Naši kućni ljubimci

Lep pas, svaka čast ... ::svaka cast::
Srećan rođendan "malom" :osmeh: Rocky-ju ... :ppozdrav:...

----------------------------------------------------------------

Preslatko: Ovako izgleda ljubav između bebe i haskija

Da su psi zaista najbolji čovekovi prijatelji nije nikakva novost, a to najbolje potvrđuje video koji je nedavno osvanuo na Jutjub video servisu.
Foto: YouTube Screenshot​
Zaboravite na plišane zeke i medvediće – ovaj mališan u isto vreme ima najbolju igračku na svetu i savršenog prijatelja.
Bezbrižna igra bebca i haskija osvojila je srca hiljada Jutjub korisnika širom planete, a verujemo da ni vas neće ostaviti ravnodušnim.

- - - - [video]https://youtu.be/Rg1GwgcUvMc[/video] - - - -


2121032885556b6eaecb701320755820_w640.jpg


IZVOR: TPORTAL NEDELJA, 31.05.2015. | 21:30

 
Poslednja izmena:
U subotu otkrivanje spomenika jazavičaru Leu u Pančevu

Nakon nešto više od godinu dana rada na izradi statue, pribavljanju svih dozvola i postavljanju postamenta za spomenik za hrabrog psa Lea, a uz pomoć brojnih pojedinaca, organizacija i institucija, ponosni smo što možemo da najavimo otkrivanje spomenika 20. juna u 12h, u Narodnoj bašti

Podsećamo, hrabri jazavičar Leo spasao je jedanaestogodišnju devojčicu Nikolinu od razjarenog bulmastifa koji ju je napao dok je vozila rolere u svojoj ulici!



-Društvo prijatelja životinja LJUBIMAC pokrenulo je inicijativu za podizanje spomenika nakon nemilog događaja koji se odigrao u martu 2014. godine, a u kojem je mali heroj Leo, rizikujući svoj život, spasao devojčicu od napada vlasničkog psa. Spomenik će bitiposvećen i svim ostalim malim herojima velikog srca, baš onakvim kakav je bio i Leo i kakve možemo sresti u svetu pasa i napuštenih životinja koji nas okružuje, a koji je uglavnom nevidljiv u današnjem društvu. - rekao je za naš portal Ivan Kurajov, predsednik Društva prijatelja životinja LJUBIMAC.
-Svi troškovi izrade spomenika biće pokriveni iz donacija građana, a veliku zahvalnost dugujemo vajarki Svetlani Karović Deranić, koja je bez naknade izvajala Leovu skulpturu. - naglasio je Kurajov.

Ukoliko ste zaboravili, devojčica Nikolina vozila je rolere u naselju Strelište u Pančevu kada je na nju nasrnuo vlasnički bulmastif koji je pobegao iz dvorišta. Bulmastif je ujeo dete za ruku, a njene povrede bile bi znatno teže da se nije umešao jazavičar Leo, koji je počeo da napada i većeg i snažnijeg psa od sebe, kako bi zaštitio dete!

Bulmastif je tada zadao velike povrede Leu. Mali pas je tada prevezen u veterinarsku ambulantu, ali je dva dana nakon incidenta preminuo od zadobijenih povreda...
Leovi vlasnici kasnije su ispričali da im je naročito drago što će Leov spomenik biti postavljen u Narodnoj bašti, jer je Leo na ovom mestu voleo da se igra sa decom...
Veliki gest malog psa se ne sme zaboraviti, pa se u ime ljubitelja životinja zahvaljujemo ljudima koji su doprineli da nas Leova statua na to stalno podseća!


11025630_1621469311404537_678539796852346359_n.jpg

IZVOR: UTORAK 16.06.

 
Poslednja izmena:
Istine i zablude: Da li je potrebno kupati mačku?
204987993455cb8afe74475852532788_w640.jpg

Fabio Luiz A. Silva/Flickr.com​
Za mačke je kupanje vrlo neprijatno iskustvo... Većina vlasnika smatra da mačke same održavaju higijenu svog krzna. Ali, da li je potrebno kupati ih?

Naime, iako su mačke vrlo dobro sposobne da same vode brigu o svojoj higijeni, ipak, nekada im je potrebna naša pomoć.
Zapravo mačku je potrebno okupati kada na krznu ima nečeg otrovnog ili opasnog, kao i kada se prviše uprlja, ulepi i usmrdi. Takođe, ukoliko patite od alergije na mačke, a čuvate jednu i sami, kupanje je jedan od načina da uklonite što više alergena.
Takođe, kada se mačka razboli, jedan od simptoma može biti i neuredan izgled krzna, odnosno, nedostatak sjaja, ućebanost i perut.
Promene su često najprimetnije duž kičme. Ako vam se učini da vaša mačka sve manje brine o sebi, potražite stručnu veterinarsku pomoć.
Koliko često treba kupati mačku zavisi od vrste dlake, kože, načina života i zdravstvenog stanja mačke.
Čak i one “bezdlake”, poput svinks mačke, zapravo imaju dlaku, ali vrlo kratku i slabu. Zbog mnogobrojnih nabora na koži, njih je potrebno kupati češće, kako bi se masti koje luči koža na površini ravnomerno rasporedile. U suprotnom, postoji opasnost za prekomerno razmnožavanje bakterija, gljivica i drugih mikroorganizama.
Takođe, starije, bolesne i gojazne mačke nisu više tako fleksibilne i teže se same čiste, pa je potrebno posavetovati se sa veterinarom jer se individualni slučajevi razlikuju.

IZVOR: ZIVOTINJE.RS ČETVRTAK, 13.08.2015.
 
A kažu da se voledu ko pas i mačka, u ovom slučaju keruša Maza i mali mačak Mile...
Standardna slika u mom dvorištu, pogotovo kako se bliži hladnije vreme...
02-09-151204.jpg
[/IMG]
A izgleda da je ovo kod mene uobičajena pojava, pošto sam i ranije, kada sam imao kerušu terijerku Ribicu i mačka Cvrleta, često viđao slično druženje...
dsci0033.jpg
[/IMG]
 
Nije tema al ajde da pitam treba mi pomoc kako da se resim puha na tavanu tj dal je puh il veverica ne znam ali brzo se krece,imam nemackog lovnog terijera podizao sam ga nocu na tavan ali nece da udje,sta mi je ciniti?
 
OVO JE POŽRTVOVANOST Prodaje stan da bi skupila pare za lečenje psa

G. Jevremović | 13. 10. 2015. - 18:40h | Komentara: 262

Jagodinka Tanja Janković (35) objavila je pre nekoliko dana oglas na društvenim mrežama o prodaji stana i svega materijalnog što ima radi pripkupljanja novca za lečenje svog psa Lee. Tog trenutka počela je akcija i veliki broj ljudi uplatio je novac za lečenje psa.
679114_tanja-i-lea-2jagodinaf.b._f.jpg

-Hvala svima na donaciji za Leu. Za sada smo sakupili 3900 dinara. Ne mogu se poimence zahvaliti nikome, nažalost, jer novac dižem sa bankomata, tako da nemam uvid ko nam je poslao, sem ako neko ne javi u inbox... Do sada mi niko nije javio. Imam neizmernu potrebu reći jedno veliko HVALA, iako je znam, to malo naspram onoga sto činite. Rasplakali ste me, ali ionako mi se život u poslednje vreme svodi samo na to. Hvala, hvala, hvala od srca, napisala je juče Tanja na društvenoj mreži.



Njeni statusi o psu Lei duboko su dirnuli sve koji su ih pročitali.

-Spavaj mirno, Andjele moj... A ja ću mozgati, krvnički se boriti, sve ću učiniti da te odvedem za Beograd, tražim posao, prodaću sve, samo da si mi ti zdrava, vesela i luda kao nekada... Zivote moj, sve ćemo pobediti... Obecavam!!!, stoji jednom od statusa.

[TABLE="class: antre_r back_c_1, width: 200, align: right"]
[TR]
[TD]- Prodajem jednosoban stan ili menjam za garsonjeru uz doplatu. Prodajem hitno novu veš mašinu marke Beko, A +. Kapacitet 6kg veša - ovako glase status i poruke Tanje, koja bi sve svoje materijalno sada menjala za život svog psa![/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Tanja živi u Jagodini, a u Beograd vodi na terapije dvogodišnju Leu. Dve terapije koštale su oko 20 hiljada dinara. To, kako ona kaže, samo početak ,,borbe” za Leino zdravlje.

-Za terapiju se snalazimo, malo rate, malo recke, nisam ni htela ovim putem da sakupim novac, ali hvala svima u svakom slučaju, bio je jedan od Tanjinih komentara, koja je dirnuta činjenicom da su mnogi ljudi koji je ne poznaju priskočili u pomoć!

Poseta Tanjinom profilu ostavlja gorak ukus. Tačna dijagnoza Tanjinog psa je: genetska stenoza zalistka aorte i pulmonalnih vena, a kako je napisala za sada se nikakva operacija nije spominjala, već isključivo terapije!


 

- Sedam maca garantuje sedam puta više zabave - (VIDEO)


80247129565873a61fca1999757695_w640.jpg

Foto: Screenshot​
Na nekim od najpopularnijih snimaka na internetu u glavnoj ulozi nalaze se mace.
Jedna maca garantuje dobru zabavu, a kada se pred vama nađe sedam ovih radoznalih pufnica - zabavi nema kraja!
Medeni mačići toliko su privučeni igračkom kojom njihov vlasnik maše, da svi reaguju na isti način.

Ovde pogledajte sedmostruku zabavu : [video]https://youtu.be/zr39jPapmBU[/video]

IZVOR: ZIVOTINJE.RS SUBOTA, 28.11.2015. | 08:42: benchmark.rs
 
03c91294f1132f80dc4e04c3286ce98f.jpg

Gari, pre neki dan uhvatio kumriju, samo perje ostalo.
Inače je ženka a ime je dobila po sundjerbobovom puzu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh