MTZ Belarus

Daner mene je ta osovina nervirala uvek mi je imala lufta u kućištu
Onda sam uzeo novu i naručio konusne sečene platne kao za točkove samo oštriji konus i diblja platna( kasnije sam se dosetio da bi mogle i špan hilzne od lezajeva, frezovao kućište i stegao tako da uhvate konusi i da nema lufta
Meni je pucalo od tereta majevica vadilice za repu, ovo je bilo bolje rešenje i nije imalo lufta


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Daner koja je blokada?
Hidro ili?
Ako je bila hidro i ostala spravna uzmeš nagazni ventil za vazduh od kamiona nov oko 20e
Par metara creva nešto holendera i bude full blokada, jedino mora kompresor biti uključen
Na sličan način smo i prednju vuču rešavali da bude na dugme

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Daner koja je blokada?
Hidro ili?
Ako je bila hidro i ostala spravna uzmeš nagazni ventil za vazduh od kamiona nov oko 20e
Par metara creva nešto holendera i bude full blokada, jedino mora kompresor biti uključen
Na sličan način smo i prednju vuču rešavali da bude na dugme

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Ide cev iz one budze kod levog tocka i vidim da je iskljucena negde kod stepenica.

Mozda uzeti kompresorcic na 12v i vazdusni ventil sa solenoidom pa napraviti na dugme :)

Koliki treba biti pritisak da bi aktiviralo blokadu?Svejedno ulje ili vazduh?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ide cev iz one budze kod levog tocka i vidim da je iskljucena negde kod stepenica.

Mozda uzeti kompresorcic na 12v i vazdusni ventil sa solenoidom pa napraviti na dugme :)

Koliki treba biti pritisak da bi aktiviralo blokadu?Svejedno ulje ili vazduh?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Da li moze neka slika ili da se objasni kako da se napravi blokada na vazduh? Hvala unapred
 
prerada na vazduh bi trebala da bude relativno laka stvar i ne preterano skupa.
Vazduh sa boce do nekog ventila(mehanickog,elektro ili nesto trece)koji ce da pusta i prekida dotok vazduha i sa ventila dovesti vazduh na samu blokadu.
Jedina "mana" je sto instalacija vazdusna mora biti ispravna i kompresor stalno ukljucen.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Bolje uzmi slavinu za vazduh koja se koristi na prikolicama da se zavrne dotok vazduha pre kopcanja a i raskopcavanja creva za vazdusno kocenje,ove nagazne moraz stalno drzati nogom a ovu ukljucis i na kraju njive iskljucis,samo obratiti paznju pri montazi smer ulaza i izlaza vazduha da kad se slavina zavrne ispusti pritisak iz sistema da blokada nebi drzala i dalje,takvu blokadu na vazduh imam na svojim rusima vise od 20 godina i radi bolje nego preko stuba sto je radila,uglavnom jedno crevo zavrnuti odnazad na bocu i uvuci ga u kabinu i zavrnuti na slavinu,slavinu instalirati po zelji,a drugo crevo sa slavine direktno na blokadu,duzina creva zavisi od mesta gde je slavina pricvrscena,uglavnom treda dva creva slavina i 3 reducira cini mi se 16X16
 
Meni je ovde malo nejasno da taj cilindar koji je predviđfn da radi na pritisak ulja, koji je obično dosta viši od 6 bara, može ostvarivati dovoljnu silu da uključije blokada.
Kako je to predviđemo da ostvaruje pritisak ulja kada je fabrički ispravno?
Jel neki cilindar kao od kvačila?
Zar nije jednostavnije popraviti tu instalaciju nego budžiti?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ako si procitao o kojoj slavini pisem ta slavina na sebi od gore ima jednu rupicu na kojoj ispusti vazduh kad se zavrne,zato sam i rekao da je bitno da se obrati paznja pri montazi a i na samoj slavini ima strelica gde je ulaz a gde izlaz vazduha....
sto se tice kompresora sta mu fali da radi ceo dan,vecina traktora i nema opciju da se uopste i iskljuci kompresor,rusi su oko toga posvetili malo paznje pa kad ti netreba moze da se iskljuci......;)
 
Meni je ovde malo nejasno da taj cilindar koji je predviđfn da radi na pritisak ulja, koji je obično dosta viši od 6 bara, može ostvarivati dovoljnu silu da uključije blokada.
Kako je to predviđemo da ostvaruje pritisak ulja kada je fabrički ispravno?
Jel neki cilindar kao od kvačila?
Zar nije jednostavnije popraviti tu instalaciju nego budžiti?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
Kolega citava blokada je dve obloge za kocnice,jedna gumena membrana i par gumica.
Problem kod uljne varijante je kad pukne membrana propusti ulje i zamasti obloge,a sa vazduhom tih problema nema.


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Blokada neradi na principu cilindra vec membrana koja potiskuje dva diska 180mm,sto se tice uljne blokade veca je mana jer malo malo procuri pa zamasti i kocione obloge a na vazduh kad se namontira nikad vise curenja,a njemu je manje i jeftinije budzenje na vazduh nego da vraca na ulje posto vec nema stub volana preko koga je to radilo
 
Po meni naj bolja opcija nagazni ventil, druga socijalna opcija je prekidač 1_0_2 i dva ventila od plina sa auta i to sam probao
A ako uzmeš još dva ventila i jedan pneumatski cilindar odmah i prednju vuču prebaciš na dugme

Ide se sa boce na prvi ventil, pa t komad jedna strana drugi ventil druga srana blokada
Kad je prvi otvoren drugi zatvoren uključena je blokada
Kad je prvi zatvoren drugi otvoren isključena
E šta sam sve radio, gde mi je drugar sa krizom identiteta?????

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh