Naši kućni ljubimci

Macak Momcilo
slike.php
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

Vucjak Max
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Drugari kakva je procedura za prvu vakcinu protiv stenecaka?
Pre neki dan dobio kuce, staro oko 1.5 mesec, tezina oko 3kg, dao pola tablete protiv glista i vidim jutros da je izbacena jedna dugacka.
Kada moze da se vakcinise u ovoj situaciji?:sta:
 
Nisam siguran, posavetuj se sa veterinarom kod koga ces ga vakcinisati, ali mislim da posle prve tablete, prodje 21 dan i opet mu das tabletu za gliste, pa tek posle jos 21 dan ili mesec (nisam siguran) ides na vakcinaciju... Svaki veterinar ima svoje principe, ali svuda se slicna procedura.. Dobro je sto si mu dao za gliste...
 
Prije desetak dana sam nabavio nejmackog ovcara star je skoro dvije godine. Kupio sam ogrlicu onu koja ga steze kad se povuce i mislim da je idealna za obuku. Zanima me samo, ako neko ima iskustva, kako da ga natjeram da laje na osobe? Samo laje na macke i pse... ?
 
Nikako,tom psu je kasno za menjanje navika,ono što je do sad naučio anučio je sve ostalo je čisto gubljenje vremena,a i zašto ti treba pas koji će da laje na ljude?
 
Brate ali on nije naucen bas nista, tek sam sada poceo da ga ucim sjedi, miran, stoj, i fuj... Prilicno me slusa obzirom da je tek drugi dan od kad ga dresiram... Covjek nije imao vremena da ga dresira itd... Sto se lajanja tice, želim da mi bude cuvar kuce, a ovo me nervira sto laje na zivotinje, a narod nepoznati koji prolazi ama bas nista, mada mozda vremenom svati... ko zna :)
 
Brate ali on nije naucen bas nista, tek sam sada poceo da ga ucim sjedi, miran, stoj, i fuj... Prilicno me slusa obzirom da je tek drugi dan od kad ga dresiram... Covjek nije imao vremena da ga dresira itd... Sto se lajanja tice, želim da mi bude cuvar kuce, a ovo me nervira sto laje na zivotinje, a narod nepoznati koji prolazi ama bas nista, mada mozda vremenom svati... ko zna :)
Možeš da ga naučiš osbove,ali dobar čuvar nikada od nejga dobar čuvar se pravi od šteneta,a ne sa 2 godine.Navikao je na ljude i to je tako,mora mnogo da se radi sa njim i što je mora da radi neko ko ume.Pre svega da se testira kakav je pas pa da se vidi šta može da se napravi.
 
Neprestanim radom,ali pre svega moraš da znaš šta hoćeš od psa i šta smatraš pdo pojom pas čuvar,ako hoćeš samo da laje,onda moraš da mu ograničiš kontak sa ljduima u delu koji želiš da čuva,dakle ako hoćeš da čuva dvorište ne smeš da dozvoljavaš drugima koji ulaze u dvorište da se previše igraju sa njim.Jer ćeš dobiti psa koji će na svakog da maše repom ko uđe u dvorište.Dakle moraš da balansiraš sa socijalizacijom,A to se radi još dok je štene i dok je lako ispraviti eventualne greške.

Ako hoćeš pravog psa čuvara koji će da brani i odbrani onda je stvar 10x teža da se odradi onako kako treba i da imaš mirnog psa,ali i psa koji će po potrebi da postane zver.Dakle od šteneta moraš da radiš sa njim i da ga spremnog uvedeš u početak dresure,da zna osnovne komande i da ima snage i izdržljivosti da od njega napraviš dobrog psa čuvara i što je najbitnije da mu sačuvaš karaktre,ako hoćeš psa čuvara zaboravi da ga kao štene lupaš po njušci kad nešto zgreši jer ćeš kad odraste da dobiješ psa bez karaktera.
 
Znaci zakasnio sam,jer dobija packe zbog obuce i tih gluposti.
Ovako se druzimo i radimo da sedne, donese lopticu, da sapu, bude miran, komanda NE... Juce je dobio revakcinu od stenecaka sad jos malo da ojaca pa ide u drugo dvoriste sa avlijanerom koji bi da ga udavi, pa ih drzimo razdvojene. Navikao sam ga na vezivanje sa nepuna 3 meseca.
 
Praksa je pokazala da ako kao štene dobija vapsitne da kasnije pada na testu karaktera,a test karaktera recimo obuhvata i to da dreser prilazi psu sa palicom i u 99% slučajeva pas okrene.Jer je od šteneta shvatio da će da boli i da treba da prekine,jer psi radnju povezuju sa posledicom.

Kad uradi nešto što en terba,a ne ne pomaže,onda odmah natarg u boks i shvati će da ako krene to da radi da mu se završava igra i da ide nazad u boks.

Za sad ga uči koja je negova teritorija i odmah sankcioniši ako je napusti bez tvoje dozvole,dakle ako je to dvorište,nema šta da tarži na ulici već i otvorena kapija za njega mora da bude kao zatvorena.Dakle kad shavti šta treba da čuva,onda tek kreće obuka kako da čuva i krećeš da ga čeličiš.
 
Brate pa kako se dresiraju psi od 5 godina starosti ? Covjek dreser mi je pricao da mu dolaze psi od 5 pa na vise godina i da se izdresiraju lagano...
Ne mogu da vjerujem da moj pas koji prilicno slusa obzirom da je kod mene desetak dana nece svatiti da ne treba da reaguje na zivotinje nego na ljude, ne mogu vjerovati da njemacki ovcar ne moze postati cuvar kuce... ALi, Boze moj, ako bude tako ici ce iz dvorista...
 
Osnovna obuka i obuka radnog psa su nebo i zemlja ::namigivanje:: Kad obučavaš psa za rad tj. konkretno čuvanje tebi je cilj da dobiješ životinju koja može ozbiljno da povredi pa čak i da ubije i tu je porces kultivacije te snage i instikta ogroman posao.Zato se dobar čuvar šravi od šteneta,ostalo je gubljenje vremena jer dupliraš proces i morš prvo da sređuješ navike psa pa tek onda da krene da stiče nove,a pas od 5 godina ima mnogo loših navika uglavnom.

Dobar čuvar će život dati da odbrani svog gazdu i svoju teritoriju i to postižeš tako što radiš na karakteru psa,prvo i osnovno je puštanje na rukav,kada rukav uzme bez zadrške,onda idu rukav i ometanje palicom,flašom poenta je da nečim zamahuješ ka psu i da to nešto pravi buku,kad i na to krrene bez zadrške.Onda ide test vodom i ako tu pokaže karakter dobio si psa kog ni jedan provalnik neće da uplaši,a taj test je prost napadč prilazi tebi i psu na povodcu ili prilazi do ograde,provocira psa i kad pas odreagje polivaš ga kofom vodoe,ako nastavi napad odličnog psa imaš,ako podvije rep onda moraš još sa njim da radiš.

Dakle zna se šta čuvar mora da ispuni,inače to nije čuvar.
 
Na prednjim nogama njemackog ovcara su mi se pojavile kao neke krastice, nije otpala dlaka da mogu primijetiti, ima malo crvenila, da li neko zna o cemu je rijec?
 
Poslednja izmena od urednika:
na prednjim nogama njemackog ovcara su mi se pojavile kao neke krastice, nije otpala dlaka da mogu primijetiti, ima malo crvenila, da li neko zna o cemu je rijec?
Ako je gore na zglobu blizu plecke onda nije nista strasno hoce od lezanja da se pojave,pogotovo ako spava na tvrdoj podlozi.
Slikaj pa pokazi veterinaru ili nekome ko se razume videce o cemu se radi.
 
Nazad
Vrh