MTZ Belarus

Orao je juče sasvim normalno a ja sam išao danas u obilazak. Malo mi je čudno da je lamela jer je od jednom.
 
Ja nisam strucan ali trebao bi da opises detaljnije, npr da li se cuje neko brujanje itd pa da ti neko da odredjeniji odgovor.
 
Ne čuje se ništa. Jednostavno neće da krene. Stao sam da se okrenem i kad sam ubacio u rikverc nije hteo da krene. Probao sam sve brzine brze i spore palio i gasio traktor. Nema nikakvog posebnog zvuka, kao da nije ni ubačen u brzinu.
 
Jel menjač ima isti otpor kao pre ili ide puno lakše. Možda ti se nešto desilo sa biračem nešto se slomilo i palica menjača ide u prazno. Zec-kornjaču kad menjaš jel se čuje isto kao pre ili ne?
 
Ok, hvala svima. Sreća pa je sve gotovo. Javim šta je bilo, možda nekom zatreba.

Pogledaj da ti se nije slucajno prilikom saltanja desilo da je menjac iskocio iz sporohdne ili brzohodne zavisi gde je bio,to ume da se desi i onda u koju god da ubacis traktor stoji,probaj ga ponovo uzubiti u brzi ili spori hod pa probaj saltati......
 
Pogledaj da ti se nije slucajno prilikom saltanja desilo da je menjac iskocio iz sporohdne ili brzohodne zavisi gde je bio,to ume da se desi i onda u koju god da ubacis traktor stoji,probaj ga ponovo uzubiti u brzi ili spori hod pa probaj saltati......


Jesi siguran da traktor stoji ?

Što god da mu se dogodilo osim reduktora ako nije ostao na sredini može u devetoj brzini krenut. Samo što će spalit lamelu ako kreće s smjesta.
 
Ma polako,uvezbaces to razdvajanje na pola... Ja sam za mesec dana 3 puta razdvajao,prvi put 82.1 lamelu,a sledeca 2 puta 920,na njemu menjao isto lamelu,pa posle potisnu plocu jer je pukla uska od osovinice pipka (i imao je kontra dejstvo nego tvoj,samo je isao a nije hteo da stane bez obzira da li je kvacilo stisnuto ili ne)... Ako sam radis treba ti jedan dan za rasklopiti i sklopiti,od prilike ukupno 12-13 sati... Sa srecom i javi sta je bilo...
 
Kod nas u dalju je bio jedan slučaj da je na novom traktoru pukla kajla na točku i osovina se okretala u glavčini dva puta su zbog toga razvlačili traktor dok nisu skopčali kajlu
 
Ajde da razumem sebe sto sam morao da kupim poslovnog Brežnjeva, al' nikako da razumem druge sto kupuju novog.
 
Pogresio si NA, nije 15000 vec 16200 e ::namigivanje::
Vidim Spajici vole Breznjeva pa su zato brze bolje prodali pa kupili 2 "casea" :ppozdrav:
 
Da li si sada kontaktirao Agropanonku i šta su ti rekli?

Agropanonka je obaveštena, serviseri će doći u narednih par dana, a takav tip kvara bi trebalo da pokrivaju i nakon isteka njihove garancije.

Ajde da razumem sebe sto sam morao da kupim poslovnog Brežnjeva, al' nikako da razumem druge sto kupuju novog.

Reci mi, je li bolje uzeti nešto novo (makar to bila gomila beloruskog gvožđa) za 26.000€ na 5 i po godina bez kamate gde je hipoteka sam traktor ili uzeti "mačku u džaku" sa minimum 8.000 sati, gde dižeš kredit sa 20% kamate i hipoteka je zemlja ili kuća?

Dve sušne godine za redom npr. i šta ćemo onda?
 
Samo se dogovori pre dolaska servisera ko pokriva troškove tog izlaska i servisa, da ne bi posle imao problema.
 
Nazad
Vrh