MTZ Belarus

Као што члан бане каже може бити полуосовина. На послу се сличан звук не баш да дроби али струже и лупка по мало завршио тако што је пукло кућиште кроз које пролази полуосовина и отпао точак са све полуосовином.
 
На западњаку комплетан мењач са новим дијеловима кошта минимално 10000е.И ови наши кад се крпе са половиним дијеловима и свим и свачим кошта их по пар хиљада евра.Рус је јефтин итекако.
Koliko je kostala popravka na onom JD od ZP komerca, mislim da je mjenjac krep'o, na 2000 rh, tako nesto? Ja imam inf. za neku suludu cifru koju je majstor trazio.
 
Šta može biti na 952,kad se ubaci u rikverc nešto drobi ko da lomi ispod sedišta,majstor otvaro menjač kaže nije do menjača ,prednja vuča nije,jel imo neko sličan problem.
Jel zadnji tockovi stoje pravo kad se pogleda od nazad?
Ako ne stoje onda je otisao unutrasnji lezaj na poluosovini.
Ako tockovi stoje pravo tj pod 90 stepeni u odnosu na zemlju onda je kvar na drugom mestu.
Ako lupa samo u rikverc kad krene moze biti da je odlomio zub sa zupcanika rikverca,treba ispustiti ulje i gledati sta ima ili nema u njemu..
Moze biti i zub na konusnom,uglavnom kad se pregleda detaljno moze da se utvrdi gde je greska.
 
Kolege da li zna neko gde ima da se kupi nosac zadnjih radnih farova na rusu? Na 1221 imam okrugle i dosta nisko stoje i smetaju zato sto bacaju svetlo u kabinu. Pitao sam u agropanonci ali nemaju..


e89e265e5a709612444344a612aba203.jpg


Ili ovako nesto
3cafdf8d227cd626f61802be0cfb59b5.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znaci uspelo je nemoguce. Vozac je pre sahranio motor nego on njega. They don't make them like they used too. Izvinjavam se na zlopakoj sali,nisam mislio nista nazao,bila je prilika za foru. Sta je otislo Nebojsa100?
 
Nazalos svasta nesto ga boli.
Neko ga je nekad dobro ogrejao pa je poceo da troskari malo ulja, nista strasno al nece gazda da razmislja da da mu zamenimo sklopove.
Na prednjem trapu dva semeringa i centralni bolcni dobio malo lufta.
Najveci problem je menjac, vozili ga pola dana bez ulja i sad malo nema iglicaste lezajeve pa moramo da se igramo sa njim.
Steta je sto je zbog nepaznje u radionici jer traktor nema mnogo sati 6000 i kusur.
 
Da ga neko nije "sagoreo" isao bi ovaj jos dosta bez pipanja.
Hilzne nemaju znak nikakav trosenja al zato sve modro, dihtunzi pucaju kao od stakla da su,steta.
 
"...Мало нема игличасте лежајеве..."?

Је л' то она фора типа" "Мало сам трудна"?
 
Nazad
Vrh