MTZ Belarus

Ma znam kako izgleda i šta sve ima i to mahom svi zovu semering nego hoću da kažem da ima istu funkciju kao i semering na hidro pumpi i da n njemu može samo da povuče vazduh kad ode kad radi pumpa ne može na njemu da gura pritisak
To ne može biti semering nikako.Zna se valjda šta je pakovanje a šta semering.Pišem o hidroforskoj pumpi.Tačno je kada povuče vazduh da ne može gurati vodu.Radio sam 25 godina na tim pumpama.Slične su pumpama na parnim kotlovima.
Možda postoji neki drugi ststem što Luka piše ali mi nije poznat jer ipak tehnika napreduje pa to ne isključujem kao mogućnost da ta opruga predstavlja piksnu a prsten pakovanje.
 
Ja Sam do pre 15 godina imao neku staru severovu pumpu sa jednim radnim kolom koja je imala klasican semering
 
Ma znam kako izgleda i šta sve ima i to mahom svi zovu semering nego hoću da kažem da ima istu funkciju kao i semering na hidro pumpi i da n njemu može samo da povuče vazduh kad ode kad radi pumpa ne može na njemu da gura pritisak
Ja imam severovu pumpu petostepenu i ima isto tu azbestnu pletenicu i desavalo mi se da pumpa vuce vodu a da na tom delu curi voda,onda je dotegnem ili zamenim i teraj dalje.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Ma znam kako izgleda i šta sve ima i to mahom svi zovu semering nego hoću da kažem da ima istu funkciju kao i semering na hidro pumpi i da n njemu može samo da povuče vazduh kad ode kad radi pumpa ne može na njemu da gura pritisak
Jesi siguran sad ću ići da uslikam kako je bure pozutilo gde kapa iz semeringa

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Jok baš dok radi, morao sam zamotati najlon kesu okolo jel prska
Koristim je za voćnjak u drugoj kući pa se ciganišem

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Mislim da bi ta belorusova blokada bilo najpraktičnije i najpouzdanije da se aktivira mehanički, recimo, polugom neke ručne kočnice.
Ti membranski cilindri su mi nekako bzv.
 
Mehanička blokada od MTZ 52 je najbolje moguće rešenje stisnes papučicu kad dodjes do kraja njive pustiš je ako neisključi kreneš i rikverc izbaci odmah.
 
jeste dobro resenje ali nazalost ne moze na novije ruse od 02,03 god.
Problem su poluosovine.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Postoje ruski klipovi na you tube kako prepravljaju postojeću blokadu na mehaničku, izbacuju lamele i čuga i ide na nuteve žljebasta čaura viljuška i poluge
Čini se ok rešenje

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nebih ja izbacivao lamele, jer su mnogo praktičnije od ožljebljene spojnice.
Prednosti:
1. Nisu zavisne od položaja žlebova nego uključuju sigurno običnim spajanjem
2. Sigurno isključuju jer nema blokiranja pri silasku sa žlebova kao kod IMT ili kamiona..
3. Mogu se ko želi podesiti da rade kao diferencijal sa povišenim trenjem, odnosno da lamele ne blokiraju potpuno, nego da obezbedjuju određenu mogućnost zakretanja leve i desne strane. To sa vazduhom ili uljem ne može fino da se podesi, već samo blokirano/isključeno.
 
Šta može biti kod kolege spušta mu brzo hidrauliku na MTZ 82 stariji tip,zamenio je novi razvodnik pumpu i klip,sve novo i dalje spušta dosta brzo ,pogotovo kad se ugreje,ima i onu ručicu za zaključavanje i kad nju zaključa onda ne pada. Da naglasim da je traktor suv nigde spolja ne curi ulje? Da li može još nešto da se pregleda i zameni.
 
Nazad
Vrh