Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jedna dobra vest.Bice neke doplate ovih dana.Ocekujem krajem sedmice vise informacija.
 
Jedna dobra vest.Bice neke doplate ovih dana.Ocekujem krajem sedmice vise informacija.
:haha:

Predlažem da se batalite malinarenja i potražite posao u Francuskoj kao sobarice... Priliči vam :)

Izbori idu na proleće... Cenim da će te do izbora uspeti da dogovorite sa državom minimalnu otkupnu cenu od nekih 200-300 dinara, i još pride će svaki od vas o državnom trošku da dobije po jednu plavušu...
Međutim kada prođu izbori, naredne 3 godine vas niko pogledati neće (kako i treba), pa kom obojci kom opanci...

Naredni post obrisan jer ne sadrži reči već samo smajlije što nije dozvoljeno pravilima, sve preko 3 limuna deluje neozbiljno.
 
Poslednja izmena od urednika:
:haha:

Predlažem da se batalite malinarenja i potražite posao u Francuskoj kao sobarice... Priliči vam :)

Izbori idu na proleće... Cenim da će te do izbora uspeti da dogovorite sa državom minimalnu otkupnu cenu od nekih 200-300 dinara, i još pride će svaki od vas o državnom trošku da dobije po jednu plavušu...
Međutim kada prođu izbori, naredne 3 godine vas niko pogledati neće (kako i treba), pa kom obojci kom opanci...

Naredni post obrisan jer ne sadrži reči već samo smajlije što nije dozvoljeno pravilima, sve preko 3 limuna deluje neozbiljno.
Ovo je vec uvredljivo...... Gospodine ako nas malinare mislis drzati za ludake molim te operi ruke....
 
:haha:

Predlažem da se batalite malinarenja i potražite posao u Francuskoj kao sobarice... Priliči vam :)

Izbori idu na proleće... Cenim da će te do izbora uspeti da dogovorite sa državom minimalnu otkupnu cenu od nekih 200-300 dinara, i još pride će svaki od vas o državnom trošku da dobije po jednu plavušu...
Međutim kada prođu izbori, naredne 3 godine vas niko pogledati neće (kako i treba), pa kom obojci kom opanci...

Naredni post obrisan jer ne sadrži reči već samo smajlije što nije dozvoljeno pravilima, sve preko 3 limuna deluje neozbiljno.
Uvredljivo nego sta !!!!
 
:haha:

Predlažem da se batalite malinarenja i potražite posao u Francuskoj kao sobarice... Priliči vam :)

Izbori idu na proleće... Cenim da će te do izbora uspeti da dogovorite sa državom minimalnu otkupnu cenu od nekih 200-300 dinara, i još pride će svaki od vas o državnom trošku da dobije po jednu plavušu...
Međutim kada prođu izbori, naredne 3 godine vas niko pogledati neće (kako i treba), pa kom obojci kom opanci...

Naredni post obrisan jer ne sadrži reči već samo smajlije što nije dozvoljeno pravilima, sve preko 3 limuna deluje neozbiljno.

Svaka čast "MAJTORE" !

Posle gomile napisanih gluposti sledi i potpis sa slikom cenjenog autora.
 
Овога не би требало бановати већ би га требало бичевати ,,стварно срамота са каквим начином се он обраћа људима којима је догорело до ноката и још се подсмева и вређа ,,а као прво човек нема благе везе са малином ,,,каква безобзирнорст и дрскост ја нисам још ни на једном форуму прочитао већу увреду и то за целу популацију народа који се бави малином. Вучета ако ти мислиш да је тај господин власник тих хиљада тона онда сам Новак Ђоковић,,па он је тамо портир који ноћу користи компјутер и буљезга којекакве **greška да тај и не зна шта је малина он кад би видео малину он би рекао да је то црвена шљива ,,мани ме таквих набеђених стручњака авиони -камиони а после тога остави да пушим ,,,
 
Ne znam da li članovi vide ali bbq je dobio opomenu od kolege za taj post, ko misli da opomena nije dovoljna neka se izjasni ili prijavi post klikom na opciju -prijavi post- (cni trougao sa uzvičnikom).

---------- Poruka napisana u 18:52 ---------- Prethodna poruka je at 18:43 ----------

Molim sve članove da komuniciramo na pristojnom nivou, ovo ničem dobrom ne vodi. Hvala.
 
Овога не би требало бановати већ би га требало бичевати

Ma lomaca je adekvatnija :)
Mislim jbg, ipak je ovo forum, postoje razne opcije, od pobijanja argumentima i dokazivanja besmislenosti izrecenog, preko opomene pa do banovanja, ali predlagati bicevanje.......
Jbg Provac, ne ide

A ako bih pokusao da isto ovome sto je napisao bbg kazem prihvatljivijim recnikom da li bi to trebalo brisati ili nesto malo jace?
Evo ja stvarno mislim da je dosta naivno (otud pominjanje francuskih sobarica) ocekivanje da drzava odredi minimalnu otkupnu cenu. To je jednostavno nedopustivo u ekonomskom i drustvenom sistemu na kojim pociva ova drzava.
Malo verovatno je i da bude doplate mada to nije nemoguce i nije protivzakonito. Ako kupac odluci da svom dobavljacu plati naknadno to je njegovo pravo, mada se retko desava.
 
ljudi bataljujte rasprave o ceni. kako je vreme krenulo i ovi minusi kao i oni sto ce tek da budu, da cena i 500 di bude ove godine nece da se isplati..sve se plasim da :pcelac:: nema sta raditi...
 
Ja sam posadio novu malinu (imam od ranije oko 50 ari vilameta) i treba da 1200 stubova bagremovi da udarim,pa sam u dilemi sta da radim da li ici dalje ili uzeti oko 1500 eura za stubove i :riba:.Za sad je dobro jer je pod snegom od 40-70 cm.Kad spadne sneg videcu sta dalje...Kolege sta predlazete???
 
joseva sto manje malina budes imao ove godine bice bolje manje ides u minus

milos e neznam sta da ti kazem posadio si malinu u nezgodno vreme
 
pa nece valjda bas toliko biti nikakva cena. sto bude bice i moram se potruditi da to sto ostane bude dobro.. valjda cu nekako izvuci bar djubre i prskanje sto ulozim?? po vasim prognozama ako bude 50 din po kg bice dobro
 
Иронмене ти апсолутно имаш права да дискутујеш о малини и о воћу и о воћарским проблемима ,а не човек који се бави силажом да нам овде прича о малини и цени малине као кад би ја причао о силажи а и не знам шта је то ,,а слати некога да ради као француска собарица је исппод сваког нивоа културе јер се то подразумева ,,шта значи,, ипак је некоректно и да ти подржаваш став човека који све време овим људима на овој теми паметује као да смо ми у 13 веку а он у 25 и ми не знамо ни шта је држава ни шта је светско тржишта ни берза ни ништа! ми смо обични затуцани сељаци ,,е па то је превазишло сваку меру ,,што се не упиташ зашто су твоје комшије (познати глумац) добили подстицаје за воћарство а не плаћају ПИО ,, Што се не запиташ што воћари не добијају субвенције већ кад једном посаде воће и ако уопште добију подстицај после тога су заборављени од државе,,није ми јасно браниш државу а ,знаш каква је неправде нанета нама воћарима и ко узима кајмак од субвенција -не разумем
 
Provac,
Izgleda da smo se bas smo pogresno razumeli. Mora da je do mene.
Ako moj komentar lici na odbranu drzave onda sam stvarno nespretno formulisao ono sto zelim da kazem.
Sve osim toga, da branim ovu i ovakvu agrarnu politiku, posebno prema vocarima, je moguce.
Medjutim
Ako bismo malo dublje usli u ove zahteve i ocekivanja malinara videli bismo da, ma kako naizgled to izgledalo cudno, da bas njihovo ponasanje pomaze drzavi da i dalje vodi ovakvu naopaku poliitku a time odmaze vocarima.
Zahtevi prema vlasti moraju biti realni, prihvatljivi ili makar razumljivi za vecinu gradjana drustva bez obzira o kome se radi da bi bili ozbiljno postavljeni i branjeni sa ozbiljnom argumentacijom. Ovi to nisu, pa ne samo da ne koriste onima koji ih ispostavljaju vec mogu da stete ostalima.
Najmanja je steta sto nece biti ispunjeni a veca sto ih vlast moze iskoristiti da celu granu (vocari ili cak svi seljaci) okarakterise kao nezajazljivu koristeci nerazumne zahteve jednog manjeg dela te populacije (malinara)
Zahteve koji su nemoguci, nerealni i nespojivi sa osnovnim principima drustva, vlast lako predstavi kao zahteve nezajazljivih i kao takve odbaci, ali ne samo to. One koji takve zahteve ispostavljaju vlast vrlo lako moze da prikaze kao one koji traze hleba preko pogace i javno mnjenje se okrene protiv takvih zahteva, pa bi eventualno neki buduci realni zahtevi bili pod hipotekom ovih nerazumnih.
A sto se tice bbg, samo sam primetio da je malo preterano na forumu pozivati na bicevanje pa bilo o kome da se radi.
 
Иронмене ,опет се враћамо на стару причу и опет идемо трла баба лан ,,ја сам ти написао неке ствари а ти тврдоглаво јуриш напред ,,јер хтео ти то да признаш или не НЕ ЗНАШ о чему се ради,,да ли се неко отима да преузме нашу шљиву да држи под капом? па не јер шљива има 5х мању цену по кг. према томе -но цомент...а о француским собарицама је врло неукусно дискутовати јер ја бих могао на ту нечију констатацију да будем много грубљи али не желим да испаднем сељачина пошто сам само сељак,,иначе сам и живео једно време па знам чему служе француске собарице па бих ја томе ко је нас поредио са њима поручио да пошаље некога свога да буде та собарица ,, јер то стварно нема смисла,,а о бичевању мислим да је залужено једно форумско бичевање -ако си ти мислио иронмене на физичку силу онда нисмо на истим таласним јер како ти можеш неко да бичујеш путем нета -смешно
 
Ja sam posadio novu malinu (imam od ranije oko 50 ari vilameta) i treba da 1200 stubova bagremovi da udarim,pa sam u dilemi sta da radim da li ici dalje ili uzeti oko 1500 eura za stubove i :riba:.Za sad je dobro jer je pod snegom od 40-70 cm.Kad spadne sneg videcu sta dalje...Kolege sta predlazete???

Još uvek nemamo odgovor na ovo pitanje, nadam se da ćemo ga imati pre početka sezone radova. I mene, lično, zanima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh