Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pole manje se valjaj po snegu i procitaj ponovo moje tekstove bice ti od koristi u novoj sezoni (tvojoj prvoj) a s obzirom na ovakve temperature zelim ti da nisi podizao lastare i da ti je sve pod snegom u protivnom niko do sada u istoriji srpske maline nema iskustva sa ovakvim temperaturama ovoliko dana ....ova nova sezona ... bice nesto novo za sve nas, sigurno jedno novo iskustvo...
 
samo zbog niskih temperatura i nezapamcene zime ocekujem veoma visoku cenu i minimlan rod , ako bude sve normalno moze da se ocekuje nenormalno
 
malinari, u nazad vise godina bili smo navikli da "predajemo" robu i da dobijamo pare ili ne, cekajuci da li hladnjacari imaju ino trziste ili ne,( drzava ne prodaje malinu to je sigurno jer to vreme je davno proslo) od iducih sezona moracemo da "prodajemo" nasu ali zamrznutu malinu sa GAP sertifikatom da bi dobili pare..... u ovoj recenici je cela sustina kako da dodjemo do vece cene iduce godine ...svi oni proizvodjaci koji nastave da "predaju bez para" svezu malinu izgubice korak napred....
 
Molim vas ///zasto izvrcete stvari naopacke ....ko pominje da drzava treba da otkupljuje i isplacuje i da odredjuje cenu .....Al na drzavi je da se obracuna sa mesetarima ,prevarantima,nakupcima iiiiiiiii ostalim zjalama ..... a mogla bi da se zainteresuje i za mudrosere ....jedino ako nisu na njihovom platnom spisku....
 
Videces da tamo neki @zoran sef je hteo da pocepa brusvaltere inspektorkama ,zato sto su dosle na neko otkupno mesto da intervenisu da taj otkupljivac nebi menjao otkup.cenu na vise........?

Molim vas ///zasto izvrcete stvari naopacke ....ko pominje da drzava treba da otkupljuje i isplacuje i da odredjuje cenu .....

Pa, @pole evo ti si pomenuo da država određuje cenu, a i ja sam ovo isto sa inspekcijama pominjo, i Ja to shvatam kao državno određivanje cene.
 
@nevladeta ....Naravno da drzava nebi trebalo da odredjuje ..... vec da nadgelda i intervenise ako postoje kakve nepravilnosti u otkupu (sverc ., monopol,iiiii) ......Al nazalost nije tako ........... Kao sto nebi trebalo ni sve Hladnjacare optuzivati , jer nisu bas svi previse ALAVI... al pitanje je kako se oni provode u svoj ovoj problematici........ i nelojalnoj konkurenciji ......sto neki mudroseri ne razumeju sta je to nelojalna konkurencija
 
sto neki mudroseri ne razumeju sta je to nelojalna konkurencija
Ovo je sprecavanje nelojalne konkurencije, tacno ono sto ti trazis a posle se zalis na to isto.
zato sto su dosle na neko otkupno mesto da intervenisu da taj otkupljivac nebi menjao otkup.cenu na vise........?
Nauci ti prvo sta je nelojalna konkurencija
Dakle nije nelojalna konkurencija ona koja placa vise ili manje nego ona koja posluje pod dugacijim uslovima, ne placa porez, ne registruje otkupno mesto, ne postuje neke druge propisane uslove.
Moze neko malinu placati i po 1 dinar i po 1000 dinara on time ne postaje nelojalna konkurencija ostalima ako ispunjava propisane uslove.
Takodje moze proizvodjac svoju malinu prodavati i po 1 dinar on ce time mozda sniziti cenu ostale maline ali on nije nelojalna konkrurencija.
 
Bez adkvatne odeće ne treba izlaziti na sneg može doći do kratkotrajne amnezije.
Savet je da se posle takvih poduhvata obavezno skoči u Moravu kao bi užitak bio potpun.
 
Dobro majstor Gero, hvala na linku, ali ne znam cemu njegovo postavljnje?
Tu ne pise da je snizavanje ili podizanje cene nelojjalna konkurencija, moze li malo pojasnjenje?
 
Gero ne trosi energiji na ljude kojima ova tema sluzi ocigledno za izivljavanje ili lecenje nekih ambicija ili ti neuspeha u zivotu pa sada svoje frustracije ispoljavaju ovde a ne znaju da za to postoje ustanove koje imaju cak i odelenja na kojima moze i da se odspava ,,milsim da je previse pametovanja onih koji nisu ni videli malinu ni izvezli ni jedan kg bilo kakve vocke a sada ovde pametuju o nekim hladnjacami i global gap standardu koji se uvodi samo zarad uzimanja ionako oguljenom seljaku poslednja crkavica pod izgovorom ,,pola ce subvencionisati ,,taj i taj (bilo drzava bilo usaid).. e kad smo dosli do podele sertifikata -nastali problemi ,,,tuzimo mi tu firmu a ona nestala u magli ,,ma dosta mi je takvih pametnjakovica koji sve znaju a ne znaju odakle su suplji -sve neki ekonomski eksperti a ceo svet u krizi -pa sto ne pomognu grckoj da se izvuce ,,a ne da palamude ovde
 
@ iroman........mislio sam da vas is-kuliram ..... ali koliko da znate ...nemorate mi prditi sta je nelojalna konkurencija .....jer sam je debelo osetio na svojoj grbaci zadnjih 10-ak god...... i da znate da postoje neka desavanja koja mozete osetiti ..... a nemoguce ih je dokaziti ......... cool

@Majstor gero
Hvala na linku ..... nadam se da ce nekim mudros...ma koristiti da se edukuju ...i meni je od koristi... :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
provac ti si na zalost proslost u savremenoj poljoprivredi, prestavljas sve ono sto je dekadentno a nikako napredak, ja ucim druge,mladje, tolerantnije, nove genracije, sta treba da rade takvim kao sto si ti zbog tvrdoglavosti (i robovanju jednom subvencioniranom vremena-vremenu komunizma ili ti vremenu "potemkinovih sela") nema pomoci ni napretka.... kad me upoznas shvatices zasto si u velikoj zabludi .... (usput jos mi nisi odgovorio da li divlja borovnica moze da se legalno izveze iz srbije kao i vrganj, za koje tvrdis da je nemoguce i da je to sverc i drugo) sigurno je jedno da zbog nesavesne upotrebe pesticida i herbicida (procitati moje tekstove o tome od pre par meseci) jedan deo kupaca koji nasu malinu koristi za "bebi hranu"sigurno vise nece kupovati bez GAP sertifikata i potpune kontrole upotrebe istih , i tu je tacka ,gospodo ili drugovi , nebudite u zabludi, i budite sigurni da je tako, jer ja to znam...i znaju oni koji nasu malinu moraju da kupe,( a na nasu zalost nemoraju vise samo kod nas da je kupe -drugi su ispred nas po tom pitanja otisli) a neki (na srecu ne pravi malinari) i dalje smatraju da "jedan red za ukucane" a ono ostalo ce proci... e ne prolazi.... kada dodje do onog krajnjeg kupca onda dolazi reklamacija...prst na celo...kraj price o zdravoj srpskoj (a ono ustvari nesavesno prskanoj malini kod nekih rekordera sa ovog foruma procitajte sta ste radili u temi "radovi u malinjaku" i o tome sam pisao citajuci vase tekstove ) ako se pod hitno ne opametimo je blizu....ili ce mozda ove neverovatne minusne temperature koje traju danima napraviti prirodnu selekciju i medju nama...
 
Poslednja izmena:
pole ponovio bih ono sto ti je talianu napisao "Bez adkvatne odeće ne treba izlaziti na sneg može doći do kratkotrajne amnezije.
Savet je da se posle takvih poduhvata obavezno skoči u Moravu kao bi užitak bio potpun" tvoj prvi rod stize ove godine i bolje budi u toku sa vremenom (GAP sertifikat obavezno uvedi) nevracaj se nazad u proslost "potemkinovu"...
 
Aman Pole kakve namere?
Mora da smo,posto verujem da i mene svrstavas u ove, ("da li ovi") poslati od hladnjacarske mafije, CIAe Vatikana i kominterne da unistimo Srbiju.
Nema nikakvih namera osim da o temi koja me zanima pricam na forumu.
Previse ti znacaja dajes prvendstveno sebi a posle i uticaju ovoga sto pisemo na forumu.
Dakle nema skrivenih namera ali ima zelje da se razgovara, da se iznose misljenja, u tom razgovoru se slazemo ili ne i to je sve.
Ti recimo kazes da je nelojalna konkurencija problem u malinarstvu a ja te pitam na koju konkurenciju mislis, na medjusobnu konkurenciju otkupljivaca, konkurenciju izmedju proizvodjaca maline, sta nelojalno vidis u toj konkurenciji i kako ta nelojalnost nepovoljno utice na cenu maline?
Ti na to pitanje ne odgovaras vec mislis da je upotreba nekih fraza, i upotreba stranih, tebi nedovoljno poznatih reci*, dovoljan argument.
Ako ti je tako lakse ti nastavi i uzivaj, ali neces tako resiti probem.

*
Posto vidim da visoko cenis patriotizam red je da koristis srpske umesto stranih izraza
Lojalnost= vernost, odanost
edukacija=obuka, ucenje
 
Neznam da li je ovo neko vec postovao ali evo pa pogledajte i vi...Nadam se da smem da postavim ovaj link, ako ne nek moderator obrise... E sad po tom tekstu se kaze da postoje javne hladnjace u koje se moze smestiti celokupan rod maline i da cenu skladistenja placa drzava... a da su malinari tu mogucnost prosle godine iskoristili samo 5%... U cemu je onda problem? Zasto to ne iskoristite? Sad mi stvarno nije jasno u cemu je problem, do sada sam mislio da nemate mesta gde da skladistite malinu do nalazenja kupca ali ministar kaze drugacije... Nek me neko konkretno razuveri da nisam u pravu
http://www.mojafarma.rs/index.php/201202113444/Poljoprivreda-danas/Srbija/dovoljno-javnih-skladita-za-maline.html
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh