MTZ Belarus

Odvrnes ga i s kontra strane probaj da produvas ustima.ako ide lagano onda nevalja,ustima nesme da ide a kompresorom kuglica mora da propusti,dal si ga ozracio i gore na filteru goriva?

Jesam radio sam to i taj povratni ventil je ispravan nego primetio sam da je problem sa pretakanjem iz jednog rezervoara u drugi.Malo mi stane tu nešto nafte ,tu je negde problem sporo mi pretače. U opterećenju kada potroši određenu količinu goriva ne može da brzo prebaci iz drugog jer mi je desni rezervoar par puta ostao prazan pa zato se to dešava ,staviću deblje crevo pa probati kako će se ponašati.
 
Ja sam imao taj problem sa ne pretakanjem, desni rezervoar prazan a u levom ima goriva. Prvo me je mučilo što se traktor gasio, malo sačekam pa upali i ide dalje. Menjao filter, platne, čistio taložnik, creva holendere....na kraju sam skinuo i slavine i u jednoj se napravio čep od taloga,farbe, rđe... bio je pljosnat i okretao se tako zaglavljen otvarajući i zatvarajući protok kroz slavinu kao neki ventil... ako nisi probao do sad, skini slavine pa ih proveri.
 
Gasio se i meni dok nisam skroz skinuo rezervoare i sva creva i sve temeljno ocistio. Bilo svega u rezervoarima, a posle ciscenja nema problema sa gorivom.
 
Sa novim rusom sam dobio onu skroz donju poteznicu sto se iz kabine otkljucava i zakljucava.Skinuo sam je cim je stigla.Sve je tu do poslednjeg dela i srafa.Hoce neki decko da je kupi.Koliko da trazim za nju?
 
Sa novim rusom sam dobio onu skroz donju poteznicu sto se iz kabine otkljucava i zakljucava.Skinuo sam je cim je stigla.Sve je tu do poslednjeg dela i srafa.Hoce neki decko da je kupi.Koliko da trazim za nju?
Svi su je skinuli ,jedno sto evra da trazis,sigurno je skuplja al da stoji bezveze ko moja ,ni to nije resenje neznam ti odluci.
 
Evo ovo sa slike imam sve u kompletu.To je sa MTZ 82.1.
2ag2omx.jpg
 
Sa novim rusom sam dobio onu skroz donju poteznicu sto se iz kabine otkljucava i zakljucava.Skinuo sam je cim je stigla.Sve je tu do poslednjeg dela i srafa.Hoce neki decko da je kupi.Koliko da trazim za nju?


ja sam pre 4 meseca kupio tu skroz donju poteznicu,od coveka koji je isto skinuo pri kupovini traktora,nije bila koriscena bas ni malo,kada sam je uzeo bila je nova,platio sam 70e sa sve srafovima i polugicama koje idu u kabinu za zakljucavanje-otkljucavanje kuke... ako si resio da je prodas onda je ceni isto 70-80e,a ako ti se ne prodaje onda je mozes ceniti 65000din kao i ovi u agropanonci... :) :-D

- - - - - - - - - -

jel zna neko koliko ulje ima pritisak u izvodu koji napaja blokadu?
 
Procitah negde da postoji novi i stari tip prednje vuce (ili prednjeg mosta) kod mtz 52. Ako postoji tako nesto, koje su razlike?
Pitam jer sam pre mesec dana kupio 52 69to godiste sa kockastom haubom na kojoj prednja vuca trenutno nije funkcionalna, pa se spremam za osposobljavanje.

Po recima bivseg vlasnika, fale mi donji zupcanici u cizmama.
 
Ima li neko iskustva sa garancijom Agropankonke nakon isteka njihovih 6 meseci? Zakon kaže da je minimalna garancija 2 godine, pa pitanje je da li je neko imao intervenciju nakon tih 6 meseci?
Traktor je 952 RM, ima oko 130 sati i kupljen je početkom aprila ove godine.
Problem 1: Gubi antifriz pomalo, ali nema belog dima, nema vlažnih mesta na rashladnom sistemu, nema viška u boci.
Problem 2: Remenica na radilici baca i pravi osmice kao da su je deca pravila u vrtiću od plastelina.
(Ima još problema, ali ovi mi baš bodu oči)
Unapred hvala. :ppozdrav:
 
A Tomislave pa zar ti nisi upućen da je svaki drugi, treći pod nekom falinkom i da kupuješ na sreću. Tako ti je to kod Brežnjeva, a to sve sto si nabrojao ostaje ti da ih vijas da ti priznaju garanciju jer je to stvarno malo RS.
 
Da budem iskren, stvarno sam očekivao malo više za nepunih 26.000€, ali izgleda da sreća nije bila na našoj (mojoj) strani.
Pri preuzimanju traktora, odmah smo primetili neke stvari koje su nam zapale za oči, ali smo skoro pa najureni iz dvorišta Agropanonke. U suštini, evo ga traktor, evo ti kljuc, probaj napred-nazad, tamo ti je kapija, a iza kapije benzinska. Ćao! Na postavljana pitanja, odgovor je uvek bio isti: Sve što primetite, prijavite za prvi servis, sve će serviseri rešiti.
Dobro, nema problema, spisak je bio fino dugačak, ali je jedno 60% prijavljenih problema završeno sa: kod svih je tako, to je super kako je na nekima, to je sad tako, žao nam je ali ne možemo tu ništa, to garancija ne pokriva, itd.
Pošto je kukavac kupljen u najglupljem mogućem trenutku (preko pokrajinskog fonda), tj. kada su svi radovi već uveliko završeni, nije ni mogao pošteno da se oznoji i da prikaže sve svoje mane.
E sad kad je došlo oranje za repu, potvrdio je naše strahove... :udri:
 
Procitah negde da postoji novi i stari tip prednje vuce (ili prednjeg mosta) kod mtz 52. Ako postoji tako nesto, koje su razlike?
Pitam jer sam pre mesec dana kupio 52 69to godiste sa kockastom haubom na kojoj prednja vuca trenutno nije funkcionalna, pa se spremam za osposobljavanje.

Po recima bivseg vlasnika, fale mi donji zupcanici u cizmama.

stari tip mosta ima maticu u centu glavcine otprilike 32 ili 36, dok prednji nema, to je vizuelno najuocljivije.
 
Uf, moze li, meni zelenom, malo blize objasnjenje lokacije tog srafa. I ono sto me vise zanima, da li to odnosi neke konkretnije razlike u unutrasnjim elementima pogona.

edit: skontao sam koji je sraf u pitanju. Definitivno mi je stari tip prednje vuce
 
Poslednja izmena:
Neće da mi krene rus ni iz jedne brzine. Nisam mogao da se vratim sa njive, od jednom se desilo, dovukli su me sa njive. Ima neko ideju? Osim da ga cepam na pola.
 
Nazad
Vrh