Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
u redu je nisam u pravu odoh odavde sa ovog foruma jedno vreme (ali nikada na drugi forum jer je ovaj jedini i jedinstven -"nikada necu biti svraka na dva kolca").... vilamete 2012 je u "pravu" sa njegovom (njihovom) farsom od 50000 tona (svih ovih meseci) pa onda nesto manjom od 10000 tona ili koju tonu vise , vi ostali malinari ste u "sluzbi" sada njihove politike jer imaju 7 odbornika u arilju i dobice predsednika skupstine odnosno.... "vlast".... vladajte .....ja sam samo "malinar koji ne mazi macu niz dlaku vec uz i to itekako boli " dragi moji srpski malinari, vi volite da cujete ono sto vasem uvetu odgovara, pa nastavite da slusate melodije, uspavanke, neistinu, mislio sam da ce "istina pobediti laz"....varam se....vecina voli "bajke" ....ja ipak necu dozvoliti da mi pojedinci razararaju srpsko malinarstvo u kome sam zajedeno sa stricem i kumom 40 godina... pisacu i javicu se svaki put (od sada retko) kada to bude potrebno...kao savest....

tebi poruka vilamete 2012 ....ucuti vec jednom (pisi na onom drugom forumu na kojemu si upisan-a na kom niko danima ne pise jer ste svi isti jer si "kao svraka na dva kolca" veran kakav jesi sa razlicitim arsinima) .... izneverio si malinarski narod.... to ti narod nece oprostiti ali politika i tvojih 7 opstinskih odbornika oce jer vi ste dobili "vlast" a malinari nikada nece videti obecanih 1.20 eura za svezu malinu iz vase "bajke" (oce na drugi moj-trzisni realan nacin) .....zato ste nas i zamajavali sve ovo vreme .....zbogom....(ostajem dostupan na pp posti svima kojima nisam "gadan" i koji oce drugaciju "istinu" obecavam da cu odgovoriti svima jer ako takvih nebude znaci da nisam u pravu a onda je "vecini da sudi"-to je demokratija) istina ce pobediti znam......jer je sloboda i demokatija buducnost ali ne i ovakva "politika -novih politicara" koja tu rec "demokratija" prisvaja.....

optuzujete mene za "opstrukcije" i neuspeh vase "bajke snezana i 50000 tona patuljaka" i vase kombinacije i manipulaciju sa malinarskim narodom" (pisete organizovano u zelji da me urednik ovog foruma "cenzurise i zabrani") naucili ste te jeftine optuzbe od ovih "velikih politicara" da krivicu prebacite na "istinu i savest" zato ja mirno posle ovog napisanog teksta odoh da spavam ne sumljajuci u vase kosmare ....zato is od mene.....ja sam slobodan i svoj....
 
Poslednja izmena:
Do sada sam tiho brisao ali svaki naredni post koji spamuje temu povlači rastanak sa forumom, pa izvolite! Tema se neće zaključavati radi čestitih proizvođača koji je prate ali apelujem na članove da pisanje svedu na razuman način.

( za igor76majur) Vladan.Spas je već dobio opomenu a ovde će nestati pola teme ako sve ne primereno budemo obrisali.
 
Poslednja izmena:
Upravo sam hteo da objavim nova desavanja po pitanju rada unije i borbe za cenu ali posle ovakvog komentara neznam sta reci. Imamo 6 a ne 7 . Samo sam obrazlozio u prethodnom postu stanje u Arilju sta je realno a sta ne , sad on nevoli suprotno misljenje ali Vladan se nasao uvredjen i nastavio sa uvredama upucenim meni ali , dobro .Trebalo bi da nastavimo da objavljujemo informacije vezane za borbu za postizanje bolje cene , verovatno cu u nekim narednim postovima i objaviti ali za sada , da nebi opet neki vezivali za bajke .Izmedju ostalog imamo nacina i da poguramo pricu o dobijanju brenda .

---------- Poruka napisana u 23:45 ---------- Prethodna poruka je at 23:36 ----------

Za Futureming : poruku sam poslao neprimetivsi vase upozorenje , tacnije u isto vreme kad i vi , ako smatrate da se nedrzim teme zelim da nas licno upozorite jer nezelim da se i ovaj naslov zakljuca posebno ne zbog mene verujte bitan je nama malinarima
 
Nego da se vratimo na temu.... Sve ispod 1,5 eura je pljacka u reziji hladnjacara... Ako nam to urade zelim im sve najgore... Ne imali roda ni poroda... Mislim da treba sankcionisati udaljavanje od teme. Dakle da nastavimo ... Najbolja cena maline bi bila oko 2 eura, ali hladnjacari izgleda nece da nam plate, pa bi mogli da pribegnemo radikalnim merama i da ako nas ispale da recimo zapalimo nekoliko komada. Sad dal je to ispravno ili nije, ali ja bih zapalio licno jednu sa sve vlasnikom unutra bez trunke grize savesti kad ne bih morao da odgovaram pred zakonom, i jednim i drugim. Dakle moramo se boriti za ono sto nam pripada a to je realna cena malina oko 2 eura za kg. I treba se boriti svim sredstvima i organizovati demonstracije i blokirati hladnjace i jer to je to. Posto je realna cena maline oko 2 eura , onda bi smo se trebali boriti za cenu maline EXTRA klase a sve ispod 5 eura za tu cenu je klasicno otimanje od naroda i zato ttreba toliko da se plati a hladnjacari moraju da shvate da je situacija jednostavno takva. Sta ono htedoh da kazem, eh da, ljudi, moramo se boriti a mozda i ne moramo, jer ce cena REALNA koja je oko 3,26 eura ipak biti za vreme otkupa a ako ne bude onda se moramo boriti...

E zamislite sad posle ovog mog posta vi koji ste hladnjacari na ovom forumu da svaki drugi bude ovakav da li bi vam smetalo. Tako je i nama proizvodjacima samo obrnuto, jer tema je borba za PRIHVATLJIVU cenu a ne " Kako ubediti proizvodjaca da bere 2 kg u gajbu i da bude zadovoljan kolko mu se da".

---------- Poruka napisana u 12:29 ---------- Prethodna poruka je at 12:17 ----------

Predlazem sledece: Otvoriti stranicu ( temu ) u kojoj naslov jasno govori da je namenjena proizvodjacima gde nece pojedinci da skrecu temu, a da bi sve bilo demokratski neka se otviri tema tipa: Hladnjacari su posteni ljudi i placaju kolko mogu, pa mislim da bi svi bili zadovoljni. Pojedinci bi mogli do mile volje da pisu bez da ikog ubedjuju u bilo sta.

---------- Poruka napisana u 12:33 ---------- Prethodna poruka je at 12:29 ----------

Eh da, izvinjavam se Moderatoru, srecom tema nije strucnog karaktera kao RADOVI, DJUBRENJE, PRSKANJE, pa nema stete te vrste... Ali krv uzavre, jer svi mi ovo radimo zbog para...
 
Poslednja izmena od urednika:
Zorane,

Šta tebe sprečava da ti sam otvoriš hladnjaču i plaćaš 5 evra po kilogramu (ili već koliko smatraš da je fer cena)?

Ako nemaš novca uvek možeš da staviš svoju imovinu pod hipoteku, verujem da si domaćin čovek i da imaš bar 100 hiljada evra imovine, što ti je dovoljno za neko ušeće za hladnjaču... A bogami sa takvom cenom nijedan proizvođač ne bi išao nigde drugo osim kod tebe, pa pretpostavljam da bi se obogatio vrlo brzo, naravno pod uslovom da imaš kome da preprodaš tu malinu koju si ti platio po fer ceni.
 
Zezas me il sta? Procitaj post do kraja. Nemoj biti bukvalista. Post je bio u figurativnom ( PRENESENOM) znacenju. Poenta mog posta je da tema ne ide u zeljenom pravcu. Cifra od 5 eura je metafora i moze je zameniti bilo koja druga, naprimer 17 ili 8,76. Sad sam jos ubedjeniji da bi ova tema trebalo da se podeli na dva dela. Da li ja treba da kazem komsiji kada mi se pozali da mu je skupa struja da proda imovinu i napravi svoju hidrocentralu pa da prodaje kilovat po 0,008 dinara. Svi bi kupovali od njega, raskacili se od EPS-a.
 
Svejedno koja je cifra... U svakom slučaju tvoje mišljenje je da vas hladnjačari zakidaju sa nerealno niskim otkupnim cenama. U tom slučaju napravi svoju hladnjaču, ponudi proizvođačima 'realne' cene kolike god misliš da su, i obogatićeš se preko noći... Naravno, obogatićeš se, ali samo pod uslovom da tu istu malinu koju si platio po fer ceni možeš da prodaš nekome u EU ili gde već po većoj ceni i time ostvariš profit.

Lako je demagogisati i mlatiti tuđim qrcem po gloginjama, a kad treba stati iza svojih reči sopstvenom imovinom, e onda vas nema nigde.
 
@bbq
Upravo to je ono oko cega se vrtimo u krug otkad su se pojavile privatne hladnjace sa svojim sestrinskim firmama u EU. Ja znam da vas boli to sto se mnogo prica o tome, sto jednostavno proizvodjaci ne proizvode, dodju uvece i predaju robu po ceni koja stoji na otkupnoj stanici i ne pametuju mnogo. Ali pandorina kutija je otvorena i vise se ne moze zatvoriti. Samo je pitanje vremena... Mnooogo puta je ovaj narod prevaren od strane hladnjacara. Moj otac ovih dana zacudjeno sleze ramenima kad se ispred moje kuce parkira hladnjacar i trazi da pregovaramo oko kupina, jer zna da je on sam brao pre tri godine zato sto zbog cene otkupa nismo imali racunicu da placamo berace, tako da je propalo oko 25 tona vrhunskog kvaliteta. Zasto je cena kupine u otkupu Podgorine frukt prosle godine skocila 20 din za dan kada su poceli protesti i blokirani kamioni i cisterne, i izasla na 70 sa pocetnih 30 iako je ona od 70 bila III klasa po kvalitetu a ona od 30 I. Pojedinci kojima je ranija berba zavsili su sezonu branja sa prosekom 34 dinara. Kasnije je trulez placana 60-70 dinara, moj torn fri zadnja berba 90 a prva 35. Ja trenutno jedem iz zamrzivaca onu od 35 jer je mnogo kvalitetnija. Ali da skratim, mozda ove godine nije uspeo da se odmota taj cvor, ali ne zadugo...
 
Zao mi je sto se Vladan nasao uvredjen moja namera je bila da i dalje dajemo predloge za borbu oko cene i da iznosimo cinjenice. Objasnicu sledece ; u januaru mesecu kad smo imali pricu sa Austrijancem tih dana su u prici bili ljudi iz Moskve oko otkupa maline , ali smo njih gurnuli po strani zato sto smo imali u globalu dosta krupniju pricu i svi sad znamo sta je sa tim bilo .Medjutim ovih dana smo ponovo otpoceli pricu sa rusima .Zainteresovani su da rade , rec je o zasad manjim kolicinama , plan je da placaju odmah tj preko racuna roba bi isla direktno na kamione.Radimo na tome da se napravi bilo kakva konkurencija i pometnja na trzistu .Rekose da objavim ovo ali posle svakakvih komentara razmisljao sam dali to da radim ili svak za sebe .Prica je ozbiljna ali kao sto neko rece nista nije sigurno sve dok je malina na grani. Takodje razmisljamo da dovedemo i Slovence koi su vec radili na pojedinim terenima i otkupljivali robu za cisterne i placali solidno. Opstinski odbor koi ulazi u skupstinu Arilja (gore pomenuti ) ima jedini cilj postizanje bolje cene maline.
 
Objasnicu sledece ; u januaru mesecu kad smo imali pricu sa Austrijancem tih dana su u prici bili ljudi iz Moskve oko otkupa maline...
Jel bi mogao da pojasniš kako to ste vi razgovarali sa Austrijancima u Januaru kada je njihova firma "CWS Best Foods GmbH" sa matičnim brojem FN 377336 g, osnovana tek 21. Marta 2012. godine?

Ili ste vi možda toliki optimisti da ugovarate posao od 80 miliona evra sa firmom koja ne postoji? Verujem ja vama da je zidar kamina jako relevantna osoba za ugovaranje posla od 80 miliona evra, a koji se tiče otkupa maltene celokupnog Srpskog roda maline...

Ok. Unajmiliste tog lika Michaela Wally-ja koji radi kao konsultant i marketing da se pojavi pred kamerama sa vama kao Austrijanac koji će da spase Srpsko malinarstvo, ok, navukli ste ovaj naivan i napaćeni narod, napravili ste budale od naroda, dobili glasove, ali se bar sada pokrijte ušima i smrdite u ćošku, nemojte još više da se bahatite i svaljujete krivicu za propadanje nekog vašeg izmišljenog posla na druge, i pravite ovaj narod još većim budalama.
 
Prica je ozbiljna
Ova je ozbiljna.
A ona je bila neozbiljna?
Nego, kakve veze ima sastav skupstine neke tamo opstine sa cenom maline zivota ti?
Osim ako plan nije da vecina izglasa odluku da opstina Arilje kupuje malinu, ili bar da ona placa razliku izmedju cene na trzistu i zeljene cene.

Ne znam da li postoji vise iko ko pridaje ikakve vaznosti tim pricicama. Ja im ne pridajem ali na komentar me tera drskost onih koji su koliko juce debelo izlagali narod o Austrijancu, a sada bez imalo stida pocinju pricu o Rusu.
 
neka mi isto pitanje postavi neko ko se bavi malinom i koga interesuje objasnicu , neodgovaram onima koi nemaju nista sa malinom . Povlacim se do daljnjeg
 
ljudi samo da vas pozdravim ija sam malinar,ali na celom forumi ni u jednoj temi nema ovakog prepucavanja mislim da ostavljate losu sliku nas seljaka bili hladnjacari nebili. Nit cete vi ovako povecati ni smanjiti cenu samo se dzaba svađate,i brukate sami sebe bolje predlozite da se ukine ova tema i kraj vise vasim prepirkama.
 
Poslednja izmena:
za vilamet 2012
ocu da se na svim vrstama medija(stmpano , dnevnik, poljo emisije, internet izdanja) objavi propast o pregovorima sa austrijancem, ne znam kako ce te to obrazloziti na medijima l ocu da se ta prica cuje do brezjaka , isto ko i ona prica o ceno od 1,21 eura sve ostalo nije relevantno
 
@ zoran sef:ppozdrav:.... raspalio si......:haha:

Al ovi bbg i iromann .......:sta: na cijem groblju Vi placete .....Nas malinara ili groblju hladnjacara.....:sta:
Iromane citam Vase postove ......... po meni su okej pravi domacinsko-intelektualni ....al na ovoj temi i jos nekim temama .....?
 
neka mi isto pitanje postavi neko ko se bavi malinom i koga interesuje objasnicu , neodgovaram onima koi nemaju nista sa malinom . Povlacim se do daljnjeg
Baš dobro da više ne odgovaraš.
Pa stvarno veću glupost od tog da skupština opštine ima za cilj "povećanje cene maline".
Daj molim te uozbilji se ili ne nasedaj na takve priče.
Bili ste samo instrument u nečijim rukama (možda si i ti u skup.opšt) da li znaš koje su benificije kad u jednoj maloj opštini imaš apsolutnu većini ili si deo vladajuće kaoliciji a pride imate i jednog narodnog poslanika(kod nas je dosta i pokrajinskog)?
Dođi u moju opštinu pa će ti se sve samo kazati.
Samo, molim te ako lažeš sebe bar narod nemoj lagati !Ko će sutra doći da ugovara cenu? Možda Japanci?
 
ljudi samo da vas pozdravim ija sam malinar,ali na celom forumi ni u jednoj temi nema ovakog prepucavanja mislim da ostavljate losu sliku nas seljaka bili hladnjacari nebili. Nit cete vi ovako povecati ni smanjiti cenu samo se dzaba svađate,i brukate sami sebe bolje predlozite da se ukine ova tema i kraj vise vasim prepirkama.
Imam potpuno suprotno misljenje od ovog posta. Pricati o niskoj otkupnoj ceni maline trba pricati, postovati na svakom mestu u svako vreme u sto vecoj meri, a ovaj forum, tj. OVA TEMA je idealno mesto za to. Prepirke ce stati kada budu svi zadovoljni, i hladnjacari i malinari. Zasad su zadovoljni samo hladnjacari. Naravno da cu da kazem da sam opljackan ako radim cele godine u malinjaku i kad sracunam troskove proizvodnje, platim radnike i berace i ostane mi 0 dinara, svi proizvodjaci oko mene na nuli a hladnjacar koji je kupio od mene maline i kupine kupi stan u Drajzerovoj u BGD od 126 km2 za 252.000 eura. Predprosle godine kupio restoran u centru Valjeva. Eh da, kaze nije mu lako... Jedva se bori...
Стоп пљачкању Српских малинара од стране хладњачара...
 
Jel si ti ljubomoran?
Dao ti bbq savet pa izvoli probaj.
Ukoliko ne smeš sam ti se udruži sa još par malinar pa nije istina da da ne možete nategnuti za jednu malu hladnjačicu.
Ja sam isto voćar (jabuke) pa moram sam da pravim ( i pravim) malu hladnjaču( cc 150m3).Doduše mislim da se niste ni raspitali koliko košta ali veruj prijatno ćeš se iznenaditi!
Više me zanima kako će opštinska vlast rešavati cenu maline ove godine (još ne mogu da verujem na koju su foru uzeli opštinsku vlast).
Bolje savetujte novu vlast da vam da neke kreditne linije ili bespovratna sredstva za podizanje hladnjača ,biće i to ali samo za njih.

---------- Poruka napisana u 06:28 ---------- Prethodna poruka je at 06:23 ----------

@ zoran sef:ppozdrav:.... raspalio si......:haha:

Al ovi bbg i iromann .......:sta: na cijem groblju Vi placete .....Nas malinara ili groblju hladnjacara.....:sta:
Iromane citam Vase postove ......... po meni su okej pravi domacinsko-intelektualni ....al na ovoj temi i jos nekim temama .....?
To što vi ne uviđate šta je realan i dobronameran savet stvar je vašeg intelekta!
Vama ako neko iznese drugačiji stav od onoga što vaše uši žele da čuju odmah vam je neprijatelj i (ili) hladnjačar,tajkun...itd.
 
talianu:Ja znam da si se ti veoma prijatno iznenadio cenom izgradnje hladnjace pa si pomerio izgradnju za neka srecnija vremena.
Ako ne smes sam da je pravis ti se udruzi sa Vladan.Spam,pardon, Vladan.Spas.Vas dvojica volite slicno da pametujete tj. delite savete pa nebi bilo lose i da se udruzite.:osmeh:
 
Kako smo vrsili pregovore u januaru kad firma nije postojala , pa to sam vise puta objasnio ,Best Food je deo kompanije koi je osnovan za potrebe otkupa voca na teritoriji Srbije i posluje u sklopu 12 firmi odnosno CWS koja posluje preko 130 godina i jedan je od najvecih evropskih trgovaca hranom i to dobro zna bbg ali nam samo pravi pometnju iako ga malina nezanima . Kako cemo u skupstini Arilja uticati na cenu (pokusati da uticemo ) ,pa evo nekoliko predloga koje smo sami doneli; trazicemo preko ministarstva poljoprivrede subvenciju od recimo 20 din za malinu ( vec je usvojen zakon o subvencionisanju po kolicini) naravno to mozemo lakse i ozbiljnije da uradimo kad imamo neku funkciju u lokalnoj skupstini nego kao obicni poljoprivrednici.Kazete nema drzava para , pa evo podatak koi svak moze da proveri samo porodica Miskovic je od drzave u prethodnoj godini dobila subvenciju od drzave po hektaru obradive povrsine 28 miliona eura , za ceo zapadni region koi se bavi malinom potrebno bi bilo subvencije oko 16 miliona eura za 26 din po kg .Lakse bi uspeli da dovucemo strane kupce , dosad to lokalna vlast nije dozvoljavala. Radicemo sve u interesu da se pomogne proizvodjacima oko logistike i pokusati da nadjemo nova resenja .Svi kazete cekamo cenu u Arilju , ta ce biti , a kad pokusamo nesta da uradimo onda nas kritikujete. Dajte nam jos predloga dobrodosli su.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh