Mulčeri (tarupi) za voćarstvo i vinogradarstvo

Ja sam 175 cm uzeo sa namerom da ga nosim sa JD i sto vise izlazi u stranu a to u vocu dosta znaci,medjutim nosim ga sa 539 indijski simson 325 motor bez ikakvih problema za JD ga nisam ni kacio...
 
Ja cekam evo vec mesec ipo da stignu tarupi sa rukom, kad god nazovem kazu bice za 10 15 dana, problem na carini. Prvo sam bii zagrejam za ove sa hiraulicnim pomeranjem, ali kada sam video da ima i ovih sa rukom dosta bolje mi takav odgovara, nije mi zurba pa kad stigne.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Slazem se.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
A je li iko radio sa ovim tarupom sa cekicima zitnu slamu? Kakav je za to? Imam onaj tarup-sisalicu, sa reduktorom od auta sa dva noza ako me razumete, ali u velikoj slami, posto radim speltu koja raste do 1 metar visine ne moze dobro da odradi-usitni. Ako neko ima iskustvo, a 539 je u pitanju, koji radni zahvat bi bio idealan, znaci samo za slamu.
 
Alen
Da je bio takav kad smo mi kupovali verovatno bi se isto za njega odlucili.

Ne znam kako bi radio u slami, po meni je velika masa pogotovo iza nekog veceg kombajna.
Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Alen
Da je bio takav kad smo mi kupovali verovatno bi se isto za njega odlucili.

Ne znam kako bi radio u slami, po meni je velika masa pogotovo iza nekog veceg kombajna.
Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Kombajn je 3m heder, jbg planina, parcele do 1h. Pa rekoh, ako radi granje slama je valjda mala maca.
 
Ja cekam evo vec mesec ipo da stignu tarupi sa rukom, kad god nazovem kazu bice za 10 15 dana, problem na carini. Prvo sam bii zagrejam za ove sa hiraulicnim pomeranjem, ali kada sam video da ima i ovih sa rukom dosta bolje mi takav odgovara, nije mi zurba pa kad stigne.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
Koja je cena tih sa rukom od 1.6m? Dali on moze i uspravno da radi recimo atarski put-surduk kako ga mi zovemo pa da ga odradi na jedno 70stepeni
 
Kombajn je 3m heder, jbg planina, parcele do 1h. Pa rekoh, ako radi granje slama je valjda mala maca.
Probao sam sa kinezom 45ks i ino malcer od 160cm sa cekicima kukuruzovinu da predjem 1spora gas na 1700 kad ga spustim da bas bas usitni skoro ugasi traktor ako malo podignem bude lakse al i slabije sece kida kako god.. Kombajn sa seckom vrsio
 
Malčer kao malčer sa cekicima se najbolje ponasa u granju (ako gledamo u ovih par kategorija, granje/kukuruzovina/velika i gusta trava)
 
Ja sam 175 cm uzeo sa namerom da ga nosim sa JD i sto vise izlazi u stranu a to u vocu dosta znaci,medjutim nosim ga sa 539 indijski simson 325 motor bez ikakvih problema za JD ga nisam ni kacio...
Al ja mislim da mi ništa ne znači na 5 metara između redova?
Tri puta mora polje da se prolazi i sa 155, 165, 175 (po pola metra je urađeno pipalicaom frezom/tanjiračom).
Ili grešim @vasovac?
 
Malčer kao malčer sa cekicima se najbolje ponasa u granju (ako gledamo u ovih par kategorija, granje/kukuruzovina/velika i gusta trava)
Znam, ali rekoh da nije ko radio slamu s njim, pa da podeli iskustva. Slama je od spelte, ona raste skoro do 1m, tako da slame ima sila. Imam ja tarup onaj sa difom od auta ali i on dobro radi travu sitno rastinje ali slamu lose, dosta isece ali dosta i izbaci onako a plug ne promasuje.
 
Nazad
Vrh