MTZ Belarus

Nebojša šta može da bude, čini mi se da 1221 diže nivo ulja u motoru, nije puno... digao je 2-3mm iznad maksimuma?
Zavisi sta ga podize ,nafta, voda ili drugo ulje.
Prva muka je ustanoviti sta je u karteru, ako je ulje posivelo onda je voda, ako je izgubilo viskoznost i poceo pritisak da pada onda je nafta, a ako je ulje normalno a raste nivo onda je 99% drugo ulje u pitanju.
Kad se ustanovi sta je onda mozemo i da trazimo kvar, ovako je previse opcija.
 
Kako znati ,osim zamene iste,ako u karteru mesa naftu sa uljem,jel problem do ac pumpe ili do same pvp pumpe problem ?.
 
Koliko mi se čini da nije voda i nafta, deluje mi da je ulje, pritisak je normalan, dima nema... moram da proverim nivo ulja u volanu.
 
Moze da mesa ac, pvp i dizna neka moze da naliva kao blesava pa da ide u karter.
Treba krenuti redom pa gledati gde je greska.
 
Moze da se skine sa pvp al da se ostavi zakacena na dovod goriva pa da se vidi dal curi na osovinici,ma da toliko je jeftina da mozda nema ni smisla maltretirati se i rizikovati ulje u motoru.
 
Nije za rusa pitanje,za ursus c360 je oko 6k poljska valjda ,ne bih bas da kupujem bezveze novu ac pumpu ako je do neceg drugog problem upustanja goriva u karter.
 
U pvp pumpi umesto ulja puna je goriva,znaci tu je problem,sad jel ac pumpa gura gorivo u pvp ili je u samoj pvp problem.
 
Sem toga resili smo da mu uradimo i mali hladnjak ulja hidraulike, stavili bi ga ispred intercolera, nije velik, da hladi malo ulje, ipak je plug dosta tezak.
 
Sem pumpe nista.
Moj savet je da se sa pumpom ne igrate sa sravcigerom i sublerom nego je donesite kod bosiste, pod bosista za te stvari podrazumevam Majstor Tomu.
A dizne proverite ako niste skoro.
 
Sem pumpe nista.
Moj savet je da se sa pumpom ne igrate sa sravcigerom i sublerom nego je donesite kod bosiste, pod bosista za te stvari podrazumevam Majstor Tomu.
A dizne proverite ako niste skoro.
Питање за дизне који су симптоми кад би требало да се провере или замену ,трактор је купљен полован и нисам пумпу ни дизне дирао.Пали лако, дима нешто и не видим да има ,сем оног док не прогута и повуче ,потрошња нормална
 
Simptomi su los rad, crn dim, nedostatak snage, povećana potrosnja, losije paljenje.
Po nekim knjigama ruskim interval za proveru dizni je 1000rč,naravno to niko ne postuje.
Ako ste uzeli polovan traktor i ne znate kad su radjene skinite ih i proverite, ako je neka za zamenu zamenite, ustedecete ako nista drugo makar malo goriva.
A ako su sve dobre izgubili ste samo par sati vremena, nista strasno.
 
Simptomi su los rad, crn dim, nedostatak snage, povećana potrosnja, losije paljenje.
Po nekim knjigama ruskim interval za proveru dizni je 1000rč,naravno to niko ne postuje.
Ako ste uzeli polovan traktor i ne znate kad su radjene skinite ih i proverite, ako je neka za zamenu zamenite, ustedecete ako nista drugo makar malo goriva.
A ako su sve dobre izgubili ste samo par sati vremena, nista strasno.
Тома може да их провери јел тако, само ме интересује поступак приликом скидања јел треба неки специјалан алат за то јел иде заједно уложак са дизном
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh