MTZ Belarus

Јел постоји нека метода да се иоле колко толко утврди стање дизни сем бошисте и стола
 
Ja znam par "strucnjaka" koji dizne steluju na motoru na licu mesta na uvo.
Tako da verovatno ima i neki metod provere.
Najsigurnije i najjednostavnije skinuti i probati na aparatu.
Na rusu je taj posao sat vremena laganog rada tako da nema potreba za izmisljanjem tople vode.
A sto se aparata za proveru tice bar je sad to toliko jeftino da svako ko ima par traktora u dvoristu moze sebi da priusti da ne mora da juri majstore i bosiste.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Dok radi odvijaš jednu po jednu cev sa pumpe i slušaš promenu zvuka, ako je uvek ista promena jednake su!!!!
Ni to nije skroz merodavno ali ako posumljaš na njivi pomogne u dijagnozi!!
A svi proizvodjači su propisali da se na 1000h radi provera

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Dok radi odvijaš jednu po jednu cev sa pumpe i slušaš promenu zvuka, ako je uvek ista promena jednake su!!!!
Ni to nije skroz merodavno ali ako posumljaš na njivi pomogne u dijagnozi!!
A svi proizvodjači su propisali da se na 1000h radi provera

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Luka mislim da ovim sistemom popustanja cevi pre mozes da utvrdis koja te dizna zeza jer obicno ne menja zvuk na onoj koja je neispravna ali to tek kad primetis da nesto nije u redu.
Problem je sto vecine ne primeti ili se prave ludi.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
Kod majstor Tome sam video da je jedan od aparata koje ima isti ovakav i kaze da je zadovoljan sa njim,nastelovao ko zna koliko dizni.
U principu bitno je da je sat tacan a ostalo je manje vazno.
 
Evo šta uradi dizna!!!! U sred Negotina na parkingu otvaram motor lepota izazova šećer i med!
01a3d41e2da1ea9ef8c918fa01889c52.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Evo šta čini sadašnja situacija... Prva pomisao prilikom skrolovanja stranice i letimičnog pogleda na sliku mi je bila da ti je marama na pogrešnom delu glave... :haha:
 
Колико људи направи 1000рх годишње....пар њих тј који доста раде земље,који ће вам очин испитивач Дизни да вам запекне само подшупом🤣
 
U naj gorem slučaju može da se izvadi dizna i zavije ponovo na cev pvp , čim se zavergla pokazaće dali baca maglu ili "piša".
 
Све треба и све је потребно , помаже код саме дијагностике квара да не луташ пуно и конкретно решаваш даље ја сам у том фазону.Колико ми се пута десило да немам нешто што би ушдетело и моје време а и мајсторово,данас су сви у дефициту са временом што је чињеница.
 
Jel su vertikalne poluge-spaneri kod rusa 1221 jaci nego na 820 ?,pretpostavljam da jesu ali nikad nisam uzivo uporedjivao,ovako preko neta deluju isto...
I dal bi te poluge mogle da se montiraju na 820 ?.
 
Treba mi pomoc,raspizdio sam zadnje staklo na belarusu,e sad nabavio kako se montira jel ima negde neki klip ? Kako se montira

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ako imas ono sa ramom, onda uz pomoc kanapa, kanap stavis kroz keder oko celog stakla i namestis donji kraj na ram i polako izvlacis kanap da naleze keder na ram

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
Uvuces kanap u keder gumu naslonis na ram i polako pritiskas staklo i izvlacis kanap da bi guma naisla na ram.Ali ako nikada nisi radio onda moras dobro paziti da ti ne pukne staklo.
 
Nazad
Vrh