MTZ Belarus

Spada li u taj set baš sve što je potrebno za ugradnju ili treba još nešto? Npr nosač klipa na prednjem mostu.
Dobijete nosac klipa ali problem je sto na trapu na 82 nema predvidjeno mesto za taj nosac pa tu mora malo dobar bravar da se malo zamisli,najlakse resenje je na onu kao selnu pa na nju montirati nosac ili kako god se ko snadje.
 
Ja sam u septembru ugradjivao servo na nog rusa servo, delove sam uzimao kod vase u ns.. Sve komplet izaslo 330e.
Traktor je okretniji za 50% samo sto na putu pri punoj brzini nije bas tako precizan.
 
Ako je traktor sa starijim tipom cizme to jest stubline koja je niza, onda nije preporucljivo uzimati komplet sponu i ruke od novog tipa jer su ruke vislje i onda kad se (a to niko nevodi racuna) to namontira i digne prednji kraj traktora i prednji most na kolevci nagne pun levi ili desni onda spona udara u sasiju a most jos nije dosao do kraja granicnika svog hoda tako da se u tom slucaju mora i sasija zasecati kako spone nebi udarale a to je glup potez,najbolje resenje je kupiti (a ima) samo levu ruku od starog tipa koja na sebi ima dve uske,kako za klip tako i za sponu,a spone ostanu stare,samo se izbaci srednji deo spona i ubaci osovina sa narezanim navojem,sto se tice nosaca klipa na sredini ja sam sebi napravio priblizno originalu,izvadio kuciste sa konusnim napolje,pre toga ispustio ulje,i od dole izbusio 6 rupa napravio brezone od stojadinovih brezona s menjaca,izmedju menjaca i motora,strugar napravio 6 istih brezona,kroz rupu ocistio spenove i oprao naftom ili klinerom,vratio nazad konusni s kucistem i vec par godina radi de luxe,nekad sam i okacio slike......
 
Ja sam u septembru ugradjivao servo na nog rusa servo, delove sam uzimao kod vase u ns.. Sve komplet izaslo 330e.
Traktor je okretniji za 50% samo sto na putu pri punoj brzini nije bas tako precizan.

Na novom tipu orbitrol je u kabini odmah ispod volana pa je luft minimalan a volan precizniji,ako se stavlja na stub dolazi do malo veceg gubitka prenosa na sam orbitrol zbog duzine sipke pa jos ako imas lufta u kardanima malo i u onoj osovini s nutovima pre ulaska u stub onda malo bude nepreciznosti,tako je i kod mene,samo moras biti pazljiv i ne naglo cimati i korigovati volan pri setanju u voznji,mada ja kod mene malo sumnjam i na orbitrol da i on kumuje,jest da je nov al je neki bugarsski od brace oko najlona
 
Nasao sam slike u kompu al neide mi postavljanje na forum ......omatorilo se,nekad sam postavljao preko tinypic al sad nesto nece
 
Nemoj molim te tinyPic koristiti xd,znam da je par puta bilo 18+ reklama ispod nekih slika koji su forumasi postavljali :haha: .
 
Na novom tipu orbitrol je u kabini odmah ispod volana pa je luft minimalan a volan precizniji,ako se stavlja na stub dolazi do malo veceg gubitka prenosa na sam orbitrol zbog duzine sipke pa jos ako imas lufta u kardanima malo i u onoj osovini s nutovima pre ulaska u stub onda malo bude nepreciznosti,tako je i kod mene,samo moras biti pazljiv i ne naglo cimati i korigovati volan pri setanju u voznji,mada ja kod mene malo sumnjam i na orbitrol da i on kumuje,jest da je nov al je neki bugarsski od brace oko najlona
Na orbitrol sam i mislio kad sam rekao ne precizan, ipak ne moze da bude danfos za 85e.sumnjivo se ponasa ... Istina je da se "nakupi" lufta dok on ne dodje do orbitrola preko onih sprojnicki i kardana, ja planiram da ga premestim ispod kabine jer sam video da ima predvidjeno mesto.
 
Juče sam stavio nov anaser na osamdeset dvojku prodaje se u AP beloruski od 4 kilovata. Pre toga je bio onaj ruski veliki da ne poveruješ kako traktor vergla i pali što kažu na zub. A pre toga muke žive kad zahladni.
 
Poslednja izmena:
Ma da bre.. Ja dok sam bio mlad i ne ukusan isto se patio, navodno ispravan alnaser originalni, bar mi majstor tako tvrdio posle opravke, pa spuštaj akumulator ispod stepenica, pa menjaj kablove, pa pojačaj masu, pa prekidač mase, pa sto čuda, kaže majstor radi ti motor, ja i generalnu i opet neće... E onda kupim ono kinesko đubre na vašaru, za 60e kad ono cvrc miloja, on ko preporođen... Na jednom rusu imam kineza, na drugom magnetron od 170e manje više, pa ćemo da vidimo razliku u veku trajanja, za sad, neke dve godine traje Kinez, ovaj skuplji gazi 6tu..
 
Ma da bre.. Ja dok sam bio mlad i ne ukusan isto se patio, navodno ispravan alnaser originalni, bar mi majstor tako tvrdio posle opravke, pa spuštaj akumulator ispod stepenica, pa menjaj kablove, pa pojačaj masu, pa prekidač mase, pa sto čuda, kaže majstor radi ti motor, ja i generalnu i opet neće... E onda kupim ono kinesko đubre na vašaru, za 60e kad ono cvrc miloja, on ko preporođen... Na jednom rusu imam kineza, na drugom magnetron od 170e manje više, pa ćemo da vidimo razliku u veku trajanja, za sad, neke dve godine traje Kinez, ovaj skuplji gazi 6tu..
Radice kinez dosta, za 60e ihaaa.
Samo ga nemoj mnogo verglati tj ako ostanes bez goriva ili tako nesto nemoj mnogo da ga maltretiras, dok bude palio na zub trajace dosta
 
Nazad
Vrh