MTZ Belarus

Ajde mi reci šta je to što dihtuje osovinu pumpe a nije semering?????
Šta je to što dihtuje klip na klipno aksijalnoj pumpi a nije semering?????
Ja sam BOSANAC ali stvarno


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Smesni ste,opet kazem osovinu dihtuje semering ali tu je usis a ne pritisak,preko 20 god radim na hidraulicnom bageru I kad bi videli koja armirana creva pucaju pod pritiskom od 400-600 bari nebi se zamlacivali sa semerinzima
 
Evo rešiću misteriju
Baš zato što je tu semering, a svi znamo da je semering konstruisan kao i manžetna da pritisak deluje tako da semerig bolje zaptiva( naravno da nije običan semering)
A opet u drugu stranu semering slabije zaptiva, upravo zbog toga može da se desi da pumpa uvuče vazduh ili ulje iz motora kroz semering kad joj je usis onemogućen!!!!!!!!!
Kao u slučaju kinez
A da je semering NE ISPRAVAN naravno da bi nasula svoje ulje u motor!!!!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Dobar materijal O-ring gumice
emoji23.png
emoji23.png
emoji23.png
emoji23.png


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
emoji3.png
emoji3.png
Nemas pojma a samo mlatis
 
Smesni ste,opet kazem osovinu dihtuje semering ali tu je usis a ne pritisak,preko 20 god radim na hidraulicnom bageru I kad bi videli koja armirana creva pucaju pod pritiskom od 400-600 bari nebi se zamlacivali sa semerinzima
Jel ti znaš kako izgleda rastavljebžna zupčasta pumpa????

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nemam pojma,posto vidim da se smejes na o ring gumicu sta na primer dihtuje na ferdzi onu cevku sto dovodi ulje do poklopca hidraulika
 
Na hidroforu nije semering, nego zaptivni prsten sa oprugom!!!!!!!!
Baš mi je na jednom otišao, prvo ima muku da povuče vodu, onda curi dok radi hidrofor!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Док ја отишао да сипам плина, дискусија се завршила
Чудне нека пумпа за воду на том хидрофору, те има семеринге те нема
Зависи шта мајстору одговара

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
I dok ide preko stuba drži blokadu dok ne namotaš točkove više od 17°.Nakon toga je isključuje.Kod ovih varijanti nema motanja nikakvog dok je uključena blokada.Samo pravo i gassss
Ako me sećanje služi ,na tim blokadama je bila mogućnost "prisilnog" tj stalnog blokiranja diferencijala.
I položaj .............................isključena
II položaj............................automatski
III položaj ..........................stalno uključena
 
Ja sam samo jednom uključio tu blokadu na rusu za ovih 6 godina koliko ga imam, ne iz potrebe već čisto da vidim da li radi kad sam kupio rusa. I potom je procurilo ulje, ali na spoljašnju stranu (tu gde ulazi ta cev sa uljem za blokadu). Razlog je bio što neko vratilo unutra nije bilo u osi, bacalo je. Majstor mi je zamenio to vratilo nekim polovnim (kaže da je imao istih problema sa novim), i posle toga nikad više nisam probao blokadu jer nisam imao ni potrebe.

Nego, ima li neko rusa 820 sa 16.9-38 gumama, ako ima da li može da izmeri koliko je visoko centar poluosovine od zemlje kad je propisno naduvana guma. Nisam o tome ni razmišljao, ali pade mi na pamet da ja sa 15.5-38 taman prođem ispod grede u garaži, pa da premerim da li bi to mogao i sa 16.6-38. Pa ako ne mogu da ni ne razmišljam o tim gumama...
 
Naravno da ima semering nego ga on sad krsti kako njemu odgovara a nije ni bitno kako se zove nego je bitan princip rada,tesko povuce vodu zato sto vuce vazduh I curi na njemu samo kad on ne radi dok radi pumpa nema sanse da curi
 
Нигде нисам прочитао или сам прескочио како се искључи та блокада на ваздух,?ова на уље ппмериш ногу и пичи....Јер при окретању на увратинама ако се не искључи блокада шта може да се деси:sta:
 
Nazad
Vrh