Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Trenutno dobijam informaciju da se otimaju oko Zemljoradnicke zadruge Arilje nekoliko firmi . Medju ozbiljnim partnerima se pominje Eliksir iz Sapca . Udruzenje Vilamet je predlozilo da zadrugu preuzme opstina. Jutros je stecajni upravnik dobio hitan poziv da dodje u opstinu , saznacemo o cemu se radi. Zem zadruga ima kapacitet oko 1000 vagona i ozbiljan je konkurent lokalnim hladnjacarima. Gore navedeni postovi upravo potkrepljuju moju tezu da cenu odredjuju ljudi odavde a ne trziste. Imamo pricu i sa Belgijancem koi je najavio otkup za kes sa cenom od 120 din.
 
MAG iz Sapca odredjuje cenu...... Jos se ne izjasnjava......Po svemu sudeci i pricama u okruzenju krece se sa nizom cenom od 110-120...pa UZLAZNO....? imam utisak da kvantas trgovci su obavesteniji od nas malinara ....al i oni cute.

Nova informacija ....? nezvanicna je al kao da je iz pouzdanih izvora....? bice cena veca od 140 rsd.
 
Poslednja izmena:
Toliko o trzisnoj ekonomiji, sta li ce sad bbg, ironmen i Vladan da kazu na ovo ? Kad ja predlozim da mi proizvodjaci odredimo najnizu cenu, onda je to protivzakonito, nije demokratski, trziste ne funkcionise na taj nacin. Pa naravno da cekaju njegov blagosov kad on sa Ruzicom i njihovom Viktoria grupom vedre i oblace srpskom poljoprivredom

Ja isto sto i ranije, trziste je to koje odredjuje cenu a ne nikakvi sabacki trgovci.
Te "informacij" iz kategorije -rek'o mi moj covek, covek pravi kese pa naravno da zna poslovnu politiku i poslovne tajne sabackog maga- (kako li postade mag kad mu tajne provaljuju kesadzije?) su uvek nepouzadne i njima najcesce barataju neinformisani. Iz te kategorije informacija su i one o Ruzici (valjda Djindjic)

Ali sve i da je to tacno....

Ako nije trzisni mehanizam odredio cenu, sta je onda opredelilo "sabackog maga" (valjda Stanko Popovic?) da podigne cenu? Mora da je neprasno postao human pa eto resio malo da da i vama?
Ili se uplasio pisanja na forumu? :)
Ne, ako je to tacno, onda je to znak da je potraznja za malinom porasla a ponuda opala. Cist trzisni mehanizam.
 
  • Like
Reagovanja: bbq
Ironman, zanimljivo je to kako ti citas samo ono sto ti odgovara, tamo pise "hladnjacari se sastali i dogovorili cenu...." , gde je tu trziste, kako to oni mogu da dogovore cenu a kad to treba da urade proizvodjaci onda ti i jos poneki osujete paljbu na to iz svih oruzja, a ovo osporavas kao nepouzdani izvori, jel ti to hoces da kazes da covek laze ?
 
Lagati znaci svesno govoriti neistinu.
Ako covek veruje u lazr i tu laz prenosi druome verujuci da govori istinu on ne laze.
Ako neproverenoj informaciji dobijenoj od nepouzdanih izvora poklanja bezrezervno poverenje on je naivan.
Shvatio?

a kad to treba da urade proizvodjaci onda ti i jos poneki osujete paljbu na to iz svih oruzja,

Ovako:

Onda nema razloga da se kuka po forumima kako je cena niska. Odredite minimalnu i reslili ste problem.
Imate za to sva moguca prava od formalnih do moralnih, i niko vam ne moze zameriti na tome.
Nego, sto to vec niste do sad uredili?

Nego stvarno, sto to vec niste uradili do sad?
 
A možda bi bilo dobro robajac da nam ako se baviš malinarstvom ili nečim sasvim desetim to svoje iskustvo izneseš ovde praktično pa da se svi mi koji gajimo malinu manemo ćorava posla i počnemo se baviti time u čemu si ti uspešan,hoću reći da svi počnemo pisati tomove iz svere filozofije...!
 
o ceni se jos niko ne izjasnjava od ovih veliki hladnjacara jos kao sabiraju moguci rod al ovo je bitno d ce vecina njih rzlikovati kvalitet od lose maline, i prviti povece razlike u ceni mislim da je to vec neko predvideo u nekim od predhodnih postov mislim da je vlad spas to pogodio kao kleoptra jos samo kad bi mogo nekako cenu da predvidi bilo bi super
 
A možda bi bilo dobro robajac da nam ako se baviš malinarstvom ili nečim sasvim desetim to svoje iskustvo izneseš ovde
A mozda bi bilo jos bolje da, ako te vec zanima cime se bavim, procitas sta pisem na ovom forumu.
Pise, izmedju ostalog, i to.
A mozda bi najbolje bilo da pokusas da se uzdrzis od komentarisanja kad vec nisi u stanju da uradis ono sto bi ocigledno zeleo, da pobijes ono sto je napisano, pa umesto toga pokusavas da diskreditujes onoga ko pise.
Ali mozda je sve to za tebe prekomplikovano da shvatis, nastavi samo.
 
Au bre @gvozdene & lanjski sneg, šta je paralelogram, ne znaš, ili si u međuvremenu naučio? Naravno to ti ne smeta da držiš lekcije iz tržišne privrede, s posebnim osvrtom na proizvodnju maline.

Ne moram da navodim imena i boje onih za čiju se ti tržišnu privredu zalažeš, navodiš ih ti sam, bez da te pitamo za to.

P.S. Temelji ovog zla su dobro popunili i zaslepili šuplje glave, pa im pogledi ne sežu dalje od vrha sopstvenog nosa.
 
A ti si taj!
A secas se, secas?mora da te zestoko pogodilo kad se jos uvek secas :)
Pa sta da ti radim, sam si kriv sto si se ofirao da ne znas da je paralelogram ustvari geometrijski pojam a ti mislio da je poljoprivredna masina.

Nego ucis li ti ove lekcije?
Probaj, ako nesto uspes da shvatis koristice ti.

I reci mi 'leba ti za tu boju, koja je, ja stvarno ne znam, pa da trazim neku kintu od tih koje propagiram.
Il i ti pises tek da nesto napises?

ps.
nemoj persirati sebi, ruzno je

bez da te pitamO
 
o ceni se jos niko ne izjasnjava od ovih veliki hladnjacara jos kao sabiraju moguci rod al ovo je bitno d ce vecina njih rzlikovati kvalitet od lose maline, i prviti povece razlike u ceni mislim da je to vec neko predvideo u nekim od predhodnih postov mislim da je vlad spas to pogodio kao kleoptra jos samo kad bi mogo nekako cenu da predvidi bilo bi super

dragi cunami ja ne "predvidjam cenu kako ti kazes kao kleopatra" i ostalom "sarlatanijom" vec se bavim strucnom anlizom trzista, ponude i potraznje kolicinama prodatim, projektovanom proizvodnjom (ukljujuci i nove zasade) svetske trendove ... statistikom......razlicitim parametrima, klimom, a posebno kvaliteteom buduceg kvaliteta roda maline (odnosa rolenda i griza u istom, ) ......... njihovim "ukrstanjem" dolazim do "moguce cene" koja zahvaljujuci mom iskustvu i iskustvu drugih moze da ima gresku od navise 5% .......ja vec sada imam tu projektovanu cenu po kojoj ce se kupovati u svetu srpska malina a samim ti dedukcijom troskova otkupa, prerade ambalaze , transporta ....bankarskih troskova,proizvodnom marzom i ostalo ...... poznajem cenu po kojoj ce se ista otkupljivati od proizvodjaca, ali je vise nikada necu javno publikovati na ovom forumu jer pojedinci to ne zasluzuju..... naravno oni koji su zainteresovani dobice informaciju na pp o ceni maline u otkupu za sortu vilamet kao i za sortu miker.....savest...
 
Poslednja izmena:
Nego stvarno, sto to vec niste uradili do sad?

Nismo ali ce mo uraditi, svidelo se to tebi i tebi slicnima ili ne, razumes ?

---------- Poruka napisana u 08:22 ---------- Prethodna poruka je at 08:20 ----------

dragi cunami ja ne "predvidjam cenu kako ti kazes kao kleopatra" i ostalom "sarlatanijom" vec se bavim strucnom anlizom trzista, ponude i potraznje kolicinama prodatim, projektovanom proizvodnjom (ukljujuci i nove zasade) svetske trendove ... statistikom......razlicitim parametrima, klimom, njihovim "ukrstanjem" dolazim do "moguce cene" koja zahvaljujuci mom iskustvu i iskustvu drugih moze da ima gresku od navise 5% .......ja vec sada imam tu projektovanu cenu po kojoj ce se kupovati u svetu srpska malina a samim ti dedukcijom troskova otkupa, prerade ambalaze , transporta ....bankarskih troskova,proizvodnom marzom i ostalo ...... poznajem cenu po kojoj ce se ista otkupljivati od proizvodjaca, ali je vise nikada necu javno publikovati na ovom forumu jer pojedinci to ne zasluzuju..... naravno oni koji su zainteresovani dobice informaciju na pp o ceni maline u otkupu za sortu vilamet kao i za sortu miker.....savest...
Menjaj nick u Serlok Holms :)
 
U Arilju nece biti klasiranja , ponavljam , jer su hladnjacari imali lose iskustvo sa tim , lakse im je da odrede srednju cenu bar je tako u zadnje 3 godine . Kod mene je krenula berba , kvalitet je odlican iako sam ocekivao da bude pecki ma prvim plodovima zbog sitnog grada koi je trajao par minuta pre dve sedmice. Klasiranje je ovde bilo jedino u godinama kad je malina imala ekstremno dobar rod , mislim na kolicinu.
 
A o ceni jesi li cuo nesto, posto se otkupljivaci ovde orjentisu prema ceni u Arilju, javi molim te, cim saznas nesto
 
Poslednja izmena od urednika:
dragi cunami ja ne "predvidjam cenu kako ti kazes kao kleopatra" i ostalom "sarlatanijom" vec se bavim strucnom anlizom trzista, ponude i potraznje kolicinama prodatim, projektovanom proizvodnjom (ukljujuci i nove zasade) svetske trendove ... statistikom......razlicitim parametrima, klimom, a posebno kvaliteteom buduceg kvaliteta roda maline (odnosa rolenda i griza u istom, ) ......... njihovim "ukrstanjem" dolazim do "moguce cene" koja zahvaljujuci mom iskustvu i iskustvu drugih moze da ima gresku od navise 5% .......ja vec sada imam tu projektovanu cenu po kojoj ce se kupovati u svetu srpska malina a samim ti dedukcijom troskova otkupa, prerade ambalaze , transporta ....bankarskih troskova,proizvodnom marzom i ostalo ...... poznajem cenu po kojoj ce se ista otkupljivati od proizvodjaca, ali je vise nikada necu javno publikovati na ovom forumu jer pojedinci to ne zasluzuju..... naravno oni koji su zainteresovani dobice informaciju na pp o ceni maline u otkupu za sortu vilamet kao i za sortu miker.....savest...
nisam mislio nista lose kad sam u pomenuo kleopatru hocu da kazem da si taj podatak predvideo i ostle stvari za koje ti mislis da su po tebi relevantne podelis sa nama ima nekih koji ce da se sprdaju sa tim podatcima a ima i nas koji necemo
 
Veceras sastanak unije , o odlukama cu obavestiti. Cene jos uvek nema , ali ima naznaka da u toku dana ili sutra vec neki istaknu ali nije provereno.
 
dragi cunami ja ne "predvidjam cenu kako ti kazes kao kleopatra" i ostalom "sarlatanijom" vec se bavim strucnom anlizom trzista, ponude i potraznje kolicinama prodatim, projektovanom proizvodnjom (ukljujuci i nove zasade) svetske trendove ... statistikom......razlicitim parametrima, klimom, a posebno kvaliteteom buduceg kvaliteta roda maline (odnosa rolenda i griza u istom, ) ......... njihovim "ukrstanjem" dolazim do "moguce cene" koja zahvaljujuci mom iskustvu i iskustvu drugih moze da ima gresku od navise 5% .......ja vec sada imam tu projektovanu cenu po kojoj ce se kupovati u svetu srpska malina a samim ti dedukcijom troskova otkupa, prerade ambalaze , transporta ....bankarskih troskova,proizvodnom marzom i ostalo ...... poznajem cenu po kojoj ce se ista otkupljivati od proizvodjaca, ali je vise nikada necu javno publikovati na ovom forumu jer pojedinci to ne zasluzuju..... naravno oni koji su zainteresovani dobice informaciju na pp o ceni maline u otkupu za sortu vilamet kao i za sortu miker.....savest...
greska od najvise 5%, ovaj mora da je iz CESIDA
 
micekelli dragi nominalno gledano cena ovogodisnjeg roda maline bice mnogo bolja od proslogodisnje cene, problem ce biti u kvalitetu gde ce se izrazito dobro placati samo izrazito dobar kvalitet (koga ce malo biti) prve klase,(jako ce puno biti nepravilno formiranih (losa oplodnja i dug kisni period kao i vrlo diskutabilna dugorocna vremenska prognoza u vremenu berbe pred nama) plodova koji nemogu imati cenu rolenda- rolend ce biti skup ima ga u -50% u ukupnoj kolicini, koga ce biti mnogo manje generalno...... a griz ispod cene jer ce ga imati vise u procentima) brix mnogo losiji u porednjenju sa sezonom 2011, pogotovu ce na ceni biti malina sorte miker, ja vec imam "projektovane cene u racunaru sa 5% -+ zavrsavam kompletu "sintezu" sa uporednivanjima.... za zainteresovane saljem "cenu roda maline 2012 za miker i vilamet odovjeno" samo i skljucivo na pp...sve skupa zakljucak 2012 dobra sezona za proizvodjace maline kada je cena u pitanju (ali ne i kolicine i kvalitet-ako ga ne odvajaju,tajna dobre cene za proizvodajce ce biti u "klasiranju" i brzom zamrzavanju odmah posle uglavnom "jutarnje berbe" brati u jedan i po red u gajbicci i necekati sa zamrzavanjem zbog velike vlage ove godine-pogotovu kada ugreje sunce) , opasna i neizvesna sezona( zbog kvaliteta) za prodavce iqf maline (hladnacare)...... cena je u otkupu MENI poznata ! cunami ovo nisu predvidjanja "kleopatre" i pretpostavke vec rezultat sveobuhvatne analize i egzaktna analitika.....ostali neka se cude i mucaju.... pogotovu i molim vas sve proizvodjace neslusajte vilameta 2012 i obavezno klasirajte robu.... jer neklasirati robu to je politika a klasirati robu po kvalitetu je poslovni uspeh (i buducnost srpske maline) i odlicna cena ove godine nebudeli kvalitetnog "klasiranog" branja nece biti dobre cene ni za proizvodjace a ni za hladjacare (pogotovu dobre) .....jer lose i "neklasirano branje maline bice "jeftina roba za cisternu u trecoj klasi"
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh