MTZ Belarus

Kad radis sa ljudima na svasta mozes da naletis.
Danas radili jedan kardan tj izvod kardna(reduktor) na jednom 920.
Da ne duzim pricu, zavrsili, ajde da probamo, zakacili mu prikolicu neku sumsku za utovar drva, ima kran na sebi i onu hvataljku kako li se vec strucno zove.
Dodje covek koji "upravlja" prikolicom da proba i "hvataljkom" uhvati sasiju od prikolice i stisne, toliko izmaltretira tu hvataljku da je opterecenje toliko da traktor na pola gasa jednostavno se ugusi i ugasi, bukvalno ga ugasi,kardan znaci hvata na mrtvo, nema proklizavanja lenti ni jedan jedni milimetar, posle x gusenja motora covek se okrece ka meni i kaze kako sa kardanom nesto nije dobro, pitam da mi objasni sta nije dobro, kaze covek kako sta vidis da se ugasi traktor zbog kardana.
Sat vremena ja objasnjavam da je dobro da kardan ne kliza, da tako treba da smo ga zato i radili da ne bi klizao i zaustavljao se i on me i dalje gleda belo.
Sto bi Luka rekao jebemtizenomajku.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Sa takvima ja borbu vodim ceo vek!!!!
Još kad me zove i kaže puklo ono gvoždje


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ма у буквалном смислу Кркани имао је један лик код нас све штицаре и мало мало код нас да му на пресу пегламо оне стубове што држе балване. Пита га мој отац јбт па како то искривите, каже ма јеба га ти запне балван и покриви се мекано срање.😱
 
Na MTZ sa ravnim mostom,da li prednji točkovi treba da budu potpuno paralelni ili ne da bi se prednje gume ravnomerno trošile?
Kupio sam nove gume,a stare su više potrošene sa spoljnih strana,pa zbog toga pitam kako treba pravilno podesiti na sponi.
 
Očigledno da treba malo da zavrneš spone bez obzira kako bi trebalo (ako se ne varam zavrće se ako se troše spolja?). Jel su ti te stare gume bile paralelne?
Koliko znam na ovom sa čizmama ne treba du budu paraleni već treba koji stepen da udstupa (zaboravi sam koliko i u kom smeru). Ne znam da li to važi i za ravni most.
 
Prva stvar pregledati spone tj lift u njima.
Druga stvar pregledati konusno valjkaste lezajeve tj luft izmedju mosta i reduktor.
Treca stvar naci neki traktora sa ravnim mostom u okolini koji ravnomerno trosi gume i Premeriti njegov trap i tako nastelovali svoj.
 
Prva stvar pregledati spone tj lift u njima.
Druga stvar pregledati konusno valjkaste lezajeve tj luft izmedju mosta i reduktor.
Treca stvar naci neki traktora sa ravnim mostom u okolini koji ravnomerno trosi gume i Premeriti njegov trap i tako nastelovali svoj.
Sležem se sem što je zadnju rečenicu teško sprovesti u delo. Sigurno da ima negde kako treba naštelovati.
 
Nazad
Vrh