MTZ Belarus

Mislim da moras volan skinuti,samo ti se kaze :).Ne verujem da moze od dole,skines volan i tu rucicu za zmigavac,sirenu... i to je to.
 
Moja 105-ica imala u pojačanom gasu čudan zvuk, kao zviždanje. Oklonjen kvar otišli ležaji na altenatoru.
 
Dobro skroz!!
Koristim BISON, SHELL,INA,MODRIČA
u dizalice sae 46 sipamo svašta tipa dinara, viskol, sve što je jeftino creva pucaju i često svo ulje izbaci
E sad ima povoljno INA PROTECH to je INA koju pakuje PLATNNER Bačka Palanka, dobar sam snjim i znam da nema muljanja!! Cena 15w40 je oko 3000din za 10 L
U kamione u motore sipamo RHINOL I WOLF iz SIMPLEX i BODENA
Traktori stari kamioni forvarderi ultovi i viljuškari BISON
U Atego MANN i auta ide Shell
U dizalice ide sve
U Bagere i u motor i u hidraulik ide RHINOL
Njima po ceo dan radi hidro uredjaj nije kao kamion kome dizalica radi možda 2h dnevno
Atf koristim modriča
E sad uzimamo i NAJJEFTINIJE koje nadjemo dal bude LUKOIL ILI KNEZ, VISKOL, za lance testera i mašine na pilani




Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Sipao sam u Turcina 10w40 comma. Cena 400din/l sa pdvom. Dok je shell oko 600+ din/l. Na oko nikakve razlike ne vidim. Traktor radi jako puno sa traktorskim viljuskarom i ne vidim nikakvu razliku u radu u odnosu na Shell. Misljenja sam da je bolje da menjam cesce tipa na 500-600 sati umesto na 800-1000 koliko fabrika propisuje a da naspem Commu/Modricu.
 
Puklo mi crevo od povrata goriva sa dizni u rezervoar. Skratio ga nekih 5cm i vratio, crevo je skroz ukruceno tako da cu ga promeniti ali izdržace dok ne završim oranje.
 
Sipao sam IGAT PLATIN XT 15w-40...
To je ulje srednjeg kvaliteta. Svakako je dosta kvalitetnije od onog minimuma što je MTZ propisao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izasla da se javi.
26044a13fbdab408b0082d173abfe543.jpg
a2912be38e8dcf84bb8a0f29630466ad.jpg
127c3b6948775af2ed360b093bac4e09.jpg


Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Na rusu stvarno sta sve moze da pukne je cudo jedno. Ulje menjam na 100rh i mozda je preterano ali jeftinije mi ulje nego otvarati motor.
 
Nema veze ulje ,ovaj gore ko zna kako je teran kad je tako zavrsio,vidi se koliko je mastan da ima gomilu rs.
Izgleda da je ipak skuplje ulje nego delovi za motor XD.
 
Poslednja izmena:
Pukao je donji deo klipa,ispod bolcna i bukvalno ceo donji deo klipa je pao dole i upao izmedju radilice i bloka i tu je izbio parce bloka sa sve parcetom klipa koje je upalo izmedju.
Sav problem je izazvalo pucanje klipa e sad tacan razlog pucanja klipa je vec malo teze utvrditi,moze samo da se nagadja.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh