MTZ Belarus

Ovaj Nebojša izgleda mnogo dobar čovek. Ako budem uzimao neki veći traktor, u najuži izbor će ući Belorus, samo zbog Nebojše. Dođe popravi traktor, moja žena pregleda zube, naplati po ceni one usluge zubara na moru, kompenziramo i svi veseli. Nemoj da se čudite i pitate kakve to veze ima sa pravim morem, pa i ovde je nekad bilo more.🏊‍♂️
Ma daleko sam ja od dobrog coveka al sto ne pomoci nekome ako se moze, 5 ili 10 min razgovora nekome mnogo znaci a meni nece pasti kruna sa glave.
A sto se zuba tice moze, bolje svojima da dam pare nego onim " turcima".
 
892,uradjena pumpa i dizne, vuce lemkena na 3×38 8,9 km na sat, ne oseca ga.
Iznenadio se gazda a boga mi i ja .
0db1190c4311880a22c31f72bac862f4.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Vuce al pitanje dokle😀
 
То је у реду колега...треба га натећи у Јесен после угажених њива од комбајна.Ја имам плуг 2+1 3*33 трактор 80 кс у таквим горе описаним условима сам скидао трећу главу а трактори су истих габарита осим турбине...
 
То је у реду колега...треба га натећи у Јесен после угажених њива од комбајна.Ја имам плуг 2+1 3*33 трактор 80 кс у таквим горе описаним условима сам скидао трећу главу а трактори су истих габарита осим турбине...
A sta mislite kad ce taj traktor da ore sa njim, na leto, ne razumem.
Traktor ore sa tim plugom bez nekih poteskoca, naravno da uslovi za oranje moraju biti iole normalni.
 
Orali su i ovde sa tom kombinacijom, ide, milina od rada pa je većina prešla na jači traktor, verovatno iz pomodarstva ne iz potrebe.Bez 100-105 ks kod nas nema šta da se traži sa 3 brazde.
 
U mandušića vuka svaka puška ubojita.. (ili kako se već kaže).
Šalu na stranu, kad je "neora" što bi jedan moj drug rekao, onda ne vredi ni siliti.. Meni se još u inđiji nije desilo da ne mogu da vučem tri brazde, e sad nekad 10l a nekad 20 litara po kj, nekad 6om,a nekad mu i treća taman..
 
Добро равно је код вас код мене има брега до душе једаред ми се то десило ал деси се.На њиви одвијем 6 шрафова од задњих глава и терај.
 
Grunt, ja orem od žarkovaca, preko jarkovaca, Maradika I u "planini" ili ti slankamenačkim vinogradima, a to je ko kod tebe, najviše radim u inđiji naravno, al eto nađe se i po koje ozbiljno brdo
 
Знам колега једноставно у брегу стане предња вуча блокада и укопава се а да Угарим не умем зато сам и узео плуг 2+1 јбг...кажем једаред ми се то десило али баш је било набијено,те год по равном сам орао са три 5-6кмх а ишло.
 
Ljudi nije svuda zemlja ista, nisu uslovi isti, nije baca koji tera isti, nisu nam merila ista.
Evo jedno pitanje za kolegu Grunta, jel normalno da 1221 vuce teskog tupanjaca od 6,6m i to da pegla 10,11 na sat i to 10 godina vec tako.
Onaj 892 sa predhodnog posta vuce onog lemkena da je lepota za videti,dal ce ga vuci po blatu, kisi i zaledjenoj zemnj ne znam ali sad ide odlicno oranje a traktor pevusi, dal neko u to veruje ili ne ne znam i sto bi ja sad ubedjivao nekog.
dbed85412e1b0f1fc7b41bb89fb59f36.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Не могу да причам о 1221 јер немам искуства са њим ово о чему сам писао су чињенице којима ја баратам тј искуство (у мом случају)
 
Nemozes da pricas o 1221 jer nemas iskustva sa njim a o 892 sa novim lemkenovim plugom u ataru 150km daleko od tebe mozes da pricas jer imas iskustva?
 
Imam poznanika koji ima 82.1 i 1221, koliko god 82 ima snage i maksimalno je iskoristena, toliko 1221 štedi, prvih 5, 6 godina u orali sa istim plugovima 3x35, i 82 je uspela da bude u korak sa velikim rusom,sad da li je to do traktora ili jednostavno vozac nije vest

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Какав би ја то човек био кад би дискутовао о трактору о ком немам појма...имам 820 рм и сматрам да су нијансе у питању што се тиче њега и 892 рм а и мој плуг је сличних карактеристика само што је старије генерације,па сам дао себи за право да коментаришем.
 
Nazad
Vrh