Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ajd kazi da znam i ja jbg :)
Pravis se blesav pa neznas....... sve boje vremenom izblede.
Razgovaraj sa sugradjanima koji imaju samo 4 razreda osnovne skole ...... pazljivo ih salusaj i shvatices da i oni znaju sta je ponuda a sta potraznja ...a isto tako znaju sta je alavost, a sta politikanstvoi jos mnogo toga,
Zamolio bi vas ako moze da mi malinari na ovoj temi slusamo.... ono sto je fino za nase usi .... a ne vase mudroserije
 
Zamolio bi vas ako moze da mi malinari na ovoj temi slusamo.... ono sto je fino za nase usi .... a ne vase mudroserije
To što volite da slušate samo ono što vam prija, vas je i dovelo do situacije u kojoj ste sada...

Svakoga ko pokušava da se bavi bilo kakvim poslom prvenstveno treba da interesuju negativne stvari tog posla i negativne informacije, jer su pozitivne stvari totalno bezvredne... Dobio si nagradno putovanje na Havaje, sav srećan sedaš u avion, prva klasa, služi se jastog, dekadencija, uživaš... Sve pozitivne stvari.. Jedino sam ti prećutao da je umesto pilota neki bombaš samoubica koji će da zabije avion u prvu zgradu na koju naleti, ali nema veze, tebe ionako zanimaju samo pozitivne informacije, što da te smaram sa tim samoubicom i da ti kvarim raspoloženje...
 
Pa sta bi ljudi sa onim Terzicem strucnjakom, njega bi ja obesio za m..a da visi , sve je to pusta politika a nama ni bog vise nemoze pomoci.
 
Neznam da li je bog zainteresovan da nam pomaze ili ima neka preca posla, ali zato mi mozemo sami sebi da pomognemo, naravno ako hocemo. I to tako sto necemo prodavati malinu sve dok ne ponude neku realnu cenu a to bi znacilo bar minimum koliko kosta proizvodnja, znaci nista ispod 1 euro za kilogram. Novac treba i nama i trgovcima, morace na kraju da popuste.

---------- Poruka napisana u 13:24 ---------- Prethodna poruka je at 13:22 ----------

A sto se tice Terzica i Unije malinara i ja bi voleo da znam sta se tamo desava, ali nesto nema Vilameta 2012 ni Vilameta 2002 da nam kazu nesto o tome.
 
Poslednja izmena od urednika:
ljudi covek u beogradu prodaje u kutijicama 100grama za 330 dinara , ima dve svoje piljarnice jedna kod kalenic pijace druga na dorcolu . sticajem okolnosti moja zena radi kod njega kaze da su male i sitne i idu ko alva , e da sad imam kolicinu bilo bi dobro jer su moje krupne pozdrav
 
Za bbg , o kakvim subvencijama pises , ko je to od malinara dobio subvencije ja za to u Arilju nisam cuo to se daje samo za kulture u vojvodini i za velike projekte u poljoprivredi , malina se radi na malim posedima pa nespada pod subvencije , tj ko ima dosta i dobije dosta , ako ima malo zemlje nedobije nista . Kao pre neku godinu kad su usvoili subvencije za 30 hektara i preko , u Arilju i okolini nema niko toliko obradive zemlje a smatram da onaj ko ima toliko i vise on je gazda i netreba mu pomoc ali to nas ministar poljoprivrede drugacije objasnjava. Pitate za Terzica , verujte nece sedeti skrstenih ruku ali sam prestao da objavljujem informacije zbog ociglednih razloga . Svi moi predlozi su zestoko napadani od strane nekoliko vas na forumu. Objavicu samo najvaznije , imamo uskoro sastanak , objavicu rezultate. Radi se na borbi za cenu , cim primetim suprotno licno cu ga najvise napadati. Predloga imamo nekoliko ali sacekacemo mislim da cemo na predstojecem sastanku prvo traziti cenu od hladnjacara , da vidimo na cemu smo , i to pre berbe.
 
Ja odredio cenu za cetvrtak. U plasticnim kutijicama sa poklopcem, tranportovana u rashladnim torbama iz kojih se i prodaje, 125 grama= 100 dinara. Sirom Žarkova, Vidikovca i Banovog brda...
 
Za bbg , o kakvim subvencijama pises , ko je to od malinara dobio subvencije ja za to u Arilju nisam cuo to se daje samo za kulture u vojvodini i za velike projekte u poljoprivredi , malina se radi na malim posedima pa nespada pod subvencije , tj ko ima dosta i dobije dosta , ako ima malo zemlje nedobije nista . Kao pre neku godinu kad su usvoili subvencije za 30 hektara i preko , u Arilju i okolini nema niko toliko obradive zemlje a smatram da onaj ko ima toliko i vise on je gazda i netreba mu pomoc ali to nas ministar poljoprivrede drugacije objasnjava. Pitate za Terzica , verujte nece sedeti skrstenih ruku ali sam prestao da objavljujem informacije zbog ociglednih razloga . Svi moi predlozi su zestoko napadani od strane nekoliko vas na forumu. Objavicu samo najvaznije , imamo uskoro sastanak , objavicu rezultate. Radi se na borbi za cenu , cim primetim suprotno licno cu ga najvise napadati. Predloga imamo nekoliko ali sacekacemo mislim da cemo na predstojecem sastanku prvo traziti cenu od hladnjacara , da vidimo na cemu smo , i to pre berbe.

Bez obzira na te napade bi trebalo da nastavis sa objavljivanjem postova o radu Unije malinara i da i dalje dajes i BRANIS svoje predloge i stavove, pa sad kome to odgovara citace, drugi ce to preskakati, treci ce te napadati, neki ce te podrzavati.... sve je to normalno. Ja sam prvi kivan na vas zbog onoga sto se desilo ali ste zasad vi jedini koji ce te mozda moci nesto da uradite ukoliko cena bude ona najavljena 50 - 70 dinara. Ali opet se kasni, jos sad treba da se pripreti, da se upozori sta ce biti ukoliko cena bude tako simbolicna. Berba je vec krenula ili samo sto nije, a vi jos zasedate, dogovarate ...
 
Daj bre ljudi ,prestanite da pominjete tih 70 din.,pa da li ima takvih budala koji bi brali i prodavali za te pare.Ako ih ima onda vise od toga i ne zasluzuju.Bolje da idu negde u nadnicu,beru visnje i sl. a maline neka propadaju ako treba.Znam da je kriza,da su se neki zaduzili,ali necu vise bre da spominjete tih 70 din,pa visnja i kupina ce ove godine biti 100 din.Macvani kad krece berba,otkup,ja sam nesto cuo u sredu?
 
u macvi je vec bilo otkupa u subotu. prima se i u sredu ali se jos uvek ne zna nista vezano za cenu. kao trebalo bi ove sedmice da se zna.
stvarno mi koji gajimo malinu treba da se manemo svih provokacija bilo da je rec ovde na forumu ili bilo gde drugo.ako bude bila 70 din neka je bere ko mora, ali da vecina jednostavno bojkotuje i da se vec jednom stavi tacka na ovu pricu. ili cemo da radimo kao i svi drugi u Evropi ili jednostavno da dignemo ruke od maline pa neka budzetske rupe popunjavaju iz izvoza bakra i drugih stvari, a ne iz popljoprivrede. ubedjen sam da bi nasa vlada i drzava prosla 100 puta gore od Grcke i tada bi se mozda prizvali pameti da zive od poljprivrede i poljoprivrednih proizvoda. drugacije se ne moze jer sami takvu situaciju traze..
 
koji je izvor informacije jel to provereno j jos nisam nista uspeo da sa sigurnoscu saopstim ima neki dosta spekulacija, ali ko nikd do sada narod nece da bere dok ne sazna cenu , ima i pojedinaca koji su dali robu bez cene
 
Sticajem okolnosti rodjak mi radi ambalazu tj. kese za hladnjace, i kaze da su imali neki tajni sastanak hladnjacari gde su dogovorili tu cenu kao pocetnu sa tendencijom rasta, i svi ocekuju manji rod 30-40% u odnosu na proslu godinu, i cekaju zadnju rec SABACKOG POLJOPRIVREDNOG MAGA, sta ce on reci!
 
Poslednja izmena od urednika:
Toliko o trzisnoj ekonomiji, sta li ce sad bbg, ironmen i Vladan da kazu na ovo ? Kad ja predlozim da mi proizvodjaci odredimo najnizu cenu, onda je to protivzakonito, nije demokratski, trziste ne funkcionise na taj nacin. Pa naravno da cekaju njegov blagosov kad on sa Ruzicom i njihovom Viktoria grupom vedre i oblace srpskom poljoprivredom
 
Poslednja izmena od urednika:
molim malinre iz sabackog kraja da nam saopste cenu koju je odredio doticni" poljoprivredni mag " izgled da ce ove godine morti d bude blagonaklon proizvodjacima jer u suprotnom nece moci da ispostuje kupce s kojima je unapred potpisao ugovore
 
Prema ulaganju radu trudu i brizi iiiiii. Ispod 150 rsd .....je otimacina,pljacka,je.. lud zbunjenog,itd ....

Predlazem da svi mi koji imamo solidne malinjake ,naberemo neku kolicinu donesemo na otkupno mesto i ako cena nije ok.da je prospemo da svi vide ..Da krene prica srpski malinari ne blokiraju puteve al zato prosipaju malinu. Sto nas vise to uredimo EFEKAT je veci ......A hladjacari neka otkupljuju one prcvoljke za cisternu kvalitet
 
evo ga pole mlad malinar a razmislja racionalno takvim postupkom stavljamo do znanja hladnjacaru d ne moze on da odredi cenu naseg proizvoda a ne blokiranjem puteva i pravljenje brikada
 
Podrzavam svaku akciju tog tipa. Ali bi se jos jaci utisak postigao da su udruzenja jos davno pre pocetka berbe izasla sa minimalnim cenama ispod kojih necemo da predajemo malinu. I sad odes na otkupno mesto, cena manja nego sto smo trazili, okrenes se prospes malinu i pregazis traktorom ( inace ce da je pokupe i zamrznu, ima da im nakrivimo...ako je samo prospemo i odemo :) ) , i onda moze da se izadje u javnost sa izjavom "mi smo vas upozorili" , hteli ne hteli morali bi tad da pregovaraju sa proizvodjacima. Ovako delujemo neorganizovano, stihijski, ali bolje i tako nego nikako.
 
Ma kakvo blokiranje puteva, sto proizvodjaci tresanja, visanja i ostali da ne nabrajam dalje ne izadju na puteve, nece jer njima dodje Rus u vocnjak iskesira, natovari u hladnjacu i ode, a mi ajde da se bijemo, barikade, kao da smo u ratu, ma mi smo totalno neorganizovani. Dozvolili da nam neki Terzici, Dragisici i ostali kroje kapu a oni ubiraju politicke poene.
 
u slucaju lose cene ja sam moje maline ( oko 2,5000 do 3,000 kg) obecao skoli tj da se deca okupe njih koliko hoce a ima ih dosta zainteresovni da jedu i da kuci ponesu , ja mislim da je to bolje nego prosipati i gaziti moze al samo kao opomena, pa posle ovakve slicne stvari napraviti, al bilo bi jos bolje kad bi se takve price i medijski propratile, dosadilo mi je vise da se zamajavamo da dajemo robu ispod kostanja proizvodnje da se tmo neki drugi bogate, tmo neka tudja deca jedu nasu zdravu malinu a mi ovde da ostanemo i bez novaca i nemlacna buduca pokolenja
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh