MTZ Belarus

Dali ima EHR 1021.3

Nema,ali ima problem sa hidraulikom kao Imr,imt...radi neko vreme,pa pocne da cupka,ceo sistem razbije od cimanja,puca kratka aluminiumska cec sa pumpe,a ulje i monoblok budu vreli da ne smes pipnuti.jos nesto,cena tog ventila je 10x skuplja od ventila klasicnog hidraulika MTZ.
 
Dali ima EHR 1021.3

Teoretski ako mu je hidraulika kao na 1221.3 koji sam imao prilike da vidim onda bi se moglo montirati, pitanje je koliko bi to kostalo jer boshova upravljacka elektronika sigurno nije jeftina, plus elektro ventil i davac sile i jos ponesto.

- - - - - - - - - -

Nema,ali ima problem sa hidraulikom kao Imr,imt...radi neko vreme,pa pocne da cupka,ceo sistem razbije od cimanja,puca kratka aluminiumska cec sa pumpe,a ulje i monoblok budu vreli da ne smes pipnuti.jos nesto,cena tog ventila je 10x skuplja od ventila klasicnog hidraulika MTZ.

Ne vezano za MTZ ali moja iskustva sa grijanjem ulja su vecinom bili da je uljna pumpa dotrajala. Poslije zamjene prestalo je pregrijavanje ulja.
 
Poslednja izmena:
Nema,ali ima problem sa hidraulikom kao Imr,imt...radi neko vreme,pa pocne da cupka,ceo sistem razbije od cimanja,puca kratka aluminiumska cec sa pumpe,a ulje i monoblok budu vreli da ne smes pipnuti.jos nesto,cena tog ventila je 10x skuplja od ventila klasicnog hidraulika MTZ.

To nema veze sa istinom sto si napisao ,ja ga imam vec pet godina i nikakvih problema sa hidraulikom nema
samo je problem lamela,a to cupkanje sto si naveo je zato sto stalno drzis levu rucicu iznad desne.
 
lBudi srecan jel ti radi dobro,nije zbog rucica-toliko valjda svi znaju...a kad pocne da zeza,nema rada...jeste da monoblok nosi masala,ali standardni klip koji jos i ima onu mehanicku kandzu je bar za mene bolja solucija-a i jednostavnija i jeftinija za opravku.
 
takodje posedujem monoblok i nema nikakvih cupkanja i lupkanja a kamoli razbijanja celog sistema,nema pucanja cevi(koja inace nije aluminijumska kako neki tvrde) i radi besprekorno,nekad neke stvari nije bitno samo posedovati,vec ih treba znati i koristiti......

- - - - - - - - - -

lBudi srecan jel ti radi dobro,nije zbog rucica-toliko valjda svi znaju...a kad pocne da zeza,nema rada...jeste da monoblok nosi masala,ali standardni klip koji jos i ima onu mehanicku kandzu je bar za mene bolja solucija-a i jednostavnija i jeftinija za opravku.

Sto se tice opravke gresis debelo............narocito oko cene.....
 
lBudi srecan jel ti radi dobro,nije zbog rucica-toliko valjda svi znaju...a kad pocne da zeza,nema rada...jeste da monoblok nosi masala,ali standardni klip koji jos i ima onu mehanicku kandzu je bar za mene bolja solucija-a i jednostavnija i jeftinija za opravku.

Ako ti stoji leva rucica iznad desne hidraulika ce stalno praviti korekcije
i javljace se cupkanje svakih desetak sekundi i ja imam u okolini jos dva ta modela sa MONOBLOKOM i niko nema problema
 
Od pumpe kratka cev pod uglom?i istog momenta izbaci sve ulje,vrelo da pari...traktor nije moj,prijateljev je.dosao servis ap,zamenio ga i radi dobro od letos. ap mu naplatila 200 eura,i uzela stari...
 
To je otprilike najjeftiniji savet u novoj varijanti,ako ces nesto jeftinije jedino polovnog 1025 ili 1221 ako ti je toliko stalo do prekidaca......
 
Koliko znam najslabiji ttraktor sa ehr-om je 1222,sledeci je 1523 pa nadalje.....

Prodavao se na licitaciji prije jedan 1221 sa EHR(bosh) i onaj mjenjac 24 brzine sa prekidacem valjda brze spore na rucki mjenjaca, hidraulicki ukljucuje brze spore(ovo necu da tvrdim 100% ali na mjenjacu od gore ima mali hidro cilindar koji nesto prebacuje) , gledao izbliza tako da postoji , plasticna maska imao i tvornicku klimu. Kao ovaj ali ovaj preterao sa cijenom
http://www.njuskalo.hr/traktori/belarus-1221.3-oglas-14064598
 
Prodavao se na licitaciji prije jedan 1221 sa EHR(bosh) i onaj mjenjac 24 brzine sa prekidacem valjda brze spore na rucki mjenjaca, hidraulicki ukljucuje brze spore(ovo necu da tvrdim 100% ali na mjenjacu od gore ima mali hidro cilindar koji nesto prebacuje) , gledao izbliza tako da postoji , plasticna maska imao i tvornicku klimu. Kao ovaj ali ovaj preterao sa cijenom
http://www.njuskalo.hr/traktori/belarus-1221.3-oglas-14064598


mf serije 30xx su imali takvu hidrauliku prije 20 godina od tog rusa, ako je taj rus 2006.g. i sada ko kupi taj traktor nije se baš usrećio, jer kažu da dosta zafrkavaju ti elektro sklopovi, mislim na mf-a, kako je kod rusa, to neznam, al nevjerujem da je neko sretno rješenje
 
Prodavao se na licitaciji prije jedan 1221 sa EHR(bosh) i onaj mjenjac 24 brzine sa prekidacem valjda brze spore na rucki mjenjaca, hidraulicki ukljucuje brze spore(ovo necu da tvrdim 100% ali na mjenjacu od gore ima mali hidro cilindar koji nesto prebacuje) , gledao izbliza tako da postoji , plasticna maska imao i tvornicku klimu. Kao ovaj ali ovaj preterao sa cijenom
http://www.njuskalo.hr/traktori/belarus-1221.3-oglas-14064598

OK,znam da ima fabricki ehr kao i menjac na 1221,al pricam o Srpskom trzistu a kod nas takav traktor nije usao u drzavu,kad sam kupovao 1221 hteo sam sa tim menjacem al su me oladili i rekli da nemoze jer navodno agropanonka ima ugovor samo za ovakve modele i nemoze da se uveze,kao ovaj klasican je za nase trziste,a isto tako i klima,nisu hteli da ga poruce sa klimom nego je ovde budze u Begecu,sve je to interes agropanonke kako bi njima ostala veca zarada,kod vas u HR stizu malko drugaciji rusi,vidjam i ove slabije modele po internetu sa lepsim haubama tamo kod vas......ovde kod nas ce ostati dizajn rusa isto kao i jugo,promenu ablender i volan i zveknu nalepnicu Yugo In i to je sad nesto......
 
mf serije 30xx su imali takvu hidrauliku prije 20 godina od tog rusa, ako je taj rus 2006.g. i sada ko kupi taj traktor nije se baš usrećio, jer kažu da dosta zafrkavaju ti elektro sklopovi, mislim na mf-a, kako je kod rusa, to neznam, al nevjerujem da je neko sretno rješenje

To nije neki problem "ustrojiti" ako nece da radi kako je bosh zamislio(nemas kontrolu otora). Dobijes klasicnog rusa:sta:, samo nema ventile sa ruciama vec tipke i ima jednoradne cilindre, ne moze da gura u zemlju.

Kod 1221 klasicnog sam kod oranja u prvih nekoliko minuta stavio kontrolu otora da najmanje ima uticaja, tako da i nije neki veliki hendikep.

Pretpostavljam da je problem sa davacem sile koji daje vrlo slabe naponske signale i svaka oksidacija ili slican problem poremeti rad. Pretpostavljam da sada to rade malo drugacije u eri digitalne komunikacije da davac komunicira sa kontrolnom elektronikom digitalno kod modernih traktora.
 
Nazad
Vrh