MTZ Belarus

Staklo sa prednjeg fara mi je ispalo sa fara (oni veliki kockasti farovi, nova velika kabina). Koliko sam video ono je bilo samo nagurano u neki žljeb ispod koga je izgleda neka guma (sinoć sam po mraku to gledao), i možda samo nečim malo za zalepljeno. Znači ništa što bi ga mehanički držalo da ne ispadne iz fara kao kod onih starinskih svetala. Sa čim da ga ponovo zalepim unutra, silikonom? Ima li ko kakav savet oko tog lepljenja (čišćenje, odmašćivanje...), nisam nikad lepio silikonom stvari...
 
Ma i moja su se polupala.. Kupio druga, imam još jedno u rezervi, valjda... Nervira me kad izgleda nakaradno..
 
Staklo sa prednjeg fara mi je ispalo sa fara (oni veliki kockasti farovi, nova velika kabina). Koliko sam video ono je bilo samo nagurano u neki žljeb ispod koga je izgleda neka guma (sinoć sam po mraku to gledao), i možda samo nečim malo za zalepljeno. Znači ništa što bi ga mehanički držalo da ne ispadne iz fara kao kod onih starinskih svetala. Sa čim da ga ponovo zalepim unutra, silikonom? Ima li ko kakav savet oko tog lepljenja (čišćenje, odmašćivanje...), nisam nikad lepio silikonom stvari...
Nisam dobro video, u žljebu gde je bilo staklo nema nikakve gume već neki crni silikon kojim je staklo bilo zalepljeno u žljebu. Očistio sam taj stari silikon (tj. ne znam tačno šta je to, ali meni najviše liči na silikon) iz žljeba, odmastio alkoholom i plastiku i staklo, nalio u žljeb novi silikon (sanitarni, taj sam imao) i uglavio staklo nazad u žljeb. Videću da li će držati kako treba...

Nego nešto drugo me zanima, na odušku od prednje vuče (na prednjem mostu) mi izbacuje ulje, i to prilično. Mislio sam da ima viška ulja pa sam otvorio čep kroz koji se sipa ulje a koji je istovremeno i granica za nivo ulja, i izašlo je tek, tek, malo ulja dok nije prestalo da curi na čep. E sad me zanima, koliko se pravilno sipa ulja u taj prednji most, u čizme (i na mali čep i na veliki), u središnje kućište kardana prednje vuče (jer i na njegovoj odušci mi izbacuje ulje ali malo)? Ja ulje dosipam špricom medicinskim (50ml), roknem pun špric i ako krene da curi na otvor zavrćem čep. Ne čekam da iscuri višak jer računam da ako i ima viška to ne može biti više od 20-30 ml, a to je baš mala količina. Može li i ta mala količina da pravi problem? (Ja mislim da ne bi smelo, al' eto - to što mi curi ulje na odušci me stavlja u rebus?)
 
Скини тај одушак па види да ли је опруга у функцији код мене није била па је ту мало увек цуркало.Од како сам га разрадио и издувао више не цури.
 
Danas posle par sata rada kapnula voda iz otvora za ventilaciju kabine ne mnogo jedno 15-tak kapi i prestalo videcu sutra sta se desava.Radi se o mtz 1025 2011 god,treba mi savet gde da prvo trazim kvar ako nastavi i sutra
 
Juce moj Rus 952 poceo da radi na tri klipa. Sta moze biti? Ne dimi, ne curi nijedna cevka. Ima kompresiju jer kad verglam sa povucenom sajlom za gasenje vergla tecno, nema da zalece. Bos pumpa mi sumnjiva. Ili nesto oko ventila, dizne?

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka
 
Prvo kolega pregledaj dovod goriva pa ondak dalje frkće on i kad je zaštopan i kad napukne crijevo pa srče zrak kolega je imo i da pukne opruga u ac pumpi pa drkće ko štene
 
Juce moj Rus 952 poceo da radi na tri klipa. Sta moze biti? Ne dimi, ne curi nijedna cevka. Ima kompresiju jer kad verglam sa povucenom sajlom za gasenje vergla tecno, nema da zalece. Bos pumpa mi sumnjiva. Ili nesto oko ventila, dizne?

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka
Kao sto je kolega vec napisao, prvo krenuti od najjednostavnijih stvari vezanih za dovod goriva pa onda dalje redom ako bude bilo potrebe.
 
Krov da otvoris je jedino za ciscenje filtera kabine.Da bi dosao do hladnjaka grejanja ,otvoris iznutra taj ceo panel gde ide radio i gde su prekidaci za radna svetla,grejanje,brisac ,to je na sarke ,skidas samo 2 srafa i sve se spusta ka volanu.Uzmi usisivac,ako nisi nikad to otvarao od 2011,ima sigurno cm prasine unutra.
 
Nazad
Vrh