Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
...Best Food je deo kompanije koi je osnovan za potrebe otkupa voca na teritoriji Srbije i posluje u sklopu 12 firmi odnosno CWS koja posluje preko 130 godina i jedan je od najvecih evropskih trgovaca hranom i to dobro zna bbg ali nam samo pravi pometnju iako ga malina nezanima .
Ti misliš da sam ja naivan kao ovi tvoji kojima takve priče prodaješ svaki dan?

"CWS Best Foods GmbH" nema apsolutno nikakve veze sa "CWS boco International GmbH" osim što su se ti prevaranti poslužili imenom CWS-a kao paravanom. Tu vašu prevarantsku "CWS Best Foods GmbH" sa registracionim brojem FN 377336g su 14. Marta 2012. godine osnovali Tibor Cseri 50% vlasništva i Uranus Capital SA iz Luxemburga sa 50% vlasništva, i registracija firme je nakon objavljivanja u Wiener Zeitungu (Austijska verzija službenog glasnika) postala aktivna 21. Marta 2012. godine.

Dakle ta firma osim što je ukrala ime od CWS-Boco, nema apsolutno nikakve veze sa njima. Da postoji bilo kakva veza, to bi bilo objavljeno u zvaničnim dokumentima firme CWS-boco, a pored toga CWS-boco se ne bavi trgovinom prehrambenih proizvoda, već trgovinom i proizvodnjom tekstila i sanitarija.

...pa evo podatak koi svak moze da proveri samo porodica Miskovic je od drzave u prethodnoj godini dobila subvenciju od drzave po hektaru obradive povrsine 28 miliona eura
Ova informacija, kao uostalom i sve koje iznosiš su čista glupost i demagogija. Mišković, odnosno njegov Delta Holding jeste najveći jedinični vlasnik poljoprivrednog zemljišta u Srbiji, ali dotični nije dobio 1 evro od subvencija, jer naprosto subvencije ne mogu da dobiju pravna već isključivo fizička lica/poljoprivredna gazdinstva.
 
Kako smo vrsili pregovore u januaru kad firma nije postojala , pa to sam vise puta objasnio ,Best Food je deo kompanije koi je osnovan za potrebe otkupa voca na teritoriji Srbije i posluje u sklopu 12 firmi odnosno CWS koja posluje preko 130 godina i jedan je od najvecih evropskih trgovaca hranom i to dobro zna bbg ali nam samo pravi pometnju iako ga malina nezanima . Kako cemo u skupstini Arilja uticati na cenu (pokusati da uticemo ) ,pa evo nekoliko predloga koje smo sami doneli; trazicemo preko ministarstva poljoprivrede subvenciju od recimo 20 din za malinu ( vec je usvojen zakon o subvencionisanju po kolicini) naravno to mozemo lakse i ozbiljnije da uradimo kad imamo neku funkciju u lokalnoj skupstini nego kao obicni poljoprivrednici.Kazete nema drzava para , pa evo podatak koi svak moze da proveri samo porodica Miskovic je od drzave u prethodnoj godini dobila subvenciju od drzave po hektaru obradive povrsine 28 miliona eura , za ceo zapadni region koi se bavi malinom potrebno bi bilo subvencije oko 16 miliona eura za 26 din po kg .Lakse bi uspeli da dovucemo strane kupce , dosad to lokalna vlast nije dozvoljavala. Radicemo sve u interesu da se pomogne proizvodjacima oko logistike i pokusati da nadjemo nova resenja .Svi kazete cekamo cenu u Arilju , ta ce biti , a kad pokusamo nesta da uradimo onda nas kritikujete. Dajte nam jos predloga dobrodosli su.
Nemoj da prestajes da postujes ni slucajno. Vazno je non stop traziti resenja, neka su losa neka dobra, jer je najgore resenje ovo koje je sad a to je da nas hladnjacari pljackaju. Uostalom zato ova tema i sluzi. Stop samovolji hladnjacara... PONOVICU jos jednom, na svakom koraku treba pricati o pljackanju malinara i kupinara od strane hladnjacara...
 
Ova informacija, kao uostalom i sve koje iznosiš su čista glupost i demagogija. Mišković, odnosno njegov Delta Holding jeste najveći jedinični vlasnik poljoprivrednog zemljišta u Srbiji, ali dotični nije dobio 1 evro od subvencija, jer naprosto subvencije ne mogu da dobiju pravna već isključivo fizička lica/poljoprivredna gazdinstva.
bas ce tebi i nama biti dostupan podatak dal je miskovic dobio ili nije dobio subvencije od drzave
 
Poslednja izmena od urednika:
Nema tu šta da bude dostupno ili ne, zakon je tu prilično jasan. Ne verujem da je dotični glup pa da radi nešto mimo zakona, već njemu nešto kada treba, oni taj zakon i promene tako da njemu odgovara.. A pošto trenutni zakon još uvek ne dozvoljava subvencionisanje pravnih lica, vrlo lako se da zaključiti da Delta Agrar nije dobila ništa od subvencija.
 
talianu:Ja znam da si se ti veoma prijatno iznenadio cenom izgradnje hladnjace pa si pomerio izgradnju za neka srecnija vremena.
Ako ne smes sam da je pravis ti se udruzi sa Vladan.Spam,pardon, Vladan.Spas.Vas dvojica volite slicno da pametujete tj. delite savete pa nebi bilo lose i da se udruzite.:osmeh:
Na tvoju nesreću nije stvar finansijske prirode već jednostavno nema se robe ove godine obrao je mraz.Zato će i sačekati srećnije vreme,tj godinu dana,nije trnutno prioritet.
 
za bbg
to tako i treba da izgleda za nas obicn narod tako treba da mislimo kao ti ,al nije bas sve tako sjajno bajno, iako ja nemam nikakav argumenat da ti protivrecim ali moje je da sumnjam d nije tako kao sto ti kazes jer onda bi fizicka lica imala monopol na proizvodnju bilo cega u odnosu na prvna lica bar sam ja tako ukapirao ovo iz tvoje price mozd sam ja malko priglup za ovo sto si gore napisao ali tako ispadne jednacina
 
Iromane citam Vase postove ......... po meni su okej pravi domacinsko-intelektualni ....al na ovoj temi i jos nekim temama .....?

Ovo "domacinsko-intelektualni" sam shvatio kao pohvalu. Hvala ti za to.
A to sto ne odobravas moje razmisljanje oko cene maline i jos neka (verovatno ona polupoliitcka, savetodavci,protesti i slicno) to je manje vazno.
Ne moramo se slagati uvek zar ne?
A jos manje vazno sta neki ironman ili neki Pole pisu na forumu, jedino sto je bitno je sta je od svega toga istina.
A ispostavilo se da je istina ono sto su BBG i jos nekoliko nas piasali o Austrijancu i 50 000 tona. Ispostavilo se da od toga nema nista, zar ne?
Istina je, ma sta ti, ja ili Vilamet o tome napisali ovde, da skupstibna opstine Arilje nema nikakvog nacina da utice na drzavnu politiku subvencija, tako da tih nekoliko odbornika tamo ama bas nikakve veze sa cenom malina nema.
Istina je i da price o tome stete samim malinarima koji se nadaju necem sto sigurno nece doci a vreme prolazi.
Demagogija je opasna stvar, prijemciva za uvo, lako se prihvati jer lepo zvuci ali je katasytrofalna po onog ko je prihvati.
Manite se demagoga koji vam nude srecu, koji ce navodno da rese vase probleme samo da ih izglasate u skupstine.
Cena maline se kao i svega ostalog se formira na trzistu i ne moze se na dugi rok postici nista protestima i demonstracijama. Trziste ne poznaje i ne priznaje pritiske.
Ako neko ima superkvalitetan proizvod on jednostavno podigne cenu, ne da ispod i ako kupci nemaju alternativu, a zele kvalitetan proizvod, oni drese kesu.
Uzmimo primer mercedesa, a srpski malinari tvrde da je sprska malina medju ostalima isto sto i mercedes medju drugim automobilima.
E, mrecedes zvekne cenu, pa ko voli nek izvoli, a ne demonstrira pred nemackom vladom da mu da subvencije jer pravi najbolji auto na svetu a kupci nece da plate koliko on misli da vredi.
Tako funkcionise trziste, a mi smo u trzinom, kapitalistickom ekonomskom sistemu.
Dakle ako mislite da je vasa malina najbolja samo podignuite cenu i ne dajte jeftinije.
Ako niko nece da plati toliko onda ste je precenili. Pijac ko pijac, nema tu nikakve tajne.
Traziti pare od drzave znaci traziti tudje pare.
Drzava nema svojih para vec ih uzima od gradjana. Ako vi trazite za svoj proizvod zasto neko drugi ne bi za svoj? Isto sto je vama malina nekom drugom je kukuruz, sljiva, jabuka, ali i srafovi, ekseri, cipele....
Znaci li to da drzava svima koji kazu, jeftino prodajemo svoj proizvod treba da daje pare kako bi mogli da opstanu?
Ne, kad proizvodjac eksera ne moze da zaradi prodajuci svoj proizvod on zatvori radnju, kraj, menja posao.
Tu negde je istina i sto je pre sagledamo pre cemo na zelenu granu.
 
Ovo za Miskovica sam rekao porodica Miskovic dakle njegova familija , deca , supruga , rodjaci , zna se kako je raspodelio zemlju na svoje znam da nije on licno dobio . Ovaj podatak su izneli ljudi na sednici koi se bave istrazivanjem takvih stvari ja se ogradjujem od toga ali mislim da smo dobili od bratskog udruzenja psenicara iz Vojvodine neznam tacno. Za bbg sto rece zasto i vi nenapravite hladnjacu i neplatite dobro , naravno da to tako neide to nije resenje .Resenje postoi , udruziti hladnjacare kao sto se udruze oko obaranje cene tako da se udruze u izvozu. Sta mislite kad bi stali svi hladnjacari u Srbiji do prvog septembra da neizvezu ni kila kolika bi onda bila cena .Zsato nemacki mediji objavljuju da je cena maline do avgusta prosle godine bila stabilna dok se nije pojavila iz Srbije daleko jeftinija sa boljim kvalitetom .Naravno da ja nebih voleo da covek kome ja predajem malinu nema kapital i da nenapreduje i da nevozi dzipa od 80 000 eura , on treba da napreduje , bavi se biznisom ali daj da podele deo kolaca sa nama , daj da se udruze u izvozu da dihtiraju cenu sa najboljim proizvodom , da mi kao proizvodjaci zaradimo vise ali da i oni zarade vise nisam ljubomoran . Maloprodajna cena na trzistu eu se nije menjala u zadnjih sest godina do 5% gore dole a vidite sta sa nama rade . Za bbg samo da pojasnim imao sam prosle godine 9600 kg maline vrhunskog kvaliteta , moje dve male cerke su brale od kila same nekoliko dana i same sebi odredile cenu i zaradile jedna 5000 druga 3000 din , jos im nisam dao , sta mislis zasto , pa iskreno nije mi nista ostalo , a covek kome dajem malinu jos nije sve isplatio a prosle se godine kladio sa Tomom hl da moze da za mesec dana napravi hladnjacu od 100 vagona .Dvadesetosmi dan je pustio dugme , ali da navedem primer u zapadnjim zemljama investicija je isplativa ako se otplati kroz 10 god a kod nas hoce da im ostane pomogucstvu za godinu dve.
 
... Ovaj podatak su izneli ljudi na sednici koi se bave istrazivanjem takvih stvari...
Pretpostavljam da su to isti oni eksperti koji su proučavali ugovore i bankarske garancije Austrijanaca... Ako je tako, onda je njihovo mišljenje zaista relevantno, pokazali su se na delu!!


Za bbg sto rece zasto i vi nenapravite hladnjacu i neplatite dobro , naravno da to tako neide to nije resenje.
Zato što me taj posao ne zanima.
 
Sta mislite kad bi stali svi hladnjacari u Srbiji do prvog septembra da neizvezu ni kila kolika bi onda bila cena
To niko ne moze da zna.
Rizican polslovni potez koji bi mozda bio isplativ a mozda i katastrofalan?
A ko bi snosio taj rizik?
Da li bi malinari prisatli da i oni snose deo troskova cuvanja maline i deo gubitaka ako bi se ispostavilo da taj potez ne bi dao zeljene rezultate?

daj da se udruze u izvozu da dihtiraju cenu sa najboljim proizvodom

A ko ce to da im naredi? Ko da ih prisili na to?
To, da nateraju hladnjacare na udruzivanje jedino mogu da pokusaju malinari. Mogu da im postave uslov koji je sasvim legitiman: ne damo vam malinu dok se ne udruzite i tacka.
Pa sto ne pokusate?
Ili napravite udruzenje, ono napravi hladnjacu preuzme svu malinu i ceka do septembra.
Ah da, to ste probali pa propalo.
Cudo majku mu, a imate tako divne ideje?
 
I sve bi to bilo u redu da nije sve povezano kao creva, izvoznici, hladnjacari i drzava. Dokle god hladnjacari kupuju stanove i skupe automobile a malinari jedva prehranjuju svoju decu nesto ne stima, odnosno preraspodela dobiti je katastrofalna. Ja bih voleo da znam sta ne stima ali ne znam, samo vidim da se 8 hladnjacara iz moje okoline sprdaju sa parama a malinari na hlebu i vodi. I to traje godinama. Ja ne znam koje je resenje, ja ne znam sta treba uraditi, ali znam da na sav glas treba ponavljati da HLADNJACARI PLJACKAJU MALINARE, BOGATE SE NA NJIHOVOJ GRBACI I LICNO IM ZELIM DA IM BUDE PROKLET SVAKI DINAR ZARADJEN KRVAVIM RADOM SRPSKOG SELJAKA...
 
HLADNJACARI PLJACKAJU MALINARE, BOGATE SE NA NJIHOVOJ GRBACI I LICNO IM ZELIM DA IM BUDE PROKLET SVAKI DINAR ZARADJEN KRVAVIM RADOM SRPSKOG SELJAKA...
A kako bi se oni tako bogatili ako niko ne bi pristao da im proda malinu po tim bezobrano 'niskim', 'ucenjivačkim' i kako ih god opisujete, cenama?

Ili će biti da su te cene koje hladnjačari nude ustvari realne tržišne cene, čim su svi voljni da im prodaju malinu za te pare...


Da li bi ti meni prodao sopstvenu kući/stan u kojoj sada živiš za 500 evra? Evo ja ti pod punom pravnom i krivičnom odgovornošću nudim 500 evra za kuću/stan u kojoj trenutno živiš, bez da sam je ikada video. Da li bi mi prodao svoju imovinu po toj ceni?

Ako već ne bi kuću prodao za tu bezobrazno nisku cenu cenu, zašto onda malinu prodaješ po tim 'bezobraznim' cenama?
 
Kad si tako pametan ti dodji 20. juna kada ja oberem malinjak u 19 h i posavetuj me sta da radim sa 600 kg kojih smo tog dana ubrali ja i 8 beraca...Onako drugarski...
 
bbq,ti si samo jedan bled pokusaj da budes hladnjacar.Posto te ovaj posao ne zanima,a iskreno,to se i vidi,jer su ti smesni postovi,uvek se zasmejem,onda bolje idi vrsljaj po sajtovima koji te zanimaju,a nas ostavi na miru.Za tvoju utehu,nisi jedini ovde,iz prikrajka vreba jos par tvojih drugara,kojima isto toplo preporucujem.
 
A kako bi se oni tako bogatili ako niko ne bi pristao da im proda malinu po tim bezobrano 'niskim', 'ucenjivačkim' i kako ih god opisujete, cenama?
ova ti je na mestu ko je nisk cena nema predaje i kraj zato pored maline treba da se ima i alternativni izvor prihoda,jer sa malinom kao glavni izvor prihoda smo i dosli u ovakvu situaciju da proizvodimo vise nego sto moze da se proda, samo da dodam da smo imali srece da nam je rod 2011 bio odlican pa smo ga prodali , jer je bila roba bez konkurencije
 
Poslednja izmena od urednika:
Razgovor sa otkupljivacem:
JA Ocemo li raditi za kes.............ocu radicemo i mislim da nece biti losa cena, manji rod u Ivanjici ledenice rade krops 100 vagona vise otkupljuje Sabac cujem nema nista , docice ovamo ako bog da 1.5 eur ..................JA Ocu da saradjujemo ali prvo dogovor samnom licno u cetri oka ako moze imam oko 8000 kg vrhunske maline zasad da se dogovorimo oko zarade tj procenta ..............joj brate voleo bih da platim i 200 ali meni je odredjena cena , rad otkup transport utovar istovar plus kvalitet da bude dobar .....................JA .imas ti zaradu koju mozes da podelis recimo 80% tebi 20% meni ......................pricacemo. Na ovaj nacin ja pokusavam da prodam malinu i samo za kes.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh