MTZ Belarus

Na 821 mi varira nivo ulja u menjacu, kako je to moguce, trakror stoji na ravnom kad proveravam, a opet il ima malo il previse, ne curi
 
Poslednja izmena:
Kažu jeftini delovi za rusa ,pogotovo za 82-ku,ko džaba da dele.Evo ja polako nabavljam delove za menjač,i ono malo delova što treba nema ni 70 000 dinara.
Baš me interesuje koliko bi koštao remont pravi na menjaču a da su delovi iz agropanonke,znači sve komplet zepčanici i osovine u menjačkoj kutiji.
Npr ležajevi u kvalitetu komplet su 25000 din.U tu cenu idu dva ležaja ruska 12115 km jer nije imao lik ove ležaje u kvalitet.
Još malo pa će cena biti ko u zapadnjaka.
 
Kažu jeftini delovi za rusa ,pogotovo za 82-ku,ko džaba da dele.Evo ja polako nabavljam delove za menjač,i ono malo delova što treba nema ni 70 000 dinara.
Baš me interesuje koliko bi koštao remont pravi na menjaču a da su delovi iz agropanonke,znači sve komplet zepčanici i osovine u menjačkoj kutiji.
Npr ležajevi u kvalitetu komplet su 25000 din.U tu cenu idu dva ležaja ruska 12115 km jer nije imao lik ove ležaje u kvalitet.
Još malo pa će cena biti ko u zapadnjaka.
Sta se uzeli od delova i gde?
A sto se cena tice na zapadnjaku za 70000 din nema ni dobar dan a ne remont menjaca.
 
Јел се ваља мало имати више уља у мењачу преко црте ,нпр. једно 2деци максимално до 0,5лит на 820 да добије и горњи сноп,јел смета нешто
 
Na tu kolicinu ulja mislim da 0,5 l ne igra nikakvu ulogu.
Neka ima do maksimuma dobrog ulja i nema problema zbog toga sigurno.
 
Kažu jeftini delovi za rusa ,pogotovo za 82-ku,ko džaba da dele.Evo ja polako nabavljam delove za menjač,i ono malo delova što treba nema ni 70 000 dinara.
Baš me interesuje koliko bi koštao remont pravi na menjaču a da su delovi iz agropanonke,znači sve komplet zepčanici i osovine u menjačkoj kutiji.
Npr ležajevi u kvalitetu komplet su 25000 din.U tu cenu idu dva ležaja ruska 12115 km jer nije imao lik ove ležaje u kvalitet.
Još malo pa će cena biti ko u zapadnjaka.
На западњаку комплетан мењач са новим дијеловима кошта минимално 10000е.И ови наши кад се крпе са половиним дијеловима и свим и свачим кошта их по пар хиљада евра.Рус је јефтин итекако.
 
Jos pre 5 godina i jace zapravo sam zvao set za remont pumpe za vodu Internacional 956 je bio onda 14 000din, tako da sad ne bih ni pomislio cenu par gumica traktoru od 40 godina.
 
Postali su skupi delovi i za nas IMT jer je nas rad obescenjen.
Kad se vec pomenu vodena pumpa, drugar je dao za "Tesanjsku" 12 i nesto crvenih.... 577 u pitanju.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Sta se uzeli od delova i gde?
A sto se cena tice na zapadnjaku za 70000 din nema ni dobar dan a ne remont menjaca.
spojnička,kočnica za nju i kajla,pa osovina sa maticom i zepčanik koji pogoni traktor,onaj prsten koji ide na spojničku,neke male pizdarije i još 2 zupčanika za šta su pojma nemam,jedan ima 2 reda zubacaizmeđu prazan prostor,bakarna piksna ,a drugi je taj u koji ide piksna.i par dihtinga papirnih.
E to je sve od delova za sad,a šta da sam još pun **greška zupčanika morao da menjam.
Još dolazi lamela i semering radilice.
 
spojnička,kočnica za nju i kajla,pa osovina sa maticom i zepčanik koji pogoni traktor,onaj prsten koji ide na spojničku,neke male pizdarije i još 2 zupčanika za šta su pojma nemam,jedan ima 2 reda zubacaizmeđu prazan prostor,bakarna piksna ,a drugi je taj u koji ide piksna.i par dihtinga papirnih.
E to je sve od delova za sad,a šta da sam još pun **greška zupčanika morao da menjam.
Još dolazi lamela i semering radilice.
To malo zupcanika i svi lezajevi u kvalitetu.
Sta je 70000 za delove za menjac,posebno ako su delovi isto u kvalitetu.
 
Šta može biti na 952,kad se ubaci u rikverc nešto drobi ko da lomi ispod sedišta,majstor otvaro menjač kaže nije do menjača ,prednja vuča nije,jel imo neko sličan problem.
 
Nazad
Vrh