Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A izvini, koliko je kapaciteta iskorisceno? HM?
Ma kad su videli da ne mogu sve da lageruju nisu hteli ni da pocinju, inace bi oni garant :)

Jbg, valjda je svima jasno, ko hoce da prizna hoce ko nece neka tera po svome. Mozda im je lepo u iluziji da su oni nesto posebno bitni.
Ono sto je bitno je da drzava mora te uslove da ponudi i ostalim proizvodjaciam voca, a ne samo malinarima i na tome treba insistirati.
 
jednostavna racunica.... miker svez su hladjace placale 10 do 15 dinara vise nego vilamet prosle godine to znaci oko 90 do 95 dinara po kilu, kum i ja smo koristili subvencionirani lager u arilju i prodali zamrznuti orginal (sa skoro 70% rolenda) "francuzima" adresu i ime kupca mogu poslati na privatnu postu ( Cena 1.6 eura po 1 kg franko utovareno u kamion kupca) , zamrzavanje i lager smo simbolicno platili-refundirala nam drzava troskove,ostale troskove koje smo imali su kutije kartnonske K-240 i nove plave kese (pakovali 1X10kg), sira traka lepliva za kutije,strec folija........ presipanje iz plasticnih gajbica u kutije sami smo radili, utovar u kamion takodje...pare -dinarsku protivrednost , dobili na racun istog dana dok smo utovarali. Tako da smo uvecali cenu za 50% u odnosu na komsije u Pozegi koji je malinu miker svez "predao hladnjaci u kraju" za 90 dinara i jos do danas jedan deo para nije dobio. Pa vi kulirajte i dalje i cekajte novu sezonu ko "kokica pred sekirom na kladi" i predjte svezu robu bez para (a onda pravac po vrucini blokirajte puteve i trazite vecu cenu od "nekoga" drzave, prekupaca, hladjacara ili evropskog parlamenta u briselu ili nekoga jos ko ima para za davanje "kuliranim" malinarima) stvarno mazohisticko ponasanje nekih malinara a moze se drugacije......sudbini se mora ici direktno u susret uzdignute glave a "argumenti prodaje -nas znoj nasa malina" mora biti u nasim rukama, nase vlasnistvo u zamrznutom stanju ....zato malinari koristite subvencionirano zamrzavanje i lager jer to je minimum domacinskog ponasanja.....
 
Poslednja izmena:
Ako ja budem hteo da izvozim sljivu, mozda mi zatreba hladnjaca.
Pa bas to.
I ja imam sljive, visnju takodje.
Visnja je bas zanimljiva za zamrzavanje i cackanje po Evropi i Rusiji, pa kao se ubode kupac ubode, ako ne lako ju je prodati ovde.
Ako drzava subvencionise drzanje na lageru zasto to ne bih iskoristio?
 
Dajte, mozete li da smislite neki konkretan i logican predlog?

Što se tiče subvencionisanog čuvanja u hladnjačama već sam rekao da malinari to nebi koristili i da je svaka hladnjača imala pravo da skladišti ,ali bi zato država (i ti) imala puno pravo da nam to nabije na nos. Ovako, sa recimo 10%, nema pravo ni država ni ti.

Što malinari traže pare iz budžeta nije normalno u odnosu na ostale poljoprivrednike koji isto tako nemaju beneficije, a što traže od države da naredi hladnjačarima da plate više takodje nije normalno, i kao što vidimo ne funkcioniše ni jedno. Ja lično sam uvek bio protiv ovakvih zahteva, ali sam nadglasan. Bio je još i zahtev da se otkupna cena zna unapred, pre berbe, čak i pre prolećne obrade. I taj zahtev smatram nelogičnim, jer ako je u pitanju stvarna tržišna cena, ko to može unapred da garantuje. Doduše tu mogu da nam lako doskoče tako što će odrediti neku mizernu otkupnu cenu (naprimer, neće biti manja od 10 dinara). Mada je, recimo, bilo godina kad kupinu niko nije otkupljivo.

Pa šta je normalno? Pa ono što sam već rekao, tržišna cena. Ti kažeš, šta je tu trebalo da učini država? Pa, možda je, prije trebalo da ne učini nego da učini. Trebalo je da ne utiče na visinu cene koju daju hladnjačari (opet ponavljam nešto što ti i slični tebi ne zarezujete, putem inspekcija vraćana je cena hladnjačama koje su probile plafon), ili, ako to već nije radila država, da obezbedi uslove za fer tržišnu utakmicu i isključi eventualni monopol ili šta već što ne dozvoljava normalno funkcionisanje tržišta.
Eto to je moj logičan predlog, koji odavno pričam, ne moram sad da ga smišljam.
A, mi malinari, nismo baš načisto glupi, vidimo mi da nas neko pelješi, a svi tragovi vode prema državi.
I opet se ponavljam, ako država ništa ne učini na normalizaciju tžišta, sve će to matematika učiniti. Malina se neće proizvoditi ni u kvalitetu ni u kvantitetu, opet će biti potražnja za njom, i opet sve u krug.

---------- Poruka napisana u 20:39 ---------- Prethodna poruka je at 20:35 ----------

Da li da verujem tebi sto volis da "mudroseris" kako sam kazes, ili ministru koji kaze :
[/B]

Veruj ministru, ha, ha.
 
ljudi bre drzava pukla ko mujin dobos gledaju samo gde jos ima sta da se opeljesi, nemojte da se zavaravamo mi smo daleko od ozbiljnog po tom pitanju samo povlasteni ljudi mogu to da iskoriste pogledajte samo malo ko sebe , i sve ce vam se samo kazati
 
jednostavna racunica.... miker svez su hladjace placale 10 do 15 dinara vise nego vilamet prosle godine to znaci oko 90 do 95 dinara po kilu, kum i ja smo koristili subvencionirani lager u arilju i prodali zamrznuti orginal (sa skoro 70% rolenda) "francuzima" adresu i ime kupca mogu poslati na privatnu postu ( Cena 1.6 eura po 1 kg franko utovareno u kamion kupca) , zamrzavanje i lager smo simbolicno platili-refundirala nam drzava troskove,ostale troskove koje smo imali su kutije kartnonske K-240 i nove plave kese (pakovali 1X10kg), sira traka lepliva za kutije,strec folija........ presipanje iz plasticnih gajbica u kutije sami smo radili, utovar u kamion takodje...pare -dinarsku protivrednost , dobili na racun istog dana dok smo utovarali.
Aj, lebati, luoi jednu kopiju ovde da svi vidimo. Imaš valjda neki papir, revers ili šta slično od hladnjače gde si skladištio. Ili taj neki papirić da ti je država priznala 50% troškova. Reko sam da ti ne verujem u to što pričaš, pa razuveri me. Dokumentuj već jadnom da si stvarno to i uradio.
 
opet ponavljam nešto što ti i slični tebi ne zarezujete, putem inspekcija vraćana je cena hladnjačama koje su probile plafon)
Ovo je vec ozbiljno.
Mislim toliko ozbiljno da je tesko poverovati da je samo iz tog razloga (probijanje cene) drzava reagovala naredbom da se cena vrati?
Mislim ja stvarno ne znam kako se to konkretno desavalo pa ako moze malo pojasnjenje.
Sta je bio zvanican razlog inspekciji, kako je zvanicno objasnjeno?
Da nekome spreci da plati vise je jednostavno protivzakonito pa ne verujem da je to smelo tako da se formulise.
Meni se cini mogucim da je taj koji je probijao cenu nesto ispustio oko procedure, prijava firme, otkupnog mesta, neki drugi uslov...ne verujem da je iko mogao da mu naredi da vrati cenu ako je sve ostalo bilo u redu?
 
ALO gospodo nemalinari .... Odakle vam toliko nervoze i zuci ....kad su vam ovakva pisanija..... ovo vase ponasanje ni experti tesko da odgonataju.....
Dali ste mozda u vasim sredinama toliko omrazeni pa tesko nalazite sagovornike .koje bi ste edukovali i prosvetili pa ste se okomili na ove na forumu.... Gospodo pa vi replicirate i nazivate neznalicama, "kuliranim" malinarima) stvarno mazohisticko ponasanje nekih malinara, itd . Malinare kao sto su Gera,cunami,zoran-sef,meker.dule-majstor,kica,framboise,ivanko, nevladeta....iiiiii drugi malinari (nek mi oproste) ALO oni imaju super prinose maline dokazali su to opisom i slikom i od njih se moze dosta toga nauciti .... I sad vas 4-5 mudrosera NEMALINARA ucite NAUCENE :haha: :haha:

gos.spas vas vidim kao sto mi je komsija koji ima 30 ari maline al to njega i ne zanima jer radi u hladnjaci na otkupnom mestu gde mnogo vise zaradi ,,,,, a i moj zet u susednom selu budakanom iskrcio svoju malinu ...pa otvorio otkupno mesto i za 1 mesec aganzmana oko otkupa zaradi mnogo vise ....nego sto je zaradjivao na svojoj plantazi gde je imao aganzman skoro cele god. ..... to i slicni problemi su problem naseg malinarstva ,,,,, a to ministar i tra-la.... :haha::haha: znam samo dok je vas takvih koji ga pdrzavate i branite moze mu se kako god hoce .... izgleda mi da ste svesni da vas je sve manje pa otuda vam je toliko nervoze i zuci
Ovo sam namerno .....malim slovima i bez interp.....
 
nvladeta procitaj moje postove iz jula i avgusta i tada sam sve molio da urade isto sto kum i ja oko javnih skladista (odgovori su bili i tada slicni.... i krenuli su mnogi po vrucini na barikade) procitaj i tada sam pisao isto sto i sada... sto se papira tice njih pokazujem samo advokatima i inspektorima, (nedaj Boze) vi ionako kulirate i cekate (papiri postoje i u ZZ Arilju-usput bilo je ruzno gledati onolike kapacitete prazne dostupne za zamrzavanje i cuvanje maline a nas nekolicina sa nesto malo robe u onolikoj hladjaci - kava steta) kao i kod mene dostupni ako mi se obratite pp postom

pole zaista ne razumes sta pisem pisem u nasem interesu, svih nas, vrlo je jednostavno to o cemu pricam molim te ne budi ostrascen, vec smireno citaj i videces da sam u pravu i ne skrivaj se iza imena svih ovih postovanih proizvodjaca maline koje si nabrojao koji cute i mere i vide da ovako vise nemoze (i siguran sam da ce mnogi ili skladistiti iduce godine u javnim skladistima ili kod prijatelja u malim hladnjacama ili ako budu mogli naprave udruzeni male hladnjace za cuvanje, ili u slucaju pravog organizovanja proizvodjaca zakupe vec polu propale hladnjace po srbiji koji bez sirovine i bez para ionako nece moci uci u iducu sezonu otkupa "ponovo na rec") ...ja nudim jednu od solucija mozda ne najbolju ali svakako jedan od nacina da sacuvamo vredost svog rada..
 
Poslednja izmena:
E tu je problem.
Nauceni, sve znaju i to velikim slovima.
A Sokrat rece kako zna da nista ne zna?
Al sta je Sokrat za nase malinare :)

Dobro, neka vam je sa srecom.

Nego, sto ne kuliras?
 
nvladeta procitaj moje postove iz jula i avgusta i tada sam sve molio da urade isto sto kum i ja oko javnih skladista (odgovori su bili i tada slicni.... i krenuli su mnogi po vrucini na barikade) procitaj i tada sam pisao isto sto i sada... sto se papira tice njih pokazujem samo advokatima i inspektorima, (nedaj Boze) vi ionako kulirate i cekate (papiri postoje i u ZZ Arilju.

Vladane, sve sam tvoje postove čitao, i dobro znam šta pišeš i predlažeš. Problem je u tome što su ovde najglasniji oni koji su na forumu inkognito (kao i ti, evo i ja se opet ponavljam) i ne znam sa kim uopšte razgovaram. Po komentarima , većina kao da ne živi u Srbiji, ili je iz vlasti. Ti tvrdiš da si to uradio, pa što se onda stidiš da to i dokumentuješ nevernicima. Zar je to tolika tajna da ne sme u javnost, pa to bi ti bio plus i u odnosu na državu jer potvrđuješ da to stvarno može da funkcioniše.

To uslužno skladištenje rade ovde kod nas i privatnici. Jedan komšija malinar je prošlu berbu (2011), podelio, pola je prodao odmah, a pola uslužno skladištio kod jednog komšije hladnjačara. To što je skladištio je posle 2-3 meseca prodao drugom komšiji hladnjačaru koji je prodao svu otkupljenu malinu dok ovaj prvi nije prodao još ništa. Kaže da mu je ostala pristojna razlika.

---------- Poruka napisana u 08:46 ---------- Prethodna poruka je at 08:40 ----------

Ovo je vec ozbiljno.
Mislim toliko ozbiljno da je tesko poverovati da je samo iz tog razloga (probijanje cene) drzava reagovala naredbom da se cena vrati?
Mislim ja stvarno ne znam kako se to konkretno desavalo pa ako moze malo pojasnjenje.
Sta je bio zvanican razlog inspekciji, kako je zvanicno objasnjeno?
Da nekome spreci da plati vise je jednostavno protivzakonito pa ne verujem da je to smelo tako da se formulise.
Meni se cini mogucim da je taj koji je probijao cenu nesto ispustio oko procedure, prijava firme, otkupnog mesta, neki drugi uslov...ne verujem da je iko mogao da mu naredi da vrati cenu ako je sve ostalo bilo u redu?

Potpuno si u pravu, za pravnu državu je to nemoguće. Po ovoj tvojoj neverici, ti ili ne živiš ovde u Srbiji, ili ne radiš ništa pa nemaš kontakta sa državom, ili si iz vlasti.
 
nvladeta .. da..da otkrio si ja sam iz vlasti (maske su pale) drugi pomocnik ministra za poljoprivrdu , visoki cinovnik vladajuce partije, (predlozen za komesara partije u koznom mantilu,i crnom sesiru koje pokriva celo-samo se oci vide, ako mi ova agitacija na forumu uspe, ako ne uspem salju me na Goli otok zato dajem sve od sebe i vise od sebe) i za to predlazem sve ove mere....(teorija zavere opsteprisutna kod onih koji "kuliraju".... smesno a moze i zalosno da bude) sto se dokumenata tice, naravno da ih necu publikovati javno, jer neko ko nema dobre namere moze iste iskoristiti , preraditi ili falsifikovati, predlazem ti da se sretnemo (poslaji mi tvoj kontakt preko pp) pa ti iste mogu pokazati licno, ali nikako javno.....uaostalom duplikati su u zz arilju pa ako neko toliko zeli da ih vidi neka "skokne" do tamo, uostalom koga ja to treba da uverim (one koji sada kuliraju i spremaju da i iduce godine protestuju po suncu trazeci cenu od "nekoga")moje pisanje je za one koji su u dilemi koji traze nove puteve,resenje za nase probleme, i koji zele da sudbinu uzmu u svoje ruke ....
 
Poslednja izmena:
Potpuno si u pravu, za pravnu državu je to nemoguće. Po ovoj tvojoj neverici, ti ili ne živiš ovde u Srbiji, ili ne radiš ništa pa nemaš kontakta sa državom, ili si iz vlasti.
Pa red bi bio da kazes konkretan primer, kad, kome i gde je zabranjeno da podigne cenu i kako je formulisana ta zabrana.
Ovako "argumentovano" , ma Srbija je to, mora da je tako, prilicno naivno zvuci.
Naveo si ozbiljnu optuzbu, za tako ozbiljnu optuzbu "dokazi" tipa ma gde ti zivis, onoga ko ih navodi karakterisu kao prilicno neozbiljnog.
Dakle, koga gde i kad je drzava naterala da skine cenu i sta je taj posle tog protivzakonitog cina inspekcije uradio?
 
Naveo si ozbiljnu optuzbu, za tako ozbiljnu optuzbu "dokazi" tipa ma gde ti zivis, onoga ko ih navodi karakterisu kao prilicno neozbiljnog.


ajde bre nismo deca da nema ucena, ljudi bre velike se pare vrte oko maline
 
ajde bre nismo deca

E ovo se zove dokaz

Upravo zbog ovakvih stvari, ovakvog pristupa, drzavi, cak i pod uslovom da protezira oderdjene krugove i odredjene lobije, je veoma lako da napade na njih proglasi besmislenim a optuzbe izmisljenim.
Jer ovakva prica, ajde bre nismo deca, zna se da je to tako, svi znaju, Srbija je ovo i slice, i jesu zaista besmislene.

U ozbiljnu borbu protiv ozbiljnog probelma, moraju uci ozbiljni ljudi sa ozbiljnim argumentima, inace je borba unapred izgubljenja.
 
Ironmene stvarno kompromitujes sam sebe ,,nemoj molim te traciti svoj ugled i vreme na nesto sto nisi upucen ,a upucen si koliko ja znam podosta,,ne znam odakle ti toliko vere u ovu drzavu ,,jer lepo sam ti objasnio da se posao sa malinom kontrolise i to amltene kao sa drogom pa prema tome ti trazis neke dokaze a ja cu ti reci to sto si napisao u zadnjih 10 postova su ciste gluposti ti kao da zivis u Zanzibaru ,,ima samo jedan primer koji ce ti biti dovoljan da jednom zauvek prestanes da maltrretiras i branis drzavnu korumpiranu mafiju ,,,najbolja hladnjaca u srbiji ,izgradjena po svim evropskim i svetskim standardima je podigla cenu maline u odnosu na ostale u srbiji ,, i da li znas sta se posle toga desilo ,,mesec dana je inspekcija kampovala u toj firmi, nisu izasli iz hladnjace, dok nisu ostvarili cilj ,ako mi ne verujes ja cu ti licno putem telefona reci koja hladnjaca i u kom periodu je bila inspekcija a ti ako imas mu,,a objavi ovde na internetu. jer vidim da imas neograniceno poverenje u ovu vlasti i ministra ,,pa ti nama nisu dali za tri godine pregovaranja ni jedan napisani dokument kjojim nesto garantuju, vec se sve obavlja po principu ,,na rec,,a o toj hladnjaci u Arilju -Zaboravi! sto je bilo bilo je, jer i to je dato na rec ali vise puj pike ne vazi ...A ovim marginalnim licnostima koje su izvezle sto kg maline ne zelim da odgovaram jer nisu moj nivo, inace vrlo lako preko zz arilje mogu sve da proverim ,,Kad toliko volis i verujes u ovu drzavu Ironmene da li znas ko je predstavljao Srbiju na najvecem sajmu voca na svetu ,,FRUIT LOGISTIK,, u Berlinu ,,ako to budes spoznao i saznao sve ce ti biti jasno(ni jedan malinar)-prema tome osvesti se malo ustini se probudi se.Tek sada vidim da su se ponovo oglasili pojedinci koji rade kao fizikalci na silazi a sebe vide u malini -boze sacuvaj
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh