MTZ Belarus

Eeeeee kad bi znao koliko sam puta isao kuci prljavih ruku zato sto gazda nije imao da nam da nesto da operemo ruke (mrzelo ga da ode u kucu da donese) znao bi zasto i paste ide sa nama.
Ne samo pasta nosim i ono PVC burence 10_15l sa slavinom za kampovanje!!!
I sudove za ispuštanje raznih tečnosti
i točir i produžni kabl i klocne!!!

A dok sam bio u EIBL WONDRAK servisu
I svo smeće koje napravim od ubrusa ili krpe, kutija od delova ponesem sa sobom!!!
Toliko o našem gostoprimstvu!!



Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ne samo pasta nosim i ono PVC burence 10_15l sa slavinom za kampovanje!!!
I sudove za ispuštanje raznih tečnosti
i točir i produžni kabl i klocne!!!

A dok sam bio u EIBL WONDRAK servisu
I svo smeće koje napravim od ubrusa ili krpe, kutija od delova ponesem sa sobom!!!
Toliko o našem gostoprimstvu!!



Sent from my moto e5 using Tapatalk
E sad će zbog par pojedinaca ispasti većina seronja ,nemojte baš tako.
 
Imam pitanje za majstor Nebojšu, dali radiš stub volana na starim 82kama i ima li tu sreće obzirom da većina sa tim problemom prepravlja na hidro volan?
Moj problem je što mi sa zagrevanjem traktora volan postaje sve teži i posle nekog vremena se nemože okrenuti ako traktor stoji. Kada je hladan volan radi dobro. A mislim da je pumpa dobra.
Interesuje me koliko taj remont može da košta i šta je pametno raditi?
Svakom ko mi da neki pametan savet biću zahvalan.
 
Jedan "majstor" me savetovao da kupim nov stub volana, sreća pa ga nisam poslušao.
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje za majstor Nebojšu, dali radiš stub volana na starim 82kama i ima li tu sreće obzirom da većina sa tim problemom prepravlja na hidro volan?
Moj problem je što mi sa zagrevanjem traktora volan postaje sve teži i posle nekog vremena se nemože okrenuti ako traktor stoji. Kada je hladan volan radi dobro. A mislim da je pumpa dobra.
Interesuje me koliko taj remont može da košta i šta je pametno raditi?
Svakom ko mi da neki pametan savet biću zahvalan.
Moze volan da se izremontuje, dobije se solidno lak volan ali nazalos retko kad to bude dugotrajno resenje, jednostavno jedno se sredi, drugo izda i tako obicno u krug, trajno resenje kao sto su vam i mnogi rekli je prepravka na hidraulicni i gotova stvar.
Bolje kupiti i onaj vasarski set za ugradnju od 300 i neki euro nego popravljati taj stub.
 
Imam pitanje za majstor Nebojšu, dali radiš stub volana na starim 82kama i ima li tu sreće obzirom da većina sa tim problemom prepravlja na hidro volan?
Moj problem je što mi sa zagrevanjem traktora volan postaje sve teži i posle nekog vremena se nemože okrenuti ako traktor stoji. Kada je hladan volan radi dobro. A mislim da je pumpa dobra.
Interesuje me koliko taj remont može da košta i šta je pametno raditi?
Svakom ko mi da neki pametan savet biću zahvalan.
Misliti da ti je pumpa dobra nije dovoljno,zavrnes manometar i pusti neka on misli koliki je pritisak i ondak ce ti sve biti jasno
 
Cim on oslabi cim se zagreje ili je ulje voda ili je pumpa verovatno mrtva pa nema dovoljno pritiska.
Jel bude laksi kad se gas da?
 
Ako kapiram dobro, taj traktor vec ima pumpu, fali samo orbitrol i klip??
Ostalo, tj stub napravi strugar ako ne moze postojeci da se iskoristi a creva isto nisu prob...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Traktor ima pumpu al da bi se sve prepravilo kako treba fali jos po nesto sem klipa i orbitrola..
Treba klip, orbitrol,medju ploca, osovina, lezajevi, semering, 2x ruke, velika spona, creva, dve sake duplih niplova, holendera, mora nosac da se izmisli na trapu.
 
Traktor ima pumpu al da bi se sve prepravilo kako treba fali jos po nesto sem klipa i orbitrola..
Treba klip, orbitrol,medju ploca, osovina, lezajevi, semering, 2x ruke, velika spona, creva, dve sake duplih niplova, holendera, mora nosac da se izmisli na trapu.
Mi smo na nasoj 82-ki uradili bez menjanja spone, stub je ostao rezervar za ulje volana, 2xruke nismo menjali jedino treba biti kreativan i namontirati klip da radi posao. Ako naidjem na neku staru sliku postavicu je. Ja sam traktor prodao, znam da vise nije u Bečeju a gde je sada ne znam.
 
Mi smo na nasoj 82-ki uradili bez menjanja spone, stub je ostao rezervar za ulje volana, 2xruke nismo menjali jedino treba biti kreativan i namontirati klip da radi posao. Ako naidjem na neku staru sliku postavicu je. Ja sam traktor prodao, znam da vise nije u Bečeju a gde je sada ne znam.
Stub svakako ostaje kao rezervar.
Moze da se uradi i tako bez menjanja ruku i spona al se meni licno ne svidja, mala je razlika u ceni a izbace se svi viskovi.
Vidjao sam i da ljudi jednostavno ostave svoje spone samu dodaju parce u sredinu i zavare, naprave jednu veliku da izbace onu ruku sto ide sa osovine.
 
Nazad
Vrh