Mulčeri (tarupi) za voćarstvo i vinogradarstvo

Jeftino je to, pitanje je koliko vredi kupiti...
To ako je slabo, raspadne se posle 10 hektara. Videću,hvala
Ako je kvalitet kao kod ovih Indijskih kao clan dejan sto je kupio ne bi trebalo biti problema, ljudi ih zakacuju za traktore preko 60ks, nisam cuo da ga je neko slomio.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Traktor ide pored u obrađeno ili js putu ,može raditi nagibe u plusu ili minusu.Izuzetna stvar za sređivanje pored puta ,kanala.
Mana ako im je to uopšte mana, mora malo ozbiljniji traktor od 539,542,r65,imt 560 i malo više prakse da bi se radilo komotno.
 
Da li imaš od istog proizvođača, da li to radi posao ili se kvari i stalno popravlja i dorađuje ?
Nije mi puno 1.500e ako to radi posao. Ne bih voleo da bacim te pare
Mislim da nije pametna kupovina tog sa slike.
Ja imam Gieme koji košta ko 3-4 ta i opet mi se ne sviđaju neka rešenja oko zglobova nekako mi deluju da nisu dobro dimenzionisana.
Mogu zamisliti kakvi su tek na tom.Uzmi u obzir da kad je ispružiš u stranu i maksimalno spustiš ta ti zglobovi trpe jako mnogo.
Nisam imao problema do sada osim remenja koja sam menjao.
 
Koja snaga mu je mera ? Mislim na 1,65m
Može on što se snage tiča da to vrti ali problem je težina kad je izbačen bočno pravi veliku vagu,traktor bez prednje vuče (zbog težine prednjeg mosta) nema šta tu da traži.
Radašine ja ću radim sve sa njim vrzinu,grane ,drva ,šiblje samo prilagodim brzinu,imam i puzajuće ako je baš nešto žilavo i debelo.
 
Može vrzinu i granje da radi?
Glomazno je to da bi se koristilo i u vocnjaku...
Inace onaj moj od 175 cm zasad radi odlicno, razmisljam da mu napravim vrata od pozadi ,kada radi u vecoj masi da ih otvorim da rastereti traktor
moj 539 je 47 ks,prosle godine sam probao tarup u kukuruzu ,par vrsta sto je obrano rucno muka za traktor...... i nace u vocnjaku travu ili granje radi bez problema
 
Grešiš,ja radim u voćnjaku (generalno za to je i uzet)
Meni lično više se u voćnjaku sviđa fiksna varijanta bez ruke sa bočnim pomakom ali sam hteo da iskoristim i za održavanje kanala i pored puta.
Kod mene u vićnjaku su stiubovi,žice ,KPK pa bi ne odgovara da ulazim u red.
Razmak u kom ja radim je 3,5 m za vaše kajsije, šljive, breskve mislim da bi bilo super mnogo manji pojas bi vam ostajao,manje posle ručnog košenja ili orskanja.
 
Naravno da moze da se koristi ali je glomazniji i vise izbacen nazad samim tim i tezi za rad u vocnjaku

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Koji si beše kupio @vasovac
Kinez,indijac štali vec...
f31d62aef3fffcef3e5a386510937736.jpg


Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Izbegavajte tarupiranje kukurzovine, trava i grane su sasvim dovoljni za duži vek tarupa.
 
Nazad
Vrh