MTZ Belarus

Kod nas u selu ima problema sa rusevima koji su sklopljeni u Srbiji. 82-ka 2013 -to posle 3 dana ode sedma brzina(vracali je u agropanonku). 105-ca posle 3 godine upotrebe i ja mislim 1800sati dva puta radjena generalna i komplet prednji most. Ali popravljeni i teraju dalje.
pa kakvi su to majstori kad za 3god dve generalne motora tu nešto neštima nije to naučna fantastika uraditi generalnu motora po ovom ispade svake god jedna generalna motora :sta:ili nije bila generalna ili taj vozač negde greši u svakom slučaju nešto tu neštima:sta:
 
Na belarusu sklop motora možeš po sunčanom danu da uradiš na dvorištu za jedno popodne. Do večeri ostatak da sastaviš. :osmeh:
A i cena generalne je manja od većine traktora.
 
Na svakom motoru možeš to da odradiš za dan ako si spretan a cena generalnog remonta Belarus motora je upravo i pokazatelj koliko će trajati i koliko ti delovi vrede.
 
Pa kupi u agropanonci ili negde a ne na pijaci neke delove je po meni sigurnije kupiti u proverenoj radnji .Ja sam pre dve god kupio karike u agropanonci bile oko 50eu,dok na pijavi ceo sklop košta 120-150eu pa kadsam uporedivo karike one sa pijaci i one štosam ja kupovo razlika ogromna
 
Sve to stize istim tokovima. Kupovali smo i na vasaru i radnjama. Jednostavno koga koja smena zakaci. Al svaka je daleko od kvaliteta.
 
Samo neka njih ima i neka su dostupni u svakom momentu,za ostalo cemo lako.U sezoni cekati banalan deo 2,3,5 dana je propast a posao trpi sve to ima svoje...
Slazem se. Ali isto tako znam da bez lagera delova kuci nema posla. Bez par alternatora i slicnih vitalnih stvari dosta se stoji. Evo sad nam je i druga vodena pumpa procurila u godinu dana na jednom traktoru.
 
Bolje vodenu pumpu izremontuj u Inđiji kod mog drugara nego da kupuješ novu. Radi remont svih vodenih pumpi(traktori ,kombaji i sl.).
 
I ja ih imam 3 komada ali belarus je nuzno zlo zato sto nam je takav standard ali sve vise razmisljam da ih se resim i predjem na zapadne smorio sam se vise od stalnog popravljanja i curenja.
 
Nazad
Vrh