Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Citat od 01.04.2012
Dugo me nije bilo u temi pa sam se lepo nasmejao.
Malinari su sklopili super dil sa ovim Austrijancima baš čekam rezultat .
Izgleda će nekom narasti uši.
Nažalost opet proizvođačima!!

---------- Poruka napisana u 13:36 ---------- Prethodna poruka je at 13:29 ----------

Citam i ne mogu da verujem. Pa zar vi jos uvek niste shvatili gde ste pogresili. Posto sam i ja bio mai deo te price, da vam dam moje misljenje zasto to sve nije uspelo. Prvo, osnovna greska i katastrofalna je bilo to sto ste usli u politiku, sta ste kog djavola trazili u onom pokretu. Udruzenje malinara MORA da bude ne politicka organizacija, ima malinara sa raznoraznim politickim stavom a bez obzira na to bi mogli i trebali da budu clanovi udruzenja malinara. Drugo, cemu onolika tajnovitost oko tih ugovora. Ajde, razumem da niste hteli da objavite ugovor izmedju Unije i tog austrijanca, ok, to je vasa stvar, ali zasto onoliko tajiste ugovore izmedju Unije i proizvodjaca to mi nikako nije jasno. Pa to ne da niste smeli da tajite, nego ste predlog tog ugovora trebali da sirite na sve strani, i iz avijona da ih bacate ako treba. Na svakom forumu, stranici, u svim novinama, po postanskim sanducicima, na stubovima pored puta, svud je morao da se vidi taj ugovor. Da ljudi vide, procitaju, razmisle, savetuju se i onda odluce sta ce. Sto se mene tice, odgovorni ste sto niste posao odradili kako treba. I tu nema opravdanja. Malina ima i po toj ceni koju ste vi nudili mogli ste sigurno da dobijete veliku kolicinu, ali vi niste bili zainteresovani da se to odradi. Da je zainteresovanih bilo, znam, jer sam ja licno razgovarao sa mnogim ovdasnjim proizvodjacima i niko nije odbio da da malinu po toj ceni, ali vi nam i niste ponudili ugovore. Ako ste imali dobre namere i sve to oko tog ugovora nije bila samo predizborna laz, onda vam je organizacija bila katastrofalna. To sto sad predlazes, sa tim malim udruzenjima i grupama je glupost, to je zamajavanje, od toga nema nista. Samo jaka organizacija moze da napravi rezultat. Sto se mene tice, kupca treba prvo traziti u Rusiji, pa onda u EU.
Deki ja ću probati na sva tvoja pitanja"zašto" da odovorim samo jednim kratkim odgovorom: PREVARA
Lepo je bbq rekao još davno rekao "da ste se upecali ko somovi na bućku" a vi ga optužili i ocrnli ko najgoreg dušmana.
Pitaj te tvoje iz Pokreta radnika i seljaka koliko su love dobili za predsedničke izbore? Sreća pa nisu prošli 2% i moraju da vrate taj novac.A vi prizvođači maline ste ih trebali gurnuti preko 2%.Valjda si do sada malo progledao.
 
A sto su ti iz pokreta moji, kakve ja veze imam sa njima ?
O tom ugovoru niko nista nije zasigurno znao, pa je i BBg samo davao neke svoje pretpostavke i misljenja.
 
Vladan : a uniju malinara austrijanac tuzi za "neispunjenje ugovora " tako mediski propracenog (sa svedocima a snimljeno kao neoboriv dokaz za neki buduci trgovinski sud i sudjenje) OVAKO NISI PISAO KAD JE TREBALO PODRZATI POSAO PA VALJDA ISTO VAZI I ZA AUSTRIJANCA , GOVORIO SI POSAO JE NESIGURAN MOZE DA NAS ZAVRNE , TOLIKA KRADJA SE NIJE DESILA NITI JE MOGUCA , ALI KOD TEBE ....
Ako ne podrzimo Terzica u daljem radu necemo naci coveka koi je spreman da uradi ono sto je on i dovoljno spremnog da povede narod , ako ga ima recite , ja nisam spreman a sigurno ni vecina vas nebi dalje nastavila . Rekao je da sto mu vise ljudi zabadaju noz u ledja on ima sve vecu volju da nastavi borbu , vecina na njegovom mestu bi davno odustala. Sto se tice ugovora svak je mogao da vidi u kancelariji u Arilju i glavni ugovor sa Austrijancima , licno sam ga drzao u rukama i svakog koga je interesovalo mogao je da vidi.
 
Poslednja izmena:
To sto je bilo, bilo je, nego STA SAD ???
Sta sad predlazete da se radi ? Ta cena od 50 - 60 din. je katastrofa. Vladan spominje neku vecu, iz njegovih usta u Bozje usi, ali sta ako zaista bude 60 din. ? Sta nam je ciniti povodom toga, moramo biti spremni na najgori moguc scenario.
 
Vladan : a uniju malinara austrijanac tuzi za "neispunjenje ugovora " tako mediski propracenog (sa svedocima a snimljeno kao neoboriv dokaz za neki buduci trgovinski sud i sudjenje) OVAKO NISI PISAO KAD JE TREBALO PODRZATI POSAO PA VALJDA ISTO VAZI I ZA AUSTRIJANCA , GOVORIO SI POSAO JE NESIGURAN MOZE DA NAS ZAVRNE , TOLIKA KRADJA SE NIJE DESILA NITI JE MOGUCA , ALI KOD TEBE ....
Ako ne podrzimo Terzica u daljem radu necemo naci coveka koi je spreman da uradi ono sto je on i dovoljno spremnog da povede narod , ako ga ima recite , ja nisam spreman a sigurno ni vecina vas nebi dalje nastavila . Rekao je da sto mu vise ljudi zabadaju noz u ledja on ima sve vecu volju da nastavi borbu , vecina na njegovom mestu bi davno odustala

vilamete 2012 neverovatan si ali posto postoje i pisani tragovi na ovom forumu a sve zbog istine (jer postoji proizvodjaci maline cije je pamcenje a i fitilj kratko ) saljem samo 3 teksta o ovoj temi o kojoj sam pisao (mozete i sami proveriti)
17.03.2012.
igra se najveca partija pokera u istoriji srpskog malinarstva "sa samo jednim kecom u rukama" ulog je skoro celo malinarstvo srbije, blefira se na sve strane, "a ja sumljam sve dok mi potpuno ne bude jasno da u to netreba da sumljam" odnosno dok nevidim ugovor, i pare na tepihu (kroz obezbedjene bankarske garancije) ako ova prica sa austrijancima propadne, a hladnjacari srbije ne krenu da zamrzavaju malinu u iducoj sezoni, bice ovo kraj srpskog malinarastva.... znace se tada odgovorni za lose odigrnu partiju....partija pokera je pocela..... karte su podeljene austrijancima, u njihovim rukama su ...proizvodjaci maline su ih podelili .... iz partije su izbaceni drzava..... (koja se nista nije ni pitala oko ove partije a pomagati malinarim vise ne mora pa joj je lakse da ne trpi proteste..i zato ne igra ovu partiju ).....iz ove partije su unapred i bez prava na kartu i igru izbaceni hladnjacari (i dobri i losi hladnjacari) ... sudbina ove partije pokera konacno je u rukama malinara zato gospodo iz Unije malinara igrajte najbolje moguce... i pobedite, jer povratka na staro nema.......


19.03.2012.
zaista iskreno verujem da je sve u redu sa ovim ugovorom Unije malinara, i da je 50000 tona maline prodato austrijancima za pare (ili neopozivu kreditnu liniju po vidjenju i to austriske banke prvog reda) ukoliko to nije slucaj, istoriski ino kupci koji su godinama kupovali srpsku malinu vec su obavesteni preko medija i svojih pretstavnika hladnjacara u srbiji, da je skoro sva kolicina srpske malina prodata austrijancima (jednom kupcu) i vec su svoje namere o kupovini potrebne kolicine maline za iducu sezonu 2012 pomerili sa srpskog trzista na ostale zemlje dobavljace maline. nesmem ni da pomislim sta ce se desiti sa cenom ukoliko se ovaj toliko mediski najavljivan potpisani ugovor ne realizuje (niko se nije mesao u njegovo realizovanje ni drzava ni hladnjacari ni tajkuni niko-sve je bilo u rukama unije malinara i njihovog austriskog kupca) U slucuaju ne ostvarenja ovog ugovora nema mnogo kupaca koji ce je kupovati u novoj sezoni (jer su se zbog ovakvog ugovora i prodaji jednom kupcu vec nasli alternativna resenja) ... a ko ce onda biti krivac ? drzava, ministar, tajkuni hladnjace, komsije, malinarski narod....zato javite sta se desava, ugovor sa austrijancima je sada vasa obaveza gospodo iz unije malinara.mi proizvodjaci maline cekamo obecano i pompezno najavljeno, ja hocu garantovanih 1.21 eura za svezu malinu gospodo iz unije ? (ponavljam samo uz bankarsku garanciju i potpuno obezbedjenje placanja za moj znoj i rad.)


24.03.2012.
dok se suprutno ne dokaze (validnim transparentnim i obezbedjenim ugovorom) prodaja 50000 tona jednoj austriskoj firmi (sa noterom i ambasadorom na celu kao osiguranje placanja) onda iskljucivo sluzi kako bbq rece u politicke svrhe http://www.prs.org.rs/******* (pogledajte zapis "srpske maline ove godine u sigurnim rukama" uostalom posle izbora moze da se desi da zbog bbq, ciber seljaka,branka,moje malenkosti, hladjacara, drzave, tajkuna lobija ovaj posao "decenije " zbog opstrukcija propadne.
Unapred vam kazem gospodo "novi politicari seljaci" za propast ovog ugovora bice krivo vase neznanje, i jednoumlje (sve je u vasim rukama cak i potpisan ugovor kome ce "cak aca lukas da peva") pa pevajte, nemojte za mesec dana slucajno da kazete da je neko drugi kriv zbog neeralizovanog ugovora (vasa kuknjava i zalopojke se vec i unapred vide-od drzave vise nemojte nista da trazite jer ste krenuli u privatni biznis izvoza "svi za jednog jedan za sve" ) ovo sto radite je opasna igra sa "40 godina malinarstvom srbije koje stavljate u vase jeftine politicke svrhe "uz pecene volove"i pesmu.

Link ka sajtu političke organizacije uklonjen. Izbegavajte priču o politici na forumu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Jel ima neko kopiju tog famoznog ugovora da malo zajedno analiziramao.
Inače ne bavim se malinarstvom ali me je sramota šta se sve radi u društvu pa volim da zabadam nos svuda.
 
Sto se tice ugovora svak je mogao da vidi u kancelariji u Arilju i glavni ugovor sa Austrijancima , licno sam ga drzao u rukama i svakog koga je interesovalo mogao je da vidi.

Verujem ja tebi, ali zar je toliki problem da se to skenira postavi negde na net ? Taj glavni ugovor me bas nesto i ne zanima, to je izmedju Unije i tog Austrijanca (mada ne vidim zasto bi ga tajili) ali sto onaj izmedju Unije i proizvodjaca bar ne objavite negde ? Ja sam zbog tih ugovora na poziv ljudi iz Unije i bio u Arilju, a put od Vranja do Arilja nije bas naivan ni jevtin, pa umesto da pricamo , kao sto smo se dogovorili o ugovorima, ja sam prisustvovao mitingu pokreta i koncertu Ace Lukasa, mislim stvarno bruka ziva, a o ugovorima par reci i to na moje zahtevanje i negodovanje.

A ako mislite da i dalje radite, da se pokupite i da dodjete sad vi kod mene u Vranje i da objasnite ovim ljudima i meni sta i kako se desilo, inace, obecavam vam da jednu malinu odavde necete dobiti
 
Ponavljam po ko zna koi put to ljudi iz Arilja nisu u startu prihvatili kako treba , to nas je u startu kocilo , nemoze se traziti ili nadoknaditi kolicina iz drugih krajeva kad u srcu proizvodnje maline nemamo podrsku. Sto se tice ugovora koi trazite (unija kupci ) imam ga kod sebe ali trenutno nemogu da ga objavim jer mi neradi skener ali verujte taj ugovor nije nista posebno od ugovora koje ste potpisivali (vecina ) sa hladnjacarima ali sad nije ni bitno.Vladane tri od navedena posta ukazuju upravo na to da si upravoti bojkotovao i pravio pometnju ( igra se najveca partija pokera ,,dok se suprotno nedokaze )ovo nije bila ni igra ni sudski spor koi treba dokazivati vec ozbiljna ponuda nama malinarima .A za Dekvir , sta i kako se desilo rado cu da objavim svaki detalj svima ovde na forumu ukoliko vecinu zanima ali bez blacenja mene licno i uvreda od strane Vladana da sam nepismen i slabog pamcenja nevidim cemu to kad ti ugovori nepogadjaju njega licno , nije potpisao .
 
Svaka licna uvreda se mora strogo kaznjavati,
Vilamet 2012, sigurno da nebi moglo da se dopuni do 50 000 tona koliko je trebalo, ali je bar moglo da se pokusa pa bi moyda i austrijanac prihvatio 30 ili 40 000 tona, ovako ispada da je sve bilo samo predizborni marketing i razlog vladanu i BBG za likovanje i radost, neznam samo zbog cega.
Mene veoma zanima sta se to desilo.
 
OTKUD POLITIKA , pa evo prost odgovor , u svakom evropskom parlamentu ima pretstavnika seljaka u skupstini , tako smo hteli i mi da radimo. U jesen prosle godine je osnovana stranka sa tim ciljem . Zoran Dragisic i Orhan Dragas preko svoih ljudi su pomogli Uniji da nadje stranog kupca i odveli nase ljude direktno . Kupac je bio zainteresovan za saradnju i tako pocinje prica . I to je veza sa politikom jer bez tih ljudi nismo mogli nista uraditi . Naravno da je na osnovu toga dobijeno dosta politickih poena to neosporavam. Dalje stoi prica da se radi sa manjom kolicinom koju su ljudi potpisali ali pre par dana kad je bio zadnji sastanak Unije malinara u Uzicu stvari nisu isle kako treba . Neznam sve detalje ali je receno da predstavnici udruzenja nisu slozni i da nisu svi koi su potpisali zainteresovani da nastave sa daljim radom jer narod prica da ce cena biti 150 din ili visa . Konkretno Ivanjicani su prijavili da imaju jednu kolicinu potpisanih ugovora pa onda demantovali sa dosta manjom kolicinom .Terzic nije znao sta da radi dali da potpise i na koju kolicinu .Lepo nas je pitao pre par dana , posto nam je objasnio sta se desava , sta da radim dali da potpisem ,ja svoim potpisom overavam , nezelim da sebi stavljam bedu za vrat , niko od nas nije znao sta da mu kaze .To je prava istina , ako treba objavicu i imena ljudi koi su predstavnici unije iz drugih krajeva pravili problem . Neko ce reci svaljujem krivicu na druge ali to je istina pa prosudite sami .Tesko je u par recenica sve objasniti ali u Arilju se sve zna a i nebi trebalo da se udaljavamo od teme .
 
Naravno da treba objaviti imena.Kod nas u Pozegi skoro da je bilo nemoguce potpisati ugovor.Znam puno ljudi koji su hteli da potpisu ugovor ali su dobijali odgovor da je nemoguce jer nema ostampanih ugovora
 
DekiVR svaka čast! Potpuno si u pravu. Očigledna stvar da je sve bilo samo da se nešta priča, a pošto se sve poklopilo sa izborima onda je normalno da se poveže i da se pomisli da je to zbog izbora.
 
Zato sto to nije bilo ni zamisljeno da uspe, to nije ni zamisljeno kao posao oko prodaje maline vec posao oko dobijanja mandata u skupstini.
Zar to makar sad nije jasno?

iromene bolje da zavrsimo ovu pricu oko austrijanaca i 50000 tona maline konstatacijom da ce terzic sa novo izabranih 7 poslanika biti predsednik skupstine Arilja-bez njega nema vecine i da ce na tom mestu pomoci da cena maline u Arilju biti bolja..... -a bice i novih velikih kupaca poput austrijanca kad god to bude trebalo ......(tako su deklarativno svi zadovoljni)

posto se ja bavim trzitem odnosno ponudom i potraznjom , obavestavam proizvodjace maline da ce ove godine biti veliki procenat lose robe i da se mnoge firme vec pripremaju izvoz u cisternama pothladjenog vilameta.... onaj kvalitetan vilamet ce sigurno biti preko 1 eura sa procentom od preko 70 % rolenda u zamrznutom orginalu, a dok ce cena kvalitetnog mikera orginala (zamrznutog) sa istim procentom rolenda preci 1.6 eura po 1kg.zato je ove godine (u ovakvoj kisnoj godini) bitno branje 1.5 kg u plitkim gajbicama, branje samo kvalitenih plodova (budjave plodove treba odvajati direktno prilikom berbe i ne mesati ih u gajbici sa dobrom robom jer ce cena II i (III -cisterna) klase biti ispod svake logicne i isplatljive cene )hladnjace ce (pogotovu one lose) posebno cenom odvajati robu po kategorijama..... tako da je interes svih da se malina kvalitetno bere i zamrzava u javnim skladistima i ne predaje u svezem stanju losim hladnjacama vec samo proverenim i kreditno sposobnim hladnjacama (ili jos bolje zamrznuta uzluzno u malim hladnjacama u okruzenju malinjaka kod komsija zbog brzine zamrzavanja od vremena berbe do zamrzavanja (kisna godina) svaki dug transport maline (na primer od arilja do sapca ili obrnuto) u ovoj godini bitno ce smanjiti njen kvalitet i cenu......
 
Poslednja izmena:
Kojim bre kisnim godinama. U brdskim predelima maline su na pola cvatanja. Berba nije u toku vec pocinje za 20- tak dana, a od 15 juna prognoziraju suvo i toplo. Ako se to obistini maline ce biti veoma krupne i kvalitetne. Imas li ti uopste malinjak? Kvalitet malina se menja u roku od dva dana u toku berbe, dovoljna su dva suncana dana kad se maline beru na vreme..
 
igore i zorane sefe ja imam kompletnu pratecu dokumentaciju tabelu i statistiku iz proslih sezona (23 godine unazad) kao i meteoroska kretanja i padavine po m2 i ne prepustam slucaju nijedan faktor prilikom svake nove berbe maline.
po svim dosadasnjim elementima ova sezona se poklapa sa 2005 do sada, sa druge strane i drugi imaju iste podatke pa vec imamo situaciju da se potpisuju ugovori sa fimama koja cisternama otkupljuju malinu po srbiji ( otkup maline cisternama u zadnje dve godine skoro da nije ni postojao zbog odlicnog kvaliteta srpske pa su cisterne bile u poljskoj zbog maline koja je tamo bila jeftinija proslih godina) jos jedan parametar potvrdjuje moje pisanje a to je skupa visnja i jos skuplja kupina u sezoni 2012 a veoma losa i bez secera zbog kise jagoda koja je puna vode i bez ukusa ..kada slozite sve kockice to pokazuje da ce malina u I klasi biti skupa.... II i III ce biti jeftinije ........(a malina ce zameniti u sokovima visnju i kupinu zbog velike cene a jagodu zbog ovogodisnjeg loseg kvaliteta svuda u evropi...... posto ste vi mladi ljudi u ovom poslu, moje pisanje samo moze da pomogne malinarstvu srbije jer svi ovi i drugi faktori i cinjenice "posebni razlozi" (koje vam necu napisati jer to ne zasluzujete vasim komentarima na moje pisanje) govore da malina sigurno nece biti kako pojedinci ovde pisu 60 i 70 dinara vec mnogo mnogo skuplja za pravi kvalitet..... pojedinci koji zele mogu mi se javiti pp postom i dobice i "posebne razloge" iz mojih studija i profesionalnih analize... ostali neka se prepiru sa naukom i istinom.....
 
Ma idi bezi, da nije zalosno bilo bi smesno, jedna velika komedija... Samo mi nije jasno kako pojedince ne mrzi da pisu jedno te isto iz dana u dan...

---------- Poruka napisana u 13:26 ---------- Prethodna poruka je at 13:19 ----------

Kakvi bre mladi u ovom poslu? 19 godina se bavim malinarstvom samostalno.... 16 godina kupinama, prodajem maline i u malim pakovanjima u Bgd od 200 grama u Milka prodavnicama. Ako se u nesto razumem to je u kvalitet malina, ako ne u izvoz i nacin kako nastaju otkupne cene. A kad bi tako se poklapalo vreme, gde bi nam bio kraj...
 
Ovo sto pise Vladan nije u pravu bar za Arilje . Obrazlozicu ; u Arilju vec par godina hladnjacari nece da klasiraju malinu jer to nosi nove probleme (dolazi do tuce na otkupnim mestima , trazi vise ljudi na otkupu ...) naravno da to nije dobro za one koi proizvode odlicnu malinu .A sto se tice kise upravu je Zoran kod nas u Arilju u brdima nije ni cvetala , juce sam obilazio sela Kruscicu , Radosevo i verujte jedva sam nasao u malinjaku nekoliko cvetova , a naravno da ako u berbi bude suvo bice dobar rod to nezavisi od sadasnjih padavina .U Arilju ce sigurno biti jedna cena i to srednja u osnovu kvaliteta vecine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh