MTZ Belarus

Ne bih da kakim i da pametujem. Tomislave najskuplji je traktor kad te izda kada ti treba. Kod nas sad oru neke drzave zemlje i Breznjev od prijatelje je 2x slepan kuci za 30ha sto je orao. Pritom covek je korektan i dobro odrzava masine. Kvalitet Breznjeva je uzas. Traktor je 1025RM i ima oko 3 godine. Mislim da novi Breznjevi su skupi za kvalitet koji nude. I jos mislim da je daleko bolje sacekati jos godinu-dve pa kupiti normalan traktor i nek kosta 50.000e u snazi 100ks ali da te SLUZI.
 
Ne bih da kakim i da pametujem. Tomislave najskuplji je traktor kad te izda kada ti treba. Kod nas sad oru neke drzave zemlje i Breznjev od prijatelje je 2x slepan kuci za 30ha sto je orao. Pritom covek je korektan i dobro odrzava masine. Kvalitet Breznjeva je uzas. Traktor je 1025RM i ima oko 3 godine. Mislim da novi Breznjevi su skupi za kvalitet koji nude. I jos mislim da je daleko bolje sacekati jos godinu-dve pa kupiti normalan traktor i nek kosta 50.000e u snazi 100ks ali da te SLUZI.

U zlatno doba kredita prije 10-tak godina i kapitalnih povrata ovdje se kupovalo svasta , od mtz,case,NH, same itd. Do sada se dosta toga kvarilo jer je radilo. Osim sto kvar na diferencijalu mtz-a dodje 300-400E(djelovi) plus troskovi opravke , a kvar na diferncijalu case iste snage i mnogo mladjeg je vlasnika ovdje doslo 10x vise oko 4000E(KT plus ostala sitnarija) a i rad naplacuju vise za zapadne traktore. Normalno proslo 5 godina i nisu htjeli da priznaju nista jer je navodno greska vlasnika.
 
Da sve je to tako, medjutim novi Belarusi su neverovatno lose uradjeni. Znaci ok, na pojedinacnom primerku je moguca fabrika greska, ali nije normalno da 90% traktora koji su dosli svi redom su safarani, rasklapani itd. Jednostavno nije normalno da traktori sa par stotina sati imaju sve te zezancije. NH sto vozim kod Kuma ima 3000+ radnih sati, kad je opran, ne vide se nikakvi znaci habanja. Sve radi kao prvog dana. Hocu da kazem da kvalitet kod Belarusa je uzasan. Da li oni imaju druge serije za zapadne zemlje, a nama uvaljuju skart, da li Agropanonka svesno uzima skart pa dobija jos nizu cenu? To su sve moguce varijante...
 
Složio bih se sa stručnjacima ovde,meni su od 2006 pukli plastični blatobrani i tih 5000 dinara što imam štetu za devet godina ću da tražim od Lukašenka direktno.
 
Ja sam za to da se kupuje polovno ispod 2000 godista. Da bude sacuvano, jos neizradjeno. I mozes da kupis tri polovna za jedan nov. A kvalitet novijih traktora je uzasan. Ne samo Belarusa, nego I stalih. Kod mene ima Zetor sa 1400 sati. 2 puta imao kvarove, prvo sa dovodom goriva, pa sada menjao semeringe na tockovima. Da se to desilo na Imt u ili Rakovici. Odma bi bilo, evo ovi nasi kako rade....
 
To je prerano,do 2005-2006 su dobri,mada ima i koji su mladji pa rade bez greske.Pre 2 godine u zadruzi su mi rekli za jednog rusa,820 je u pitanju,2007-8 godiste(nisam siguran),imao je preko 5k rs,bez i jednog velikog kvara,i to u najtezim poslovima,oranje najvise,teralo ga nekoliko radnika.
 
Moj mtz 11 godina i preko 4500 sati, ulaganja sam imao 100€, ( ne racunajuci gume, akumulatore i ulje, i ne racunajuci lamelu jer je i ona potrosna stvar, fabricka zamenjena na 3500h) iako sam prezadovoljan MTZ- om ne verujem bas da bih uzeo opet novog jer je skup a kvalitet jako los!
 
Ma zezam se,imao sam,otišla mi zupčasta pumpa 45e,boš pumpa 130e i dva creva za gorivo oko 10 e,blatobrane još nisam kupio,hahaha.
 
Evo i ja da se ukljucim u temu kvarova :osmeh: . Tri godine star 1025RM za sada ima oko 1700 sati (od toga 80% oranje sa obrtacem i setvospremac). Kvarovi su: u granciji pukao kardan na levom tocku to je bilo posle par dana.
promenjeno crevo za gorivo od filtera do pumpe.
Promenjeno crevo od hidraulike uz to neka gumica i bakarna platna na razvodniku
otisao lezaj na alternatoru. Zamenjen samo lezaj
Za sada sam zadovoljan. Ali poznajem par njih koji su imali problema. Nadam se da ih kod mene nece biti :ppozdrav:
 
Ja sam za to da se kupuje polovno ispod 2000 godista. Da bude sacuvano, jos neizradjeno. I mozes da kupis tri polovna za jedan nov. A kvalitet novijih traktora je uzasan. Ne samo Belarusa, nego I stalih. Kod mene ima Zetor sa 1400 sati. 2 puta imao kvarove, prvo sa dovodom goriva, pa sada menjao semeringe na tockovima. Da se to desilo na Imt u ili Rakovici. Odma bi bilo, evo ovi nasi kako rade....

Nije problem kupiti dobar polovan traktor kada imaš keš u rukama, takođe nije problem ni da se taj polovnjak pokvari, ali jbga opet ti treba fina gomila keša sa strane za "ne daj Bože". Sve i da skupim lovu za Klasa sa 6000 sati 2006. god, ako mi se pokvari mogu da sednem u njega i placem.
Sa druge strane, jedino su na ove krševe davali beskamatni kredit, na 5 godina sa grejs periodom od 6 meseci.
Zetor oko 90 KS je oko 45.000€, a rus 26.000€. A gde je jos kamata za Zetora?
Opet, novo je novo, pa makar bio to i Belarus. Neka on prikaze svoje najvece mane u garantnom roku, a posle cemo lako...
 
Kod vecine nas mali traktori prave vise sati od vecih.

Kod mene to nije slučaj.

Ma šalim se za mog prijatelja @olaliju, dok se vukla repa pravio je taj traktor i 400-500 sati godišnje, al kako repe nema, utanjio je nešto, a sad će još više utanjiti pošto mu je stigla pomoć u vidu 892.
 
Kolege, u vezi ove price oko orbitola i klipa, sa prethodnih strana, u zimskom periodu cu kupovati delove za ugradnju na 82.1 stariji tip.

Da li mi preporucujete da uzmem ono sto ide fabricki na 820(preporuka prodavca), ili da idem na jacu varijantu? Od kog bi to belarusa trebalo biti? 892?
 
Agropanonka je obaveštena, serviseri će doći u narednih par dana, a takav tip kvara bi trebalo da pokrivaju i nakon isteka njihove garancije.



Reci mi, je li bolje uzeti nešto novo (makar to bila gomila beloruskog gvožđa) za 26.000€ na 5 i po godina bez kamate gde je hipoteka sam traktor ili uzeti "mačku u džaku" sa minimum 8.000 sati, gde dižeš kredit sa 20% kamate i hipoteka je zemlja ili kuća?

Dve sušne godine za redom npr. i šta ćemo onda?
Ko daje te uslove kupovine?
 
Nazad
Vrh