MTZ Belarus

Ima oba traktora kod jednog veceg poljoprivrednika par sela od mene.1221.3 ne moze da parira yto...rus vuce iste masine bar jednu brzinu nize u istim uslovima.iskreno ja kineze ne volim nesto,ali svi radnici kazu da je jaci.i da solidno sluzi.
Snaga kao snaga tu sanse nama da je jaci, to mogu da potpisem eeeee jedino sto ne znam je kilaza kineza, dal je nasto drastično veca pa da odigra bitnu ulogu.
 
Vario 4 glave komšija ne nosi, već vuče za sobom do njive, traktor žuta felna sa 160 ili 170 ks, sa nepunih 2000 na, satu.. Plug težak ko tuč, ljulja sve u 16..tako da za rusa ne treba ni pomišljati kačiti
 
Dragane pa plug te kileze nema realno sta da trazi zakacen ni za jedan traktor od 130ks,po meni bez 160,170 pa na vise nema srece.
Na vece terete,pogotovo duze na 1221 pucaju srafovi na sredini traktora...tako da ne valja preterivati u kilazi.
Znam, ja i nisam trazio ovaj plug! Dosta laksi je bio dogovoren i 10x sam trazio potvrdu za tu kilazu koja mi odgovarala, kad je stigao ja ne mogu da verujem sta su mi doneli debili! I sta raditi ili uzeti ili propada investicija. Plug je uradjem extra i radi dobro al nije za ovaj traktor. Moracu da menjam traktor zbog pluga :haha: Do tad ctvrta brazda na klupi.
 
Znam, ja i nisam trazio ovaj plug! Dosta laksi je bio dogovoren i 10x sam trazio potvrdu za tu kilazu koja mi odgovarala, kad je stigao ja ne mogu da verujem sta su mi doneli debili! I sta raditi ili uzeti ili propada investicija. Plug je uradjem extra i radi dobro al nije za ovaj traktor. Moracu da menjam traktor zbog pluga :haha: Do tad ctvrta brazda na klupi.
Ma jok, bacicemo rusa na steroide, kad se nabilduje bice taman 😂
 
Posle samo par dana, iz Agropanonke nam je stigla nova mašina, ovaj put traktor, MTZ BELORUS 952 Monoblok kojim ćemo sejati uljanu repicu i pšenicu sa novom HMS sejalicom. Direktor Sava je odmah poželeo da ga proba pa smo iskoristili situaciju i odvezli kukuruz kod jednog rođaka... Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal! Copyright © 2021. youtube.radoslav adamovic - All rights reserved.
 
Ovih dana sam se bavio saniranjem "problema" kilaže na 1221.3... Nije da se nešto preterano patio do sad, ali, već neko vreme tražim vremena da ideju sprovedem u delo i evo:
Nabačena još jedna garnitura tegova od 45 kg, ukradena ideja od modela 1523.3. Ako neko ima slične ideje, nadam se da ovo može pomoći, a rezultat je i više nego osetan, čini mi se da je traktor tek sad nekako izbalansiran, ne oseti plug, za razliku od pre.
Uz prethodno pojačavanje pumpe, mislim da će ova intervencija da doprinese da to bude dosta žešći traktor u radu.
Za sad sam nabacio 8 tegova koje sam našao polovne, dodatna 2 ćemo nabaciti ako nadjem negde isto polovne ili kad bog da da gvožđe ikad pojeftini, jer je nov teg sada 15.000 dinara.
Nadam se da sam pomogao vlasnicima 1221.





 
Она зујалица ми више не зуји ,тако сам се навикао на њу сад ми скроз без везе ,где се она тачно налази
 
Ti tegovi od Belarusa po 45 kg bili na otpad u Zr ,onaj ka Elemiru.Kao sto rekoh bacaju ljudi svasta,od plugova,novih raonika,itd itd itd ....Meni nisu trebali ali kajem se sto ih nisam uzeo sad.
 
Kod mene nije baš nešto radila pa sam ja probao da je malo bolje namestim i napravio još gore (slabije se čuje). Onda sam je izbacio i stavio piezo zujalicu, iskoristio je iz nekog automata žmigavaca sa biperom. Posle na Najlon pijaci u Novom Sadu nađem jednog prodavca koji prodaje polovne auto relee, automate žmigavaca, prekidače itd. (ima pun kofer tih stvarčica i kad tražiš nešto on ti okrene kofer i izruči sve na beton i kaže "traži, ima negde u ovoj gomili to što tražiš :) ) i kod njega nađem polovnu zujalicu iz nekog zapadnog auta. Zuji ko besna! Nisam je još stavio, sve čekam kad nekom drugom prilikom budem morao da skidam tapacirung...
 
@ratatatui Možda nije do zujalice, možda je ckao davač za lampicu od pritiska ulja, ili je izgubila kontakt žica od zujalice. Probaj da skineš žicu sa tog davača i da sa njom dodirneš masu, ako je zujalica ok onda bi morala da zazuji.
 
Ovaj 952 baš mocno izgledaa

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
I na mom STALJINU ne radi ta zujalica, moraću da pregledam instalacije
emoji848.png
emoji848.png
emoji848.png
emoji848.png
emoji848.png
Братела, ако на твом почне да ради зујалица, тек онда да се забринеш и прегледаш инсталације. :ROFLMAO:
 
Nazad
Vrh