Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
provac jos jednom ponavljam uz urednu nabavljenu dozvolu kao (i za ostalie sumski plodove, sumsku kupinu, vrganj lisicaru) sumska borovnica se moze izvesti iz srbije , naravno da su ti sa carine vratili kamion sa "plavom bobicom" jer su carinici mislili da je sumska borovnica tako da je bez ove dozvole nemoguce izvesti sumske plodove ( dozvole za izvoz sumske borovnice se izdaju za izvoz sumske borvonice ,kao i , uverenja, potvrde i odobrenja izdaje Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vidoprivrede (Beograd, Nemanjina 22-26, tel. 3065-038, faks 3616-272, web sajt www.minpolj.sr.gov.yu) i bre dosta provac vise o mom neznanju -ja ucim po ceo dan, i mogu ti reci dobar sam djak, a sto rece ti "tako da ti je bolje da i dalje ides po kafanama i da tamo lupetas, manji br ljudi ce ti se smejati , ovde ti se smeje pola Srbije" verovatno mi se smeje pola srbije, jel pola srbije je cirkus, ali ako ja se ne smejem i ne idem po kafanama, spremam se za novo vreme, pogledaj sam koliko neznas samo na primeru mogucnosti izvoza srpske divlje borovnice.... novoo doba naovi ljudi novi srpski uspzsni udruzeni seljak .....
 
provac jos jednom ponavljam uz urednu nabavljenu dozvolu kao (i za ostalie sumski plodove, sumsku kupinu, vrganj lisicaru) sumska borovnica se moze izvesti iz srbije , naravno da su ti sa carine vratili kamion sa "plavom bobicom" jer su carinici mislili da je sumska borovnica tako da je bez ove dozvole nemoguce izvesti sumske plodove ( dozvole za izvoz sumske borovnice se izdaju za izvoz sumske borvonice ,kao i , uverenja, potvrde i odobrenja izdaje Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vidoprivrede (Beograd, Nemanjina 22-26, tel. 3065-038, faks 3616-272, web sajt www.minpolj.sr.gov.yu) i bre dosta provac vise o mom neznanju -ja ucim po ceo dan, i mogu ti reci dobar sam djak, a sto rece ti "tako da ti je bolje da i dalje ides po kafanama i da tamo lupetas, manji br ljudi ce ti se smejati , ovde ti se smeje pola Srbije" verovatno mi se smeje pola srbije, jel pola srbije je cirkus, ali ako ja se ne smejem i ne idem po kafanama, spremam se za novo vreme, pogledaj sam koliko neznas samo na primeru mogucnosti izvoza srpske divlje borovnice.... novoo doba naovi ljudi novi srpski uspzsni udruzeni seljak .....

Kako se na Engleskom kaže borovnica?
 
PA ti ucis ali ja ne vidim rezultat,,ajd daj mi primer sta si ti izvezao ,,ja jesam. a ti te sajtove sto gledas to nije azurirano vec 5 godina..Kao prvo pored tvog global gapa i hladnjaca u kojoj skladistis mora imati global gap ..kome ces ti izvesti malinu u evropu..mozda da odes negde na pijac pa da prodajes, ako odavde prosvercujes u nekoj gajbi...pa ti broj jedan moras da imas kolicinu ,,prvi kome budes rekao da imas 20 tona maline ima da ti se smeje i da misli da ga zezas,,jer ti ljudi koji to kupuju oni bez 100 tona ne pocinju pricu ,,a ti mislim da nemas taj kapacitet( ne dao bog da je mislim protiv tebe ja bih voleo kad bi svako od nas izvezao po 1000 tona )ali zelje su jedno a realnost drugo..ja se samo plasima da ti od tog prevelikog ucenja ne zastranis ,,jer ocigledno ucis pogresno-uci se u praksi a ti doktori i savetnici preko interneta samo prepisuju jedan od drugoga, ali baco moj dok ti ne osetis da ti se vrati kamon sa carine jer je pretovaren sa 110 kg, pa nece madjar da te pusti jer nema na svakoj gajbi deklaracija,pa ti podvale malinu koja je nepothladjena direktno otisla u kamion i dok je stigla ona istrulila ,,i dok sve to naucis imaces 50 godina kao ja ,,i onda shvatis mnoge stvari ,,a ti i dalje samo uci i nemoj ovde da iznosis neistine i da mi turas u usta reci koje nisam izgovorio jer ja sam rekao da je pokret radnika i seljaka opcija kojoj smo se mi kao proizvodjaci svih grana ponadali i priklonili ne bi li nesto uradili ZA SEBE a mene kao i druge politika uopste ne interesuje jer politika je KURVA .pozzzz
 
Valdane samo za tvoju informaciju i to da imam i global gap i da je vracen kamion sa carine jer je greskom fito insp upisao da je domaca (divlja borovnica) tako da ti je bolje da i dalje ides po kafanama i da tamo lupetas, manji br ljudi ce ti se smejati , ovde ti se smeje pola Srbije.Ja ti nisam rekao da se to odnosi na tebe vec da znam ljude koji su se drznuli da prave bunt u vezi maline ,tako da ne bi karikirao stvari ,,a ja ti opet ponavljam kad ti budes izvezao jedan kg maline ja cu ti platiti 1tonu po istoj ceni,,ajde ne budi smesan,,ti bre ne znas ni gde je levo ..bolje ti je samo guglaj tu se pravi posao .

provac da pogresio sam citao sa neku odluku ministarstva poljuprivrede i sumarstva od par godina i izkopirao tadasnju adresu,mahinalno ctrs+c (oprostite evo prave adrese http://www.mpt.gov.rs/) ja sam onaj drugi deo srbije koji se ne smeje ogovarajuci druge jas sam onaj deo srbije koji kad pogresi priznaje gresku , onaj deo srbije koji uci na tudjim greskama pogotovu vasih sa ovog foruma..... ponovo tebi pitanje i da li i dalje tvrdis da se divlja zamrznuta borovnica nemoze da se izvozii iz srbije, daj odgovor to je sustina moja greska je bila forma

---------- Poruka napisana u 14:22 ---------- Prethodna poruka je at 09:23 ----------

ovako izgleda srbija kakvu svi volimo http://vimeo.com/31642347 pogledajte necete se pokajati ,i budimo pozitivni sa verom u Boga i bolje sutra
 
U celokupnom lancu bavljenja malinarstvom,postoji najmanje 3 ili 4 suvisnih karika.Dovoljno su dve karike, priozvodjac-kupac,pa neka je i treca.Pokusajmo na sve nacine da otkacimo one suvisne i eto ti resenja za nas malinare,a ne samo za nas nego i za sve ostale farmere.Eliminisimo foteljase i kravatase koji mozda u zivotu nikada nisu krocili na plantaze i stale a kao hijene cekaju gotov plen.Taj procenat koji oni odvajaju za sebe resio bi nase probleme.
 
E to se ne moze resiti na nacin kako kaze Vladan, vec samo jednim jedinim- nacinom ,,METLA,,.Bato moj, moraju se sva go..na u Srbiji ocistiti mislim na krpelje i parazite ,a ne kao sto palamude ovde kojekakvi pametnjakovici: pa vi ne pratite trendove ,pa vi ste zaostali, pa vasi su prinosi mali itd itd,,,ma nek sam ja zaostao i nek moja njiva daje manje nego ona na zapadu, ali necu i tih mojih sto kila da drugi kradu, jer su krvavije od necijih 2 vagona i tacka ,,manite se filozofije koja je potekla iz kuhinje koja i kroji cene i maline, i psenice i mesa i mleka..Uzmite stvar u svoje ruke jer cemo i dalje biti robovi i dalje se klati medju sobom dok ONI med lizu ! Sada Videh i Vladanovo pitanje ?Vladane to sto se sajt min poljop ne azurira uredno to je smisljeno, i zato ti kazem da si jos mlad i zelen,,pa zar neki sajt koji kosta 20 -30 eur moze da se azurira stalno , a ne moze drzavni -sije mi ga djura.Inace sto se tice izvoza sve divlje voce i pecurke su na zabrani ne izvoza vec i samog ubiranja -tako da to sto je pre islo preko bosne i kosova divljim kanalima to zaboravi(i pijavice i puzevi i zabe ),pozzzz
 
provac nemam vise zelje da se ubedjujem, nemoguce je promeniti ustaljena i upaljena misljenja, tvoja recenica "Inace sto se tice izvoza sve divlje voce i pecurke su na zabrani ne izvoza vec i samog ubiranja -tako da to sto je pre islo preko bosne i kosova divljim kanalima to zaboravi" je plod ostracenosti i neznanja .....zapamti i proveri dao sam ti pre adresu carine u sapcu....... uz dozvolu se moze brati sve ovo navedeno i uz istu se sve ovo izvozi svakog dana iz srbije legalno.... prica o bosni o kosovu o svercu je jos jedno zamajavanje.... umoran sam od vase gordosti i nemogucnosti da priznate gresku ne samo ti vec i mnogi ovde , trudio sam se svim mogucim silama da se udruzimo i budemo drugaciji , iza mene ostaju tekstovi koje sam pisao na ovom forumu..... odoh da trazim na drugom mestu one s kojima cu zajedno u napredniju srbiju .....the end
 
ma samo da godina bu de lepa da nebude kisna , jer koliko se ja bavim ovim sportom nemoze ni cena da upropasti godinu kao kisno vreme u berbi
 
A uuuuuuuuuuuuuz nebi da smaram moyda bi bilo bolje obaviti krecenje malinjaka..__ :: al najavljena otkupna cena od 60 din .... sta nam je radit
 
Што год ми малинари више радили, имали веће приносе цена код наших откупљивача ће бити наравно мања. Овако ће бити све дотле док откупљивач не буде питао произвођача "пошто је данас код тебе малина", а не како је до сада било обрнуто. Једини излаз је у организовању велике већине произвођача малина у локална удружења, састанци представника свих локалних удружења на нивоу Србије, излазак са јединственом ценом и поштовање договореног. Ја лично догодине свесно идем са минималним улагањем и на површину коју могу са породицом да обрадим и оберем. Мање рада и ризика а добит мала или губитак мали.
 
evo izgleda da su ameri prebacili rod za 20% i ova im je godina dala rod najbolji u zadnj 10 godina ima i izvor vesti
The Pacific Northwest harvest of red raspberries in 2011 grew by almost 20 percent over the previous year, making it the second-largest ever.The total harvest was 99.7 million pounds, compared with 83.3 million pounds in 2010."This is the best in the past 10 yea ...Monday, November 14, 2011 3:38 PM
a informacije iz cilea su na obradi ovih dana bice saoptene uskoro znam samo da su sve kolicine izvezene


---------- Poruka napisana 19-11-11 u 18:04 ---------- Prethodna poruka je 16-11-11 at 19:25 ----------

http://www.kvantas.rs/poslovanje-sa-evropskom-unijom/3256-srpski-malinari-u-briselu
 
Poslednja izmena:
@raskamen
Naravno uvek kada je ponuda veća cena je manja i tako će uvek i biti jer kupac može da bira od koga ćei pošto da kupi , ili da ne kupi. Ponuda je najveća u vreme berbe pa je i samim tim u to vreme cena najniža.
 
rod 2011 rod 2010 rod 2009
srbija 95000 75000 70000
poljska 105000 80000 82000
cile 44000 61000 42000
sad 99700 83300 75000
ukupo 343700 299300 269000
zemlje sa najvecom produkcijom malina u svetu ,podatci za rod 2011 nisu u potpunosti provereni ali su u okvirima predvidjenog posle berbe,sad je pitanje u ovoj krizi ko ce da pojede tolike maline i kome cemo predati rod 2012 godine
 
to znaci da kvalitet maline iz srbije je neprikosnoven,da poljska malina nama vise nije konkurencija , ovu su poljaci napisali, oni mogu od nas da prodaju vise sveze maline ali zamrznute tesko prvo niko nece da prizna da sorta wilamete odlicna za te stvari, nama plasiraju price da nam je sortiment maline zastareo , a evo pokazalo se sta se trazi u nemackoj kupili bi oni od poljaka tj ,katolici papa i te stvari ali kad je rec o biznisu te stvari nevaze
 
odnos secera i kiselina je jako dobar kod vilameta i to je taj njegov kvalitet.to je presudno za industriju i oni to prepoznaju.sto se tice konzuma tu je vazan oblik i boja i tu se vilamet ne istice ( miker je tu neprikosnoven ). zato se sada lako izvozi malina iz srbije koja je namenjena industriji, dok je za konzum problem.obzirom da je po gore navedenom svugde hiper produkcija mnogo veci faktor ce biti cena a ne kvalitet, sto nam jos dodatno ne ide na ruku
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh