MTZ Belarus

Dobar dan
imam problem sa volanom na Rusu mtz 82 stari tip jako tesko se mota u desnu stranu jos pogotovo kad se ugrije u lijevu nekako i ide
Imam knjigu o tom traktoru i tamo sve pise kako se stela itd sve sam radio kako pise ali uvijek isto
Pa bi molio nekoga ko zna ili ko je imao slican problem da mi pomogne.
Pozdrav

Prvo izmeri pritisak pumpe volana da nebi kupio sve za servo a na kraju pumpa oslabila sto je cak i 85% moguce,imao isti simptom bolesti,na desnoj strani stuba imas kocku na kojoj se inace steluje pritisak,od gore imas mali blok saraf koji se izvije i tu se zabije manometar,treba da ima bar 100 bara pri namotavanju volana da bi volan radio kako treba,na 70-80 bara vec ide tesko i glavi volan
 
Jedan "BEĆAR"
4ac7aa8aa4fad089c0854712dfc2b520.jpg


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Sad ide i hidro volan, i menjač sa strane, i gore reduktor, blokada mehanička kolegin je

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Jedan "BEĆAR"
4ac7aa8aa4fad089c0854712dfc2b520.jpg


Sent from my moto e5 using Tapatalk
Уф ала су ове МТЗ-ове у задрузи Сава Ковачевић волели да фризирају,дуго је у кругу испред радионице стојао један овакав и на шоферци залепљена пријава од полиције 65 км/х заустављен код Зобнатице са две змајевке. И кад је дошао нови газда продат је на лицитацији за неку сићу али у међу времену му је неко "макнуо" бош пумпу под изговором да се неби убили са њиме.
 
Kolege koliko ulja ide u STALJINA 52 stari tip bloka?
Nude mi bure 50kg to je oko 60l MOGUL 20w50 za 16500din
Razmišljam da uzmem nek ima za kombajn i traktore, zadnjih 2 god sipam MABANOL 20W50 i nisam oduševljen
Pre sam sipao BISON 20W50 super je bio

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Чекај, а јеси ли погледао колико на буриће кошта модричко уље типа 20W50 или 20W60? Не би требало да је ни скупље, ни лошије од Мабанола, Могула, Бизона и сличних уља из ситнијих блендара по Европи.
 
Za D-60 motor u knjizi piše 12 litara ulja i 20 litara antifriza ali ja koliko se sećam u moj sam sipao 15 litara mada karter nije bio original njegov.
 
Nebojša šta može da bude, čini mi se da 1221 diže nivo ulja u motoru, nije puno... digao je 2-3mm iznad maksimuma?
 
Nazad
Vrh