Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da da austrijanci plaćaju haladnjačarima 1,6 evra za rod 2012 a malinari proizvođači dobijaju 1,21 evra po kilogramu za sortu vilamet!
 
Poslednja izmena:
@ branko.z ...@ Ivanerns :ppozdrav: Zahvaljujem na info....... Samo ako im ovo ne lici na neku predizbornu ujdurmu...?

1.22 je cena donja granica neke isplativosti za dobar kvalitet, k........, k..........,

Mada malo pre cujem nezvanicno je da u LJuboviji... malinar uzeo na ugovor 15-15-15 500 kg Subotic.. da plati malinom po ceni od 60 rsd Ako je istina ...? neznam sta da .......?
 
http://www.facebook.com/profile.php?id=100003589494709

---------- Poruka napisana u 18:22 ---------- Prethodna poruka je at 18:21 ----------

http://www.kurir-info.rs/vesti/drus...ropu-po-ceni-od-1-60-evra-187720.php#postcomm

---------- Poruka napisana u 18:24 ---------- Prethodna poruka je at 18:22 ----------

otkupna cena maline bice 1,21eur

---------- Poruka napisana u 18:26 ---------- Prethodna poruka je at 18:24 ----------

izgleda da dolaze bolji dani za malinare,unapred se zahvaljujem Aleksandru i Dragisi sto su istrajali u borbi za bolju cenu maline
 
браво малинари! да се нисте организовали добили бисте од хладњачара, уз благослов државе, целих 60,00 овако вам гарантују око 1,3 еура.
 
svaka cast za uspesno uradjen posao i to ne obican posao , to je bio veliki problem koji muci srpskog proizvodjaca ne samo malinara vec i svih vrsta voca ,a po ovom modelu moze da se postigne mnogo toga
dodjose ljudi vidose vrhunski kvlitet po pristupcnoj ceni i sto da ne uzmu, lepo njima a lepo i nama ,sad ima nekih kojima ovo ne odgovara .mozda i oni sad otvore nemu temu na forumu "stop realnoj otkupnoj ceni malina i boljitku malinara" sad da se vidi da se nasim pravim zastupnicima da neki procenat u svemu ovome
 
Poslednja izmena:
Pozdra ljudi, evo i mene, cuo sam za ovaj dogovor i resih da svratim do dobrog starog foruma i da vidim sta se radi ovde. Vidim da se bas dosta pisalo u ovoj temi. . .


Svaka cast za gospodina Dragisu Terzica. . . Iskren da budm nisam se nadao ni ceni od 60 dinara ove godine. . . Covek je ozbiljan i jedini je koji nesto radi za nas malinare. . . Imao sam ranije dilemu za koga da glasam i da li uopste da glasam na izborima, ali sada sam siguran da ce moj glas ici Terzicu, a koliko mi vreme bude dozvoljavalo pobrinucu se da mu obezbedim sto vise glasova umom mestu. . . .
 
Netreba da se obracas Vilametu nego udruzenju ariljska malina .Ime vilamet 2002 i vilamet 2012 nema veze sa udruzenjem vilamet i nepodrzavamo ga .
 
Netreba da se obracas Vilametu nego udruzenju ariljska malina .Ime vilamet 2002 i vilamet 2012 nema veze sa udruzenjem vilamet i nepodrzavamo ga .

Da li ima, ili nema veze, mene ne interesuje uopste, samo znam da je vilamet2002 povezan sa Dragisom Terzicem. . . Tom coveku skidam kapu, a ko gde spada ili ne spada mene uopste ne interesuje. . .

A ja mislim da si ti neki lik iz ekipe kome ovaj dogovor ne odgovara, pa si se brze bolje ovde registrovao da uneses pometnju i zabunu. . .
 
Sad nam predstoi veliki posao oko organizacije u kojoj cu i ja sigurno ucestvovati jer zelim da ovo izguramo do kraja. Pohvala i od mene Dragisi i obavezno Aleksandru jer smatram da je on mozak cele ove price . Poruka za sve proizvodjace da sacekaju sa uzimanjem djubriva u hladnjacama i preparata da traze neki drugi nacin sve ce se polako organizovati i da nepotpisuju ugovor sa hladnjacama i da cekaju dalja uputstva. A za ove sto pitaju jos nisnu sigurni o cemu se radi neka pogledaju neke od gore predlozenih linkova ili bilo koje vesti. Uzgred izvinjenje za prethodni komentar sto sam odgovarao u ime vilamet 2002.

---------- Poruka napisana u 22:42 ---------- Prethodna poruka je at 22:39 ----------

nerazumem zasto ste me tako shvatili ja iskreno podrzavam ovu akciju i zelim da pomognem.Samo sam pojasnio da sam ime sasvim slucajno izabrao a sad vidim to kao glupu ideju .
 
Vest je svakako obradovala sve proizvodjace.Ali ukoliko neko zna vise detalja iz ugovora bilo bi dobro da nam ih prenese.Kada realno o svemu ovom razmislimo niz pitanja je otvoren.Ugovor je potpisan na 1.6 eura ,izvozna cena.Kako se dosli do 1.2 eura za proizvodjaca i ko to moze da garantuje.50.000 tona je oko 2/3 ukupne proizvodnje.Kako organizovati otkup bez hladnjacara.Da li 0.4 eura po kg. pokriva sve druge troskove.Itd.Licno kao proizvodjacu vest mi odgovara ,a pogotovu ako se sve ovo realizuje.
 
Polako sa pohvalama, koknuće me :osmeh:
Ne mucite se oko googla. Napravljen je konzorcijum za ovu pricu, sto je uobicejena praksa, kada se radi o ovako krupnim poslovima. Firma CWS će ispred korzoncijuma kupti malinu od Unije malinara Srbije.
 
Jel tih 1.2 evra dogovoreno sa političarima, ili onima koji treba da otkupe tu malinu od vas (hladnjačarima)? Ako ste dogovarali sa političarima, onda ste mogli bar da se pogodite na 5 evra po kilogramu... Dobićete tih 5 evra koliko i ovih 1.2 evra...
 
Poslednja izmena od urednika:


Asto se tice cene i dobrih vesti
Ako se obestini super je ....momenti o kojm treba razmisljati su ono sto nam je @cunami predocio o desavanjima u cileu i poljskoj. a i kupina ce dosta da podbaci.....? + verovatnoca je da bude vruce leto ili jesen u EU ......? I malina je i hrana........kao i sva druga hrana imace sve vecu i vecu cenu na svetskoj pijaci, ...a kod nas....? e to neznam
 
Poslednja izmena od urednika:
I kad bbg ne bude više na forumu, kupci izvade novčanik i plate još dodatnih 20 €centi po kili?

Nažalost u toj situaciji moram se složit s njim.

Svi tu prisutni na 39 stranica pljuju i ljute se na državu i njezinu nesposobnost da nešto sredi.
I to sve na bazi ličnih iskustava u odnosima s njom.

I odjednom je ta nesposobna država u stanju podignut otkupnu cenu robe, koja ona sama ne kupuje za nekih 40-50 posto u odnosu na 2011.
I svi sretni i već troše prema prihodu od 1,21 € po kili.

I niko se ne pita, na koji način može uopće bilokoja država diktirat kupcu iz druge države po kojoj ceni MORA kupovat njezinu robu. I to u konkretnom primeru u okolnostima, da se sem srpske maline nudi i poljska, čileanska i svake godine pokoja nova.

Nisam iz vočarske struke, a ne verujem, da se malina plasira na trgu u vidu sveže ili smrznute u supermarketu. Mislim, da ju 99 posto ide u preradu u vidu jogurta, sokova, kolača... A za to i ne mora bit vrhunska klasa, tu može poslužit i neka poljska, brana mašinama, a po pola nižoj ceni. Ako je toliko lošija po ukusu, uz nju se doda par posto vrhunske da popravi ukus. Pa uzmi 90 posto robe po 50 posto cene i 10 posto po punoj ceni. Ispade ti cena 45 posto niža od tvoje.
Celi taj forum je pun pitanja i saveta, kako od raspale starudije napravit nešto što bi se moglo još koristit.
I kemijanja za sastavljanje uradi sam mašina.
I ujednom svi mislite, da kupac ne bi iskoristio tu priliku, da kupi robu po 45 posto nižoj ceni?
 
e kad nisi u ovoj vocarskoj bransi sve te gluposti koje si nabrojao ti oprastam i da te naucim nesto ako budes pazljivo citao da je drzava losa sa poljoprivrednicima evo ti samo 1 primer . poljoprivreda u ucescu bdp ucestvuje sa 25% a njoj se vraca do 2011 godine 2,5 %,i sad ako si ti budzetski parazit znaj da se i ti nekim delom finansiras od poljoprivrede i mnogi jos sto nece biti slucaj sto se budemo blize priblizavali pravilima sa eu, naravno to ce neke lezilebovice mnogo da zaboli a nas postene radnike ostavite namiru, rod maline 2011 u poljskoj je ocajnog kvaliteta losiji nego kod nas 2010 godine pa smo ga se i mi jedva resili ali oni nisu imali srece sa rodom 2011 pa su opet skupili 105000 tona lose maline a mi oko 90000tona extra maline , cile ima veliku susu problemi sa navodnjavanjem su vidljivi na svakom koraku restrikcije vode u nekoliko pokrajina plus erupcija vulkana zbog kojeg su do sada izgubili 2000 tona malina i imaju potraznju samo iz udaljenih provincija daleko od vulkana a koje nemaju mnogo povrsina pod malinom s tiim ide i los glas cileanske maline na svetskoj pijaci a zbog tih okolnosti je i niska otkupna cena od 0,6 do 1 eura po kg te ce zbog toga velike povrsine biti neobrane, a sto se tice njihove izvozne cene smrznute maline su dosta vece od ovih 1,6 eura pa ti sad tine zamislise i stavi se na mesto ozboljnog kupca maline sta bi uradio , mada i ja ovu vest tumacim sa dozom opreza ali sve cinjenice idu u prilog ovom sporazumu , ponavljam opet nisi bio informisam hteo si da budes pametan a ispao si smesan opet kazem oprosteno ti je sve nisi znao a hriscanski je prastati
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh