MTZ Belarus

Боли њих уво они раде пун гас,фабрике раде.радници раде.квалитет овакав или онакаав ал они раде.а ми шта смо са нашег урадили..?Лукашенко диктатор за Европљане а држава му скоро нема незапослених и праве од игле до локомотиве...а ми слепци обични.
 
I nasi politicari se sada zadovoljno setaju kroz napustene hale bivseg giganta IMT-a, dogovarajuci se koje ce ko parce zemljista uzeti za sebe nakon rusenja fabrike.
 
Samo obratite paznju da su plave boje oni sa pocetka snimka. Nekako mozda teorija zavere, ali misim da je to drugaciji kvalitet nego kod nas sto dolazi.
 
Na zapadu odavno postoji podela na robu za istočno tržište i slabo razvijene zemlje i robu za sopstveno(zapadno) tržište,john deere ima poseban program za evropu a poseban za ameriku,u ovom slučaju belorusa trebalo bi biti samo na bolje jer je ovo zapadno tržište i partnersko(agropanonka).Takav je slučaj i sa ostalim proizvodima u privredi(milka čokolada za nas nesvrstane,tekstilni proizvodi sa falinkama i dr.)
 
Na zapadu odavno postoji podela na robu za istočno tržište i slabo razvijene zemlje i robu za sopstveno(zapadno) tržište,john deere ima poseban program za evropu a poseban za ameriku,u ovom slučaju belorusa trebalo bi biti samo na bolje jer je ovo zapadno tržište i partnersko(agropanonka).Takav je slučaj i sa ostalim proizvodima u privredi(milka čokolada za nas nesvrstane,tekstilni proizvodi sa falinkama i dr.)

Kolega ne bih se slozio sa ovim sto ste napisali za JD. Licno sam bio u fabrici i svojim ocima video da se na istoj traci rade traktori za sve zemlje.
PS. Ovo se odnosi na fabriku u Nemackoj. U ostalim nisam bio.
Izvinjavam se za :off_topic:
 
Zaboravih da napisem. Imao je moj tata jednu plavu 52ku, ali nesto kratko. Valjda samo uzorao i prodao. Nije bilo neke znatne razlike.
 
PS. Ovo se odnosi na fabriku u Nemackoj. U ostalim nisam bio.

Poštovani kolega,upravo ste sami dali odgovor,iz fabrike u evropi ide za sve zemlje dok iz fabrike u americi ide takođe ali i za ameriku,ne mogu sada tačno minimizirati na nekom ličnom primeru ali svaka kompanija tog tipa,pa i MTZ koja možda tehnološki nije u rangu JD ali u drugim segmentima jeste,nastoji da se prilagodi konkretnom tržišti i krajnjem potrošaču što ponekad podrazumeva onu podelu o kojoj sam pisao,za njih jednostavno ne postoji dobra i loša roba nego svaka ima svog kupca..
 
Da li neko moze da mi kaze cemu sluzi na mtz 52 ona cev sto izlazi iz jednog od ona dva bocna poklopca na motoru?

 
Samo nešto mi tu jako smrdi u vezi ruseva koji se sastavljaju kod vas. Jučer sam mal navratio na stranici belarus pa sam gledao traktore.
Imaju jako puno izbora, specijalni traktora sa tri točka. Ima od malih pa do veliki 350 ks. Pa za šumu ih rade, komunalije.
Hoću reči da su se ozbiljno uhvatili posla i vjerujem da imaju dobro tržište kad su se tako razvili. Mada ovi veliki su nekakvi sklepani od 5 djelova.
I dosta su poskupljeli u odnosu na prije, al ne samo belarus traktori nego i ostali su poskupljeli.
Nebi si dozvolili baš tako loše da ga naprave. Da sa 135 sati ode lamela ?

Već bi odavna propali, nebi ni stigli da naprave djelove za servis koliko se kvare. :osmeh:
 
Zar nije iberlauf gore na poklopcu ventila, kod mene je predhodni vlasnik ovu cevku zavario.
 
Poslednja izmena:
Kod nas u selu ima problema sa rusevima koji su sklopljeni u Srbiji. 82-ka 2013 -to posle 3 dana ode sedma brzina(vracali je u agropanonku). 105-ca posle 3 godine upotrebe i ja mislim 1800sati dva puta radjena generalna i komplet prednji most. Ali popravljeni i teraju dalje.
 
Nazad
Vrh