Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ovo sto pise vladan sps nije ni malo naivno i ne treba olako shvatiti pogotovo ozbiljniji proizvodjaci koji imaju dobr kvlitet maline , obazeno treba da pregovarju po pitnaju" kvalitet, cena moze da se izdejstvuje dobra cena , a bice bas ove godine velike razlike u ceni extra klase od ostalih , u suprotnom bice losja cena ili ce neko drugi uzeti vase pare umesto vas
 
Kod mene je kao sto rekoh krenula berba , kvalitet je odlican , malina sto posto cista i sve prva klasa , nema razloga za klasiranjem . Naravno i ja se slazem da treba klasirati ako imadne potrebe za one koi zamrzavaju tj skladiste svoju malinu. Sinoc je bio sastanak unije sa hladnjacarima u Arilju , nista nije dogovoreno. Voleo bih da znam ima li ko ove godine problema sa kvalitetom od vas koi ste poceli da berete , ja sam ove godine minimalno ulagao u zastitu tj skoro nista , protiv trulezi nisam tretirao pa opet malina odlicna.

---------- Poruka napisana u 11:02 ---------- Prethodna poruka je at 10:46 ----------

Ovo sto pise Vladan spas vazi samo za one koi imaju hladnjacu pred kucom a takvih je 1%.
 
Juce nabrale 4 gajbe u case po 180 din i 4 plitke gajbe po 140 din otislo u Bg da se Beogradjani slade ..... a pola gajbe odneo na otkupno mesto i posto nemaju cenu ...vec na otvoreno ja prosuo na ulicu.
 
vecinom su malinjaci podbcili s rodom ovo sto je ostalo bice izgleda odlicnog kvaliteta i krupnoce , sto rece vilamet 2012 bez nekog velikog ulaganja, dosla takva godin da smanji rod a poveca kvalitet, tako da ako prodje berba sa lepim vremenom nadam se i dobroj ceni,
 
Sinoc je bio sastanak unije malinara tj Dragisa Terzic sa ariljskim hladnjacarima , nema nista posebno , upravo sam se cuo sa prestavnicima proizvodjaca , bili su prisutni nekoliko hladnjacara , nisu hteli da iznose nikakve ideje o ceni , rekose sve je moguce od 60 do 160 .Pokusao sam licno da dobijem od mog otkupljivaca koi trenutno otkupljuje najvece kolicine u Srbiji ali nista josuvek . Klasiranje koje su neki pominjali takodje sam u razgovoru pomenuo , odgovorio mi je ,, kako klasiranje , to radimo samo kad neznamo kudcemo sa malinom ,, .Na sastanku su se jedino slozili da maline ima veoma malo u odnosu na proslu godinu.
 
Citam komentare i ne mogu da verujem da ste se vec navukli na prazne price?! Zar niste izvukli neku pouku iz ovih godina za nama, pitam proizvodjace malina??? Setite se predhodnih godina, posebno prosle, kad su rekli svi, citiram: ,,Samo vi berite i dogonite, a cena ce biti dobra, za to ne brinite" i slicno tome, a posle zavrsenog branja, i policija nas je bila, a da niko nije hteo ni da cuje da poveca cenu kakva je bila u otkupu. Bez jasno istaknutikih cena na pocetku, netreba im verovati nista.

---------- Poruka napisana u 18:00 ---------- Prethodna poruka je at 17:41 ----------

Da odgovorim jos ,,Vilamet-u 2012"
Nije sinoc u Arilju Terzic sazvao nikakav sastanak, ali se po obicaju umesao, sada kao predsednik skupstine Arilja, i preuzeo da vodi sastanak. Sastanak je sazvao predsednik udruzenja proizvodjaca malina, Sunjevaric, i imali su posle sastanka sa hladnjacarima i skupstinu udruzenja, gde su se dogovorili o daljem delovanju u odbrani interesa nas proizvodjaca. Nikakvu cenu preko 0,60 EURo centi nisu im hladnjacari pomenuli, a nagovestili su da sigurno nece platiti malinu ni blizu 100. dinara!!! Bio sam slucajno prisutan i slusao sam sta su ljudi pricali i kakve korake planiraju da preduzmu.
 
Ja se nadam da ce ipak neki nakupci navratiti da malo podignu cenu, upravo iz razloga sto je u vecini malinjaka rod slabiji nego prosle godine. Jedino strahujem da nam i ovo malo sto ima ne pobere lose vreme, kako najavljuju moguce velike dnevne temperature, vec od ovog vikenda. Ja licno nemam pola proslogodisnjeg roda, tako da i ne strahujem kako cu obrati i ako bude losa cena necu se mnogo nervirati. Neznam kako je ovim vecim proizvodjacima kad treba da isplate radnike koji, usput receno, na ovako maloj ceni nemogu biti ni adekvatno placeni, pa nece mnogo ni zapinjati da beru...
 
Citam komentare i ne mogu da verujem da ste se vec navukli na prazne price?! Zar niste izvukli neku pouku iz ovih godina za nama, pitam proizvodjace malina??? Setite se predhodnih godina, posebno prosle, kad su rekli svi, citiram: ,,Samo vi berite i dogonite, a cena ce biti dobra, za to ne brinite" i slicno tome, a posle zavrsenog branja, i policija nas je bila, a da niko nije hteo ni da cuje da poveca cenu kakva je bila u otkupu. Bez jasno istaknutikih cena na pocetku, netreba im verovati nista.
zaustavite ove politicare na forumu kao sto je vilamete 2012 radeta je u pravu terzicvilamete 2012 su sada politika nisu vise malinari cena maline meni je poznati i svakako vece nego sto je " novi politicari" najavljuju neslusajte vilameta 2012 i klasirajte svu sovju malinu zamrzavali je ili ne (koristite komsiske ili hladjace koje vam je drzava odredila)
---------- Poruka napisana u 18:00 ---------- Prethodna poruka je at 17:41 ----------

Da odgovorim jos ,,Vilamet-u 2012"
Nije sinoc u Arilju Terzic sazvao nikakav sastanak, ali se po obicaju umesao, sada kao predsednik skupstine Arilja, i preuzeo da vodi sastanak. Sastanak je sazvao predsednik udruzenja proizvodjaca malina, Sunjevaric, i imali su posle sastanka sa hladnjacarima i skupstinu udruzenja, gde su se dogovorili o daljem delovanju u odbrani interesa nas proizvodjaca. Nikakvu cenu preko 0,60 EURo centi nisu im hladnjacari pomenuli, a nagovestili su da sigurno nece platiti malinu ni blizu 100. dinara!!! Bio sam slucajno prisutan i slusao sam sta su ljudi pricali i kakve korake planiraju da preduzmu.

molim vas malinari klasirajte malinu klasirana malina=veca cena (po mogucstvu zamrznite kod komsija koji imaju mini hladnjacu , ili hladjacara koji usluzno zamrzavaju ili u javnim skladistima) ne "predajite" svoj znoj i malinu u svezem stanju losim hladnacama i to bez para odmah.... sve ostalo je politika zvana "opijum od 50000 tona po garantovanoj ceni od 1,21 eura po kg,......na krilima i vetru od 50000 tona "srpske naive" sada se " umesao, sada kao predsednik skupstine Arilja",veliki terzic.....bolje da je smesno nego da je zalosno...(procitajte sta pise radelja arilje i sve je jasno)
 
Poslednja izmena:
Da kao sto rece moj komsija , terzic je sinoc pristao na 0.70 eur , da nije smesno bilo bi zalosno . Radelja je tacno objasnio ali .... slazem se da ko god moze zamrzne svoju malinu , prosle godine sam licno lose prosao ali ove godine znam da ce zaraditi onaj ko skladisti.
mislim da je u nedelju najavljen sastanak unije i saveza malinara oko daljih koraka ali ako neko ima detaljnije neka objavi
 
vilamete sto bi rekao moj deda solunac (sada pokojni-slava mu) "jad i beda"....veliki borac za srpsko malinarstvo terzic kojem je i 3 eura po kg bilo uvek malo, sada je zadovoljan sa 0,7 eura po kg , "samo da se ne talasa" sada je on vlast "a vlast je vlast" sto bi rekao djoka balasevic.....poslao bih ja njemu racun od 50000 tona maline za njegovih 1.21= 60.500000 eura koje je obecao pa neka plati za ovu "istorisku pricu opijuma za malinarske mase" (sa njegovim austrijancem sa kojim se slikao po televiziji u predizbornoj kampanji sa onim celavim udbasem , od beca do arilja, sve sa pecenim volom i uz pesmu ace lukasa.... srbi malinari kratko vam je pamcenje (i fitilj) .... zaboravili ste tu bajku o snezani i 50000 malinara o kojoj sam pisao i zbog koje sam dobio zuti karton od urednika ovog foruma..... , ti vilamete 2012 izvini se i ostani medju nama a tebi radelja arilje hvala na pravim i ne filtriranim informacijama (za razliku od onih "izbornih" koje nam je sve vreme kao komesar udruzenja slao vilamet 2012)
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh