Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
politicari su kao iznutrice na jelovniku u restoranu treba da smrde na g*vna ali ne previse da bi crevca mogla da se prodaju u istom



Bez pogrdnih reči i izraza na forumu!
 
Poslednja izmena od urednika:
nema veze ima li seljaka i radnika u prvim ili drugim redovima nego kako zastupaju iste,ja ih nepoznajem ni jednog da bi mogao bilo sta reci
 
Kad udjete u Skupstinu i pocnete da primate mesecno od sto pedeset do dvesta hiljada din.brzo zaboravite i odakle ste dosli i koga predstavljate.Plus raznorazne povlastice .Ne treba biti zrtva iluzija i obmana.
 
Za one koji slabije vide.
Zamenik predsednika pokreta je Dragisa Terzić koga u pokret delegira Unija malinara,
Podpresednik je Bogdan Šuljmanac predsednik Asociacije poljoprivrednika Srbije,
U Predsedništvu su i Sava Bašić, predsednik Udruženja voćara i vinogradara iz Aleksandrovca, Zoran Simić bivsi sindikalac Mitroza (dok nije uništen), a ima i još malinara.
Ostalima sam, u nedelju na sastanku, rekao, da ako nemaju snagu ljudi koji beru malinu na +40, a vezuju je dok pada sneg, treba na vreme da izadju iz priče.

Ima i nas koji nećemo ući u skupštinu, pa ćemo pratiti šta se radi.
Unija malinara nastavlja da deluje kao organizacija sindikalnog tipa i nikada nije bila jača, na svakom sastanku primamo po neko novo udruženje.
 
Poslednja izmena:
Ibrkic i frambioze E pa svaka vam cast vi ste bre pravi Srbi...pa jos niste procitali ni dve recenice ,a vec ste ljude obesili na stub srama,e zbog takvih kao sto ste VI nikada NAM i nece biti bolje,,pod
br1. Svaki clan pokreta NEMA TAPIJU na svoje mesto u pokretu i bice biran od svojih saradnika tj od onih koji ce mu dati poverenje a samim tim ce njima i odgovarati -prema tome koga izaberete taj ce vas i predstavljati -nece biti partijse direktive u izboru predstavnika vec je odgovornost na vama samima
br2. Nece niko ko se domogne skupstine i predstavljati seljaka biti ustolicen vec ce se cirkularno menjati u zavisnosti od problematike (nece moci malinar da predstavlja mlekara ili ratar pcelara ili svinjar povrtara)tako da nema bojazni koja je uvrezena u nasem narodu da ce se NEKO obogatiti na racun svih nas koji smo ga izabrali jer ovo je pravi nacin upravljanja poljoprivredom-Vasa sudbina je u vasim rukama.

Prema tome doticni clanovi koje sam prozvao, nikada ne bi mogli ni udruzenje da osnuju a kamoli neku ozbiljniju akciju da preduzmu jer su puni sujete ,prema tome nemojte nesto osudjivati unapred .pozzz
 
slusao sam sve govornike i dve dame koji su govorili na osnivackoj skupstini partije seljaka i radnika lepi strastveni pateticni govori, voleo sam vise da cujem da se na ovom skupu svi malinari (i drugi proizvodjaci) udruzuju pa prave (ili zakupe po srbiji prazne hladnjace) zajednicku preradu svoje maline, njeno cuvanje u zamrznutom stanju i preradu u razlicite frakcije (rolend griz, bruh) ili da se zajednicki spremaju da grade finalnu preradu u djemove, sladolede i te proizvode ponude (prilikom posete Briselu) stranim kupcima, slusao sam onog prestavnika nove dijaspore, pa sam mislio da ce pricati o tome kako ce se on i sva nasa seljacka i radnicka dijaspora potruditi da prodaje nase voce i radnicko seljacke proizvode po svetu a ono za sada prica o politici, menjanju vlasti, problemima , o tome da je vlast i opozicija kriva, ako politika moze da nam pomogne onda cu da glasam za ovu novo osnovanu radnicko seljacku partiju - ali ja vise verujem u ovo prvo zajednicki rad i udruzivanje provac jos jednom te molim fino kulturno i neostrasceno, budi demokratican i pusti druge da kazu sta zele i misle ili te interesuje da na ovom slobodnom forumu uvedes "diktatura proleterijata" i jednoumlje
 
Gospodine Provac, najpre sam poželeo da Vam odgovorim,ali sam u međuvremenu prošetao po forumu i pogledao Vaše postove i shvatio sa kakvim ''stručnjakom'' imam posla.Odlučih da ne gubim vreme.Veliki pozdrav! :osmeh:
 
Da bi bio siguran u to najbolje je da se aktivno ukljucis. Za tebe sigurno ima prostora.
mali sam ja proizvodjac da bi se time bvio uostalom moj praded je amanetovo sva pokolenja da neulaze u bilo koji vid politike ,kazu stari ljudi bio je promucuran pmetan i ncitan covek , al nema veze ako ti ljudi budu odgovorno adili posao ,svim proizvodjacima dolaze bolji dani ali ne u bliskoj buducnosti jer nasa drzava se upropastava dugi niz godina u cemu smo dosta sudelovali i mi mislim na populaciju srba u srbiji sve nam se ovo desava jer mi neccemo da se promenimo kao narod malo nase populcije je bilo na zapadu ja sam bio u svajcarskoj i po meni lepo je uredjena ta zemlja a kod nas nist nevalja,sto se mene licno tice svi treba da podrzimo ovaj pokret makar zbog imena, a izmedju ostalog po organizaciji u istoj mislim da cemo moci da barabbe i prevarante proteramo iz organizacije , ova stvar mora ozbiljno da se svati i molim ove iz tog udruzenja da se ozbiljnije ukljuce u ove nove tehnologije pa neka odrede i ekipu koja ce da prati ovakve forume gde moze dosta da se objasni do pojedinosti a mislim da od ovoga foruma nema jaceg u nasoj srbiji
 
Na zadnjem sastanku Unije malinara isključili smo 4 člana, od kojih su dvojica predsednici udruženja (a da udruženja nismo izgubili). Mislim da smo sa ovim iščistili redove i da možemo da se, bez razbijača, posvetimo ozbiljnim temama.
Zadatak koji je pred nama nije nimalo lak, ali mi ćemo našu ulogu odigrati. Nadam se da će to biti dovoljno da spasimo malinarstvo u Srbiji.
Što se tiče Pokreta ni sam nemam dobar osećaj kada se pomene politika, ali nema drugog načina da obezbedi podrška za naše ideje, do da sami uđemo u parlament. Bez zaštite države, nema ni direktnih kupaca,ni cene.
Dačić nas je primio i time dobio poene kod glasača. Obećao je da će izgurati odredjenu subvenciju, ali pomalo se javlja sumlja da nas je prodao (29. 12. se usvaja budžet). Recimo pristane da odustane od zahteva, a za uzvrat nesto dobije. Tako funkcionišu svi aktuelni političari. Videćemo, imamo i mi još raspoloživih mehanizama.
A i na ovom forumu ima članova u čije dobre namere sumljam, ali trudim se da ne gubim vreme na njih.
 
Za Provca.
Kratko.Malo ste ostro reagovali bez razloga.Ako pazljivije procitate sta sam napisao videcete da se nijedna rec ne odnosi na bilo koga iz novoformiranog pokreta.Ceo tekst je opsteg,nacelnog karaktera jedna konstatacija zasnovana na realnosti.Nema ni sujete ni osude.
"Ne delim vaše mišljenje,ali poštujem vaše pravo da ga iznesete"-jedna od definicija demokratije.
Pozdrav.
 
Gospodine Provac, najpre sam poželeo da Vam odgovorim,ali sam u međuvremenu prošetao po forumu i pogledao Vaše postove i shvatio sa kakvim ''stručnjakom'' imam posla.Odlučih da ne gubim vreme.Veliki pozdrav! :osmeh:

tacno framboise kad pricitas sve sta je provac pisao porazlicitim stranama ovog foruma vidis o cemu se radi , ja cu ga smatrati strucnjakom kad ponisti svoj komentar da se "divlja borovnica ne moze brati i izvoziti legalno iz srbije i da je sve sto se radi sa divljom borovnicom sverc sa kosova i bosne " sto je potpuno netacno i sto je ponizavanje svih onih vrednih covana i cobanica (ono malo sto je ostalo po nasim planinama) i po meni zelja da se njihov rad i trud obezvredi a stavi se u prvi plan njegova gajena "plava bobica" koji on i drugi zovu gajena borovnica. nemam komentara na ovakvo ponasanje provca
 
Okej..a kolika bi trebala da bude cena maline ako bi se radilo sve po pss .........pitanje za Vl. Spsas
Ja postavih pitanje i niko ne odgovara da bi smo razglabali malo troskovima proizvodnje i realne otkupne cene ........
A Vi svi u medjusobno..... PREPUCAVANJE i politicarenje ....pobogu pa nije valjda tome forum namenjen....?
 
Vec sam ranije izneo, u kratkim crtama, kalkulaciju prof. dr Sveta Petrovica.
Kada budem imao vise vremena prekucaću celu kalkulaciju pa da raspravljamo o pojedinačnim troškovima.

PS. Nažalost cena maline je više političko nego ekonomsko pitanje.
 
realna cena po meni mogla bi da bude minimum 1.20 eura ,1 h 15 ton maline x 1.2 je 18000 eur ode minimum 8000 na rashode sto moze da znaci da sa 1h maline najvise moze da ostane 10000 eura y a o tome mozemo svi da sanjamo jer to je ideal desi se kisno vreme pa dosta roda se neobere , pa tu je odma losija cena , pa udari nekad i grad pa nemas nista od te godine pa ni sledece , pa im tu jos mnogo faktora tako da sve zavisi od godine
 
ok, ako neko misli da ce politika necemu da doprinese neka gura , moje jedino misljenje je da se u to ulazi jedino samostalno, a nikako ne u koaliciju sa bilo kojom vec postojecom partijom jer onda ce sigurno doci do manipulacije.
sto se smanjenja troskova tice jedino da se izbace herbicidi a da se trava kosi izmedju redova a oko maline da se iskljucivo plevi, da se pravi kompost u sopstvenoj reziji i njime polako zamenjuje upotreba vestackog djubriva . naravno da se branje radi iskljucivo sa ukucanima sto znaci da zasadi ne budu veci od 20 ari.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh