Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gospodine administratore,sve više sam ubeđen i delim mišljenje još nekih članova ovog foruma da je ova tema igubila svaki smisao i da treba da se zaključa ako držite do ozbiljnosti i stečenog ugleda ovog foruma!
 
Unija proizvodjača malina sutra održava redovau skupštinu. Trenutno imamo udruženja ili inicijativne odbore u sledećim opštinama: Prijepolju, Priboju, Novoj Varoši, Užicu, Bajinoj Bašti, Ljuboviji, Osecini, Krupnju, Valjevu, Kosjeriću, Požegi, Arilju, Ivanjici, Lucanima, Cacku,Aleksandrovcu, Brusu i Kursumliji. Pozivamo malinare iz ostalih opština da nam se priključe.
 
Ironmene -mogao bi samo da im pljunes pod prozor a ni to! jer su oni na 9 spratu .. a sada sam se bas slatko nasmejao kada si rekao da ces se obratiti medijima-boze, tako obrazovan i iskusan covek a tako slep kod ociju -pa zar ti covece ne vidis da je sada veci mrak nego kad je bio Sloba ,,ma Sloba je za ove mala beba,, samo bi te potapsali po ramenu i rekli ,,ma idi ti covece kuci tebi nije dobro ,,sve je to u redu -ne vidis ti dobro ..(isao je covek sa zenom i troje dece i pretio da ce se spaliti -ali nista od toga ,,njega uhapsili a ove oterali kuci )Pozzzzz

Imaginarni likovi nastoje da ih neko primeti -no coment - u modi je KULIRANJE(ovo se odnosi na one sto pokusavaju da budu deo prvog tima, a u svom selu sakupljaju lopte )
 
Da je lako nije, zanm, zato sam i rekao da to pojedinac ne moze.
Da ne pricamo sad o politici i cenzuri u medijima, tu se, vidim, slazemo ali ne mogu bas sve da kontrolisu.
Postoji i internet, postoje citani forumi i blogovi koje prate znacajne licnosti i institucije, postoji tviter
E sad zamisli da si ti ovde, na b92 blogu, na blogu blica objavljivao konkretne podatke o datumima i svemu onome sto sam pisao, sve bi imalo neuporedivo vecu tezinu nekgo kad neko napise, slali su inspekcije negde...
Kako doci do tih podataka?
Pa nije lako ali jeste moguce ako se to zasita tako desavalo.
E to treba da bude posao ozbiljne organizacije, da istera delo na videlo. Treba da uradi ono sto pojedinac ne moze.
 
Ironmene -mogao bi samo da im pljunes pod prozor a ni to! jer su oni na 9 spratu .. a sada sam se bas slatko nasmejao kada si rekao da ces se obratiti medijima-boze, tako obrazovan i iskusan covek a tako slep kod ociju -pa zar ti covece ne vidis da je sada veci mrak nego kad je bio Sloba ,,ma Sloba je za ove mala beba,, samo bi te potapsali po ramenu i rekli ,,ma idi ti covece kuci tebi nije dobro ,,sve je to u redu -ne vidis ti dobro ..(isao je covek sa zenom i troje dece i pretio da ce se spaliti -ali nista od toga ,,njega uhapsili a ove oterali kuci )Pozzzzz

Imaginarni likovi nastoje da ih neko primeti -no coment - u modi je KULIRANJE(ovo se odnosi na one sto pokusavaju da budu deo prvog tima, a u svom selu sakupljaju lopte )

Socijalni fobičar (za sada bez terapije) kao sto rekoh situacija postaje svakim danom sve komplikovanija... jos sve to nije dramaticno..... pocinju aluzije na skupljanje lopti (dobro u redu skupljaju se lopte a da li je dozvoljeno skupljanje pecurke i sumske borovnice u srbiji)
 
Samo da Vas sve pozdravim,dugo me nije bilo,pokusavamo da prezimimo nekako,pa je sada veci problem sdrvima,xex.Ide prolece,nadam se da ce Vam bar vecina lastara preziveti onaj minus,i da cemo imati ove godine pristojnu cenu.Al sam optimista.....
 
@igore:haha::haha: Optimista :haha: ...a sta no bese pesimista....mozda ....optimista sa bogatim iskustvom.....

Danas sam malo lomio maline ....ceprkao po pupoljcima itd nebi li uocio kakve tragove -25 ..... al sam pocetnik pa nisam nista skontao....?
Al nesto razmisljam ako bi se ostvarila pretpostavka da ce otkupna cena biti 1 eu i - Iskreno voleo bi da je sva umrzla ....pa makar to bilo i samo kod mene....?
 
ovi nasi su 2011 izvezli skoro 80000 tona i na svakom kg izvezene maline propali po 20 , 30 eur centi tako da nemoj da se sekiras veliki su izgledi da malinu nece niko ni otkupljivati,neisplati se nama da proizvodimo, a ni njima da prodaju tako da je malinarstvo doslo do kraja
 
Nemamo nista od lupanja glave,mozganja oko cene.....kako bude,bice,i to je to.Pole,sto se tice lastara,tesko ces sada nesto videti,kod mene ima bas dosta,ali koliko je umrzlo,videce se tek polovinom marta....i kasnije.....zar ne?
 
Na sastanku Unije malinara, prisustvovali su, i trgovci voćem na tržištu EU i Rusije. Pricalo je se i o ceni, za njh je prihvatljiva cena koja pokriva troškove proizvodnje i zamrzavanja i minimalnu zaradu. Pred nama je zadatak da iznadjemo način kako da realizujemo sve to.
 
zasto trgovci iz rusije kad su oni najveci svetski proizvodjaci maline ,i imaju toga ko snega,verovatno se i oni uklapaju u ovako nisku cenu.prosle godine je moglo nekako da prodje sa cenom od 0.89 eur ,mozda ce i ove pokusati sa istom ali vec sledece sezone nece , jer ce malinarstvo srbije otici u istoriju
 
Nisam rekao da su iz Rusije, već da pokrivaju i to tržište. Ako bi uspela ova priča, zainteresovani su i za ostalo voće.
Deo maline iz Srbije se prodaje i na ruskom tržištu.
 
@ vilamet
Pricalo je se i o ceni, za njh je prihvatljiva cena koja pokriva troškove proizvodnje i zamrzavanja i minimalnu zaradu.

Koliki su troskovi proizvodnje..... po nekim hladnjacarima je oko 60 rsd a po Aci Leposavicu i dr. kompententim strucnjacima....je dosta vise ...mislim da je oko 105 rsd....?

http://www.youtube.com/watch?v=zAqVAAdoQrI&feature=player_embedded#!

A
ko je ovo istina ......NAJBOLJE je da je sva umrzla da nam mraz skrati MUKE
 
Poslednja izmena:
Е мој Геро! кад би ти знао ко је представљао Србију у Берлину ,,не би ти дошло до тога да измрзне него да је сам спалишш -све сама кука и мотика српске пољопривреде ..људи који немају ни на тераси саксију земље а не да гаје било шта БРУКА и СРАМОТА .Дође ми да се окренем самом себи и да оно што произведем сам са својом фамилијом и поједем и дигнем руке од ове мафијашке и труле државе -јер где год се умеша ПОЛИТИКА ту среће нема .поззз
 
moje misljenje koje na zalost ne trpe mnogi ...ali ako pogledate sve sto sam pisao u sezoni 2011 (desilo se) moje predvidjanje je za 2012 : oni koji nisu podigli listare maline (kum i ja ih nismo podizali) nece imati problema bilo je dosta snega i to ce nas zastititi od niske temperature ove godine . Oni koji su slusali "strucnjake" i povezali i podigli listare u jesen 2011, su u problemu (isto kao proizvodjaci, kajsije, breskve i svog kosticavog voca, mozda cak i jabuke, ali nisam siguran) ali temperature od -30C° i nize , nisu predmet "iskustva svih nasih Dr. i ostalih strucnjaka, tako da je svako drugo "sigurno" misljenje =nagadjanje) Moj stric je jedan od "otaca" srpske maline koji na zalost nemoze da da svoj stav o ovoj situaciji, ( ovako je bilo, ekstremne niske temperature iz 1956 godine i nikada vise posle toga,ali tada se malina nije proizvodila u srbiji ) sve cemo znati za otprilike 60 dana;licno mislim da ce cena maline zavisiti od ove cinjenice,... moje predvidjanje je / 1.2 eura za Vilamete otkupna cena i oko 1.4-1,5 eura za svezi miker, (za miker mozda i vise) do sada se u proslih 10 godina nisam prevario ni za jedan dinar, jer nisam ostrascen vec realan i mislim da poznajem trziste. Razlog vise je jer su u poljskoj temperature bile stravicene (minusne) sa nesto manje snega kojii je padao tamo i koji sluzi kao "zastitnik")...malina koju gajimo u srbiji sa toliko ljubavi (mnogi od nas i bez ludacke upotrebe pesticida, uvereni da je GAP sertifikat prava stvar, sto i ja tvrdim) zasluzuju vecu cenu od bednih 0.8 eura po 1kg od prosle sezone 2011. (berba u 2013 donece tada cene od skoro 3 eura po kilogramu za svezu malinu jer ce se "zamak od karata ludog liberalnog kapitalizma srusiti do tada, a ljudi moraju da jedu i tada ) Izdrzite malinari , ovo ludilo krize i liberalnog kapitalizma ce proci, svet oko nas mora da jede i jesce nasu malinu , ne krcite malinu vec izdrzite, vilamet srpski ne moze da zameni polka poljska a ni polana njihova ja to znam, ni tulamen koji sluzi samo za sveze trziste, a miker je Bogom dan za one koji zele vrh vrhova SVETSKE maline....

provac da li divlja borovnica moze da se izvozi iz srbije ? odgovori vec jednom ? i lisicarka i vrganj i crna truba, alo bre strucnjak, izjasni se? skloni se iz te tvoje destruktivene price o srpskoj poljuprivredi i malini koju ne poznajes , (ti vodis racuna samo o tvojoj "gajenoj bobici" koju u EU zovu gajena "PLAVA BOBICA" a koja nije borovnica, svaki put kad se javis na ovom forumu postavicu ti isto pitanje dok ne odgovoris. ili oces da nastavis da rovaris i po ovoj nasoj srpskoj poljuprivredi i jedinoj srbiji koju imamo, poljuprivredi jedine mile i drage zemlje nase srbije ... bez obzira na politiku... zaustavi se covece, srbija je jedina zemlja koju imamo, a politicari odlaze i dolaze, a mi srbi smo vecni....provac znaj da je cena divlje borovnice sa nasih planina, kao i planina ukrajne , rumunije, svedske, litvanije itd ... dostigla cenu na svetskom trzistu vise od 4,5 eura i vise po kg, a da se "plava bobica" koji ti zoves "gajena borovnica" moze prodati samo, kazem mojim recima i potvrdjujem... samo kao sveza (jer zamrznuta nema nikakvu vrednost na svetskom trzistu ) a da prosle sezone ako nije prodata kao sveza propada.... alo... zaustavi se vise i ne muci ove ljude sa foruma... ti zaista destruktivno delujes... zato se zaustavi .. dosta vise tih nerealnih prica o gajenoj "plavoj bobici" za koju potpisujem i tvrdim moze da se proda samo i iskljucivo samo kao sveza roba...i to onima koji neznaju jer mesaju divlju borovnicu i gajenu plavu bobicu...dosta vise provac sada je kraj price ... prag toleranicejie je predjen tvojim "cudnim" pisanje na ovom forumu...uskoro cemo se sresti...i tada ces saznati ko je trulez kako kazes "mafijaska i trula drzava" srbija, alo bre zaustavi se dok je vreme... domovina srbija je jedna....nemas rezervnu... zaustavi se dok je vreme... alo ..smiri malo...
 
Poslednja izmena:
ovaj ti zadnji post pije vodu u skoro svakom pogledu
imamo ovakvu situaciju
:Srbija rod 2011 god bio 89000 tona izvezli 2011 79000 tona extra kvalitet
:polaska rod 2011god 115000 tona imaju pad izvoza maline u odnosu 2010 od 40 % izuzetno los kvalitet dugotrajna kisa u berbi
:Cile trenutno bere i cena im je takva da ce podbacaj roda biti neminovan los kvalitet dugotrajna susa i vulkanski pepeo
od svih ovih proizvodjaca jedino srbija ima zavidne rezultate u trgovini ovim vocem sto se ne krije u njihovoj stampi
licno ja planiram da na mojih 20 ari primenim
: 0 kg vestackog djubriva jabukana,0 kg vest djubriva kan ,0litara plavog ulja, 0 litara insekticida ,0 litara herbicida,0 litara fungicida , 0 litaraprehrane preko lista, povezati moram i sto bude da se bere sigurno cu sa porodicom obrati, jer ove silne agrotehnicke mere obecavaju takav rod tako da na kraju kad saberem bicu dobar ma koj cena da bude samo me nepitajte sta cu brati naredni godina
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh