MTZ Belarus

Drugar ima 820-ku eurolux sa uzanim gumama na prodaju.Traktor je 2004.god i ima 6000 radnih sati.Dve godine je orao posle toga samo sejanje,prskanje,špartanje jer ima veceg rusa kojim ore.Koja je neka realna cena tog traktora?
 
Moze i ovako
ba75f50e0e2fc0479c6801dbe3b7c32a.jpg


Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Otišlo mi crevo volana. Sad je i uprljan, došao ranije sa tanjranja, bez nekog učinka, tek što sam otišao na drugi kraj njive.
Jel se treba ozračiti sistem posle zamene creva, nadam se da ću sutra naći drugo crevo. U pitanju je 820 sa ravnim mostom.
 
U cenu ovog ulja nisam upucen jer ga nisam ja kupovao a i sto se kvaliteta tice ne znam sta bih rekao.
Ovde gde je radjen ovaj traktor i sipano ovo ulje sipaju ga u jos minimum desetak masina i gazda se kune da je ulje odlicno i da nije ima nekih problema vezanih za ulje.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
@nebojsa
Comma nije skupo ulje, a koliko je kvalitetno?
Dobro skroz!!
Koristim BISON, SHELL,INA,MODRIČA
u dizalice sae 46 sipamo svašta tipa dinara, viskol, sve što je jeftino creva pucaju i često svo ulje izbaci
E sad ima povoljno INA PROTECH to je INA koju pakuje PLATNNER Bačka Palanka, dobar sam snjim i znam da nema muljanja!! Cena 15w40 je oko 3000din za 10 L
U kamione u motore sipamo RHINOL I WOLF iz SIMPLEX i BODENA
Traktori stari kamioni forvarderi ultovi i viljuškari BISON
U Atego MANN i auta ide Shell
U dizalice ide sve
U Bagere i u motor i u hidraulik ide RHINOL
Njima po ceo dan radi hidro uredjaj nije kao kamion kome dizalica radi možda 2h dnevno
Atf koristim modriča
E sad uzimamo i NAJJEFTINIJE koje nadjemo dal bude LUKOIL ILI KNEZ, VISKOL, za lance testera i mašine na pilani




Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nisotek nikako.Kažu da je kvalitet katastrofalan i da se troši mnogo.A stalno nude neke popuste.COMA je dobro samo skupo brate da se sipa u 82-u.
NIS koristi Modricinu bazu, isto kao i Castrol.A i kod NIS-a si siguran sta kupujes, ono sto je na etiketi to je u flasi, dok se mnogi gadjaju sa standardima a nije ni za lanac za biciklu.I INA je dobro ulje, ali u Srbiji samo u Backoj mozes da je prodas.
 
Otišlo mi crevo volana. Sad je i uprljan, došao ranije sa tanjranja, bez nekog učinka, tek što sam otišao na drugi kraj njive.
Jel se treba ozračiti sistem posle zamene creva, nadam se da ću sutra naći drugo crevo. U pitanju je 820 sa ravnim mostom.
Мењао сам то црево напред код колевке једно било напукло има два.Не треба ништа луфтирати док скинеш и замениш црево уље цури ја сам испустио скроз уље и онда на миру радио.
 
Promenio crevo. Kod mene ima 3 iz orbitrola zbog ravnog mosta. Po savetu mog brata ex mehaničara nisam ništa luftirao vec par puta levo desno volan do kraja. Isao da tanjiram za sada sve ok.
 
Zamenite krst ne bacajte novac bez veze,samo probajte da nadjete iole kvalitetan krst.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока

Danas zamenim krst karadana. Kvalitet fantastičan, čim sam ga otvorio primetim da ima mali luft Ali šta da radim, boljeg trenutno nije bilo, samo da zavrsimo jesenje radove... Cena 700 din.
Kad sam već bio ispod traktora otvorim poklopac da pogledam lamele. Jednako su potrošene obe. Na oko 9 mm su. Jel im vreme da se menjaju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas zamenim krst karadana. Kvalitet fantastičan, čim sam ga otvorio primetim da ima mali luft Ali šta da radim, boljeg trenutno nije bilo, samo da zavrsimo jesenje radove... Cena 700 din.
Kad sam već bio ispod traktora otvorim poklopac da pogledam lamele. Jednako su potrošene obe. Na oko 9 mm su. Jel im vreme da se menjaju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ako nisu "zapaljene" i ako ne proklizavaju onda nema potrebe,nove su oko 10mm.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Verovatno je već pisano o tome ali ne znam na kojoj strani naime juče sam istanjirao 27 jutara i ruja je počeo da se gasi kao da ostaje bez goriva,kad sam ugasio i zabo štap u rezervoaru je bilo 10 cm visine (ne znam koliko je to litara) ali nije potrošio sve,moji su mi doneli 25 l i ja sam normalno nastavio da radim,moje pitanje je da li je u pitanju neki kvar ili je to kod sovjeta normalno?
 
Da, izvuče sve iz desnog rezervoara pa povuče vazduh. Nekad ranije je pisano o tome. I meni se dešava to.
Neko je napisao da je rešenje da se povrat sa vp pumpe vrati odmah u ac pumpu a ne u levi rezervoar. Nisam stigao još da probam to ali mi se čini da je to rešenje problema.
Za sad rešavam tako što zatvorim desni rezervoar kad potroši sve iz njega i nastavim da vozim sa gorivom koje ima u levom rezervoaru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh