome su pricli nije smeo ni u kom slucju da propadne sad smo prepusteni sami sebi, a ugovor je propao bas pred berbu ima i razlog za to,nista nije prepusteno slucaju sreca je nama sto nem malina ove godine inace bi i ta cena od od 0,70 eura bila premija sad je jos uvek sve otvoreno, zna se samo da nece imati robe za sve koji su to planirali pa videcemo sta ce se desiti i to vrlo uskoro
 
Ako se dobro secam (da ne trazim sad po forumu) to, da nije spavao noc pred potpisivanje ugovora, je napisao vilamet. I to je cak trebalo da bude argument uprilog tvrdnje da ce sve to da se i ostvari.
Mislim vilamet nije spavao jbt, pa kako onda ugovor moze da bude los ili da se ne ispuni :)
A ti Vladane, cini mi se, previse vaznosti pridajes ovome sto vilamet pise a neki mu apaludiraju.
Pa zar prvi put u zivotu sreces ljude koji tesko razlucuju sta je realno a sta nemoguce, sta je je istina a sta manipulacija, i koji za istinu privataju ono sto bi njima odgovaralo.
Sto je babi milo Igorumajuru se snilo.
 
ok u pravu si iromene
Znam, ja sam uvek u pravu :)
Ma salim se d amalo opustim temu..prenapeti ste bre..
bice sta ce biti a i od svega ovoga ipak ima neke koristi....mislim zamisli da sad Vilamet napise kako je opet nasao nekog kupca i kakoce Terzic nesto pametno uciniti za malinare..pa ko ce mu (osim Igora naravno, ali on se ne racuna) verovati?
 
Hajde gospodo strucnjaci u pokusaju,pokazite nama naivcinama svoje malinjake?Gde je tvoj Vladane pokvarena ploco?Iron***?Talijan***?Nesto ih ne vidim,sto kaze Pole,****!
 
Poslednja izmena od urednika:
Takve gluposti kakve su zadesile vas malinare (austrijanac,terzić...opštinska vlast) može da zadesi svaku oblast poljoprivrede opšte nije bito dal imaš malinjak ,kupus ili kukuruz !.
Bitno je da srpski seljak ne bude više glup i naivan ali takvi pamatnjakovići kao Igor su primer da to nije moguće.
Zato igore nastavite daleko će te dogurati,da nije žalosno bilo bi smešno!
 
Da kao sto rece moj komsija , terzic je sinoc pristao na 0.70 eur , da nije smesno bilo bi zalosno . Radelja je tacno objasnio ali .... slazem se da ko god moze zamrzne svoju malinu , prosle godine sam licno lose prosao ali ove godine znam da ce zaraditi onaj ko skladisti.
mislim da je u nedelju najavljen sastanak unije i saveza malinara oko daljih koraka ali ako neko ima detaljnije neka objavi

ne bezeite od teme terzic je pristao na 0.7 eura po kg (znaci najvece udruzenje srpskog malinarstva koje je imalo i celavog udbaskog predsednickog kandidata - nije da ste vec zaboravili dragi moji srbi ) to je znaci programirana cena za srpsku malinu 2012 posto vam se svidja (igoru posebno) bice ta cena .... infomaciju ce u toku sutrasnjeg dana dobiti svi veliki svetski kupci.....terzic je tako rekao i to je amin (njegov potparol vilamet 2012 se nije mnogo bunio) idemo onda po toj ceni borio sam se da bude veca ali ako "politicki oci arilja- centra srpskog malinarstva tako kazu tako ce i biti...
 
Pise se daleko cete,a ne ce te.To je jos zalosnije,sto nama malinarima lekciju pokusavaju da drze nepismeni ljudi,ti jos nisi toliko ni strasan,kakav je Vladan.Na kraju krajeva,zasto se uopste vi koji nemate malinu potresate oko cene?Svako se snalazi kako zna i ume,roba se prodaje u kutijice,gajbice......znamo da vam je krivo sto vidite u nasim postovima cene......220....200.....180.......ko bre uopste prica o skupstinama,uniji?Bas me briga,prodajem malinu ko plati vise,i cao!Ovo je moja poslednja poruka mudroserima,za mene ste ignore.
 
Na kvantasu jutros u BGD u gajbicama 300 din kg a u kutijice po 200 gr 450 din kg... Ja sutra berem u kutujice po 100 gr, 50 din komad, dilerima.. Bice oko 100 kg. Kad krene ozbiljnoje od utorka srede videcemo sta cemo... Ako treba davacu u bgd 100 grama 25 dinara( 5 dinara kutijica), a dileri neka prodaju posto hoce...

---------- Poruka napisana u 22:06 ---------- Prethodna poruka je at 22:02 ----------

Platicu dve zene da ne ulazim u malinjak ako se budu izdr*avali oko cene hladnjacari. Neka bar narod jede maline sto se mene tice jeftinije nego ikad.
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh