MTZ Belarus

Bilo ko ko ima aparat moze da ih proveri.
Postupak skidanja je prost da prostiji ne moze da bude.
Alat neki specijalan ne treba, jedan 19 viljuskasti kljuc, gedora 14 i kljuc deset eventualno ako ima nosac na cevim.
Skinu se cevi, skine se preliv,kad budete odvijali crevo od preliva drzite kontru jer se obavezno popusti prvo donji holender.
Odvrnete srafove sa strane koji drze dizne i iscupate ih napolje, ako nece rukom malo na polugu, malo levo desno i izlaze napolje.
Ako su "penkalo" dizne onda mora da se zavrne cev sa gornje i kljucem 16 da se mrda levo desno i polako vuce gore za cev i izlaze napolje.
Uglavnom nista strasno ni komplikovano ni najmanje.
 
Motor 5 sati od generalne.
Na leru pritisak 0,5 na punom gasu 3 i to kad je hladan.
Traktoru je pukla radilica, 220000 din uzeli coveku da mu zamene radilicu i srede motor i ladno ga ostavili bez pritiska, jos veca tuga je sto su probali da ubede coveka da je to sasvim dovoljan pritisak i da to tako treba.
Sva sreca pa je stariji covek u pitanju koji je vek proveo u koje kakvim traktorima pa nije naseo na glupost.
Da se desi greska nije nista strasno, sto bi nas narod rekao ko radi taj i gresi al biti toliko bezobrazan da ostavis motor tako a znas da nema sanse da radi a covek dao toliki novac za njega e to ne razumem.
Najveca tragedija cele price sto je problem sa pritiskom resen za bukvalno 15 min i sad ima 2.5 na leru i 4 na gasu, vruc.
0c5520811c092e3ddb4dd52cd6ab7488.jpg
b52ffbd2f2b47910c187512900e3a723.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Nije li to malo velik pritisak ?,kod mene je radni vruc 2.5-2.8bar,ler oko 1.5,sasvim dovoljan pritisak po meni.
 
Gde mogu da kupim onu prohromsku cev - auspuh za 1221... Juče pitam mačara, kaže 120 evra, kao orginal... Malo mi to puno para za cev! Jel ima negde jeftinije, da je neko skoro kupovao?
 
Prvastvar je sto original cev ne postoji, jednostavno takav deo fabrika nema..
Drugo cev jedino sa ptigusivacem unutra uzmite, moj savet nikako obicnu suplju cevuljagu.
A potrazite u Gocem Indjija, za menje modele znam da imaju a za vece nisam siguran al ako nemaju mogu na naprave sigurno.
 
Prvo dere se kao magarac, od price ima turbo pa prigusi zvuk nema nista, jednostavno traktor je bucniji a ako je atnosverac onda tek urla da je to strasno.
Opet koliko sam ja razumeo majstore iz nekoliko turbo servisa nije dobro ni za turbo da nema prigusivac jer se turbo onda brze i lakse vrti, nema sta da uspori malo izduvne gasove iz motora.
 
Ne vredi, razleti se motor.. Al išao ko sveti ilija.. I babe begale sa ulice kad ga pritisnem pa projurim, 150 decibel a.. 😊😊
 
Da li je samo osecaj ili ne je pod znakom pitanja.
Motoru je lakse da se vrti bez auspuha eeeee sad koliko je to primetno u voznji je diskutabilo posebno kod atnosveraca.
 
Nazad
Vrh