MTZ Belarus

pa sta je sad pametnije nov za 26000 il polovan za 12-15000, sto vise citam ovu temu sve sam gluplji
 
Ko daje te uslove kupovine?

Davala je Agropanonka u saradnji sa Pokrajinskim fondom za razvoj poljoprivrede. Na 60 meseci kamata je bila 2%, ali su na kraju dali ponudu da će oni platiti tu kamatu.
Jeste da su uslovi veoma povoljni, ali nešto mi se čini da ću ja tu kamatu iskijati na nos... :kisa:

http://www.agropanonka.com/wp-content/uploads/2014/07/PLAKAT-A3-A2-731x1024.jpg

Da se ne lažemo, glupo je i porediti rusa sirovinu i polovnog matorog Fendta. Fendt iz devedesetih je spejs šatl za najnovijeg rujana.

Ali,
Kao što kaže kolega Bojčetić, ako vam se takav traktor pokvari u sred sezone, a nemate traktor koji bi mogao da ga zameni u njegovim poslovima, dok nađete delove, pa nemaju na lageru, pa kasni porudžbina, pa majstor, pa još po koja stvar u skladu sa Marfijevim zakonom i onda vas stigne ona dobra stara: "Što ne platiš na mostu, platiš na ćupriji".
Čast izuzecima, stvarno ima onih koji su se kockali i dobro prošli. Ili te mašine nisu ni blizu optimalnog iskorišćenja, pa zato i traju, dok za Belarusa ima delova i majstora na svakom ćošku - te i nije tako strašno.
Meni se taj sport nikako ne sviđa. Učestalo šarafanje traktora najviše oduzima živaca i zdravlja, a tek onda vremena i para. Kockali smo se, ali sa Belarusom su male šanse da dobiješ kvalitetan traktor, koji te neće izdati sa banalnostima.
Poljoprivredom se bavim iz ljubavi i tradicije, ali mi nije primarni posao. Pored Belorusa imam još i IMT 551 '63. god. i Zetor 7011 '82. i dobro znam šta je polovan traktor i kako je to kad te izda u sred sezone.
:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Neces Tomislave,sta si pesimista ma i stari rusi su se kvarili,izbijale klipnjace kroz blok,prednji mostovi skoro kod svima radjeni,. A te decije bolesti mora da prelezi.lamelu na 500 do 600 sati dok nestavis kvalitetniju,kais alternatora odma nov i to u kvalitetu,davac pritiska ulja nov pase od golfa 2.A za te pare nema drugi traktor ,jedino polovno al sta.
 
Za 5000rh ove sam kvarove troskove imao na mtz 820 2003god pukla korpa 11800din,zadnji diferencial 19800din,izgoreo jedan sic-ventil na glavi oko 20000din,zadnje gume 98000,prednje gume mislim oko 40000din,altenator 7000din,pumpa volana 2500din,auspuh i jos par sitnica.Sad dali je to isplativ traktor ili ne?
 
Cinjenica je da nisu isti oni sa plocicom koja pise na srpskom,i ona koja pise na ruskom,hocu reci ima razlike koji je iz AP dosao kod vlasnika i koji je pravo iz Minska dosao kod vlasnika... U AP kao da su neki (ne doradjeni) skartovi... ;)
 
Ne znam kako se kvare ti Belarusi ali moj radi kao doha,99godiste je kod mene je 10god.Nove zadnje gume,akumulatori,hidraulicna pumpa,sitnice i gluposti.Resenje za novog belarusa je kad ga kupis doteras kuci na klocne garnitiru dihtinga i polako dotezanje stelovanje i imas pravi traktor:haha:
 
I moj je 99-o i radi extra,osim te lamele,osovinice pipka korpe,gumice regulatora,i birac brzina,amortizer sedista i jos par sitnica,koje ne prelaze 15000 din i 10 dana zivaca...ali nije iz AP... ;)
 
Cinjenica je da nisu isti oni sa plocicom koja pise na srpskom,i ona koja pise na ruskom,hocu reci ima razlike koji je iz AP dosao kod vlasnika i koji je pravo iz Minska dosao kod vlasnika... U AP kao da su neki (ne doradjeni) skartovi... ;)

Evo ovaj moj je iz Belorusije, pa sutra dolazi šlep služba Agropanonke po njega. Traktor ima ravno 125 RS. Probio antifriz u karter.
A za remenicu je serviser pokušao da mi objasni kako mora da baca. Ne mora i ne sme. Pa sve da su je strugali na nekom "Pertini" dečijem strugu igrački.
 
Tomislaw a ti nisi video da ta ramenica baca kad si ga kupovao i probao?Kad sam kupio Mahindru serviseri su bili korektni i odradili sto je trebalo u roku od par dana bilo je nekih problema sa kompresorom,nije cev bila dobro hartletovana pa malo curkalo ulje ali ne mogu da gresim dusu odradili su i sad je sve ok.
 
Tomislaw a ti nisi video da ta ramenica baca kad si ga kupovao i probao?Kad sam kupio Mahindru serviseri su bili korektni i odradili sto je trebalo u roku od par dana bilo je nekih problema sa kompresorom,nije cev bila dobro hartletovana pa malo curkalo ulje ali ne mogu da gresim dusu odradili su i sad je sve ok.

Kada je kupljen, bilo je toliko drugih stvari koje su zapale za oko da nisam zavirivao iza bočnih stranica i još iza štitnika oko ventilatora hladnjaka.
Tek kada sam skinuo štitnike i pustio da radi ne bi li video da ne curi negde oko hladnjaka primetio sam remenicu.

Ajde reci mi molim te, da li bi i ti očekivao da na takvom mestu može doći do fušeracije? To je pogonska remenica na motoru, pazi ni na kraj pameti.
E, a zamisli doteraš nov traktor kući, skineš najlon sa sedišta kad ono pocepan naslon? Ili pri preuzimanju vidiš da su iskrivljene desne stepenice? Ili vidiš da je dodatno farban jer je krenula da izbija rđa? Ili voziš od Novog Sada ka Crvenki i vidiš kako ti prednji levi točak pravi osmice? Da li bi odmah pogledao da li je remenica u redu?
 
Au, pa jel moguce da je sve to bilo? Ccc, nemam reci. Kao sto kazes, novo je pa se ne ocekuju takve stvari. Ni na kraj pameti. I kao sto je neko vec rekao ne znamsta vise da mislim. Uglavnom, pare da uzmu znaju a da daju ispravno ne znaju. A traktor niko nije kupio jer mu se moze jer mu je potreban. na kraju ispada da vise treba paziti pri kupovini novog nego polovnog jer na polovnom svakako nije sve ispravno.
 
Tomislave posle ovakvih komentara definitivno si me ubedio da ni ne pomišljam na opciju kupovine novog rusa.
 
Ajde ljudi nije bas sve tako crno evo moj 820 ravan most 2011 god. zadnji koji je stigao sklopljen iz rusije ima 1400rs za to vreme samo sam zamenio kajs od alternatora radi kao sat nemam nikakvih primedbi malo curka ispod kabine to je mana svih motor ne trosi gram ulja sad da idem da ga upalim na pola kljuca ima da pali bez grejaca,zadesi se po neki da ima neku falinku ali nisu vas svi losi...

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh