MTZ Belarus

Imam da prodam hidrocilindar od bagera "Radoje Dakić", možda nekom treba za volan. ::namigivanje::
:ppozdrav:
 
Samo da se javim, posto sam imao ovakav problem.

Na mojoj breni se u leru volan jako tesko motao u lijevo (kad se klip izvlaci) Znaci kad mu treba biti lakse, njemu je teze... I kad sam radio prednji trap na traktoru tek onda skuzim da mi je cilindar volana (klipnjaca) pomotan. Dam napraviti novi klip i klipnjacu posto je cilindar iznutra bio uredan i zdrav. Stavili prepakovan cilindar na traktor, ista prica. Skinem pupu volana i odnesem na pregled i kazu mi da je dobra, malo je slinila na semeringu i on je zamjenjen, navodno da je tu vukla zrak. Vratili pumpu nazad, ista prica. Dodje u to kolegin tata koji je davnih dana imao brenu i kaze kad se pojavi problem da volan postane tezak da su metali manju remenicu na pumpu volana da se pumpa okrece brze i tako su "krpali" dok pumpa nije legla skroz da odgode kupovinu nove dokle god je moguce, kaze da je radilo super. Nabavim 10% manju remenicu, opet ista prica. nema sanse da na mjestu smotas u lijevo da je ne znam koliki gas... Skidao sam orbitrol i nosio majstoru, odmah ga covjek pred menom otvorio, pregledao, izmjenjao gumice, i kaze da je u njemu falila neka kuglica u ventilu i da je ok cirkulirao ulje i da je zivo cudo sto je uopce htio skretati traktor... Ajde, odradimo i to, vratim orbitrol nazad, ista prica.... POLUDIO SAM.

Jednom prilikom sam bio kod Kice i pitam ga da li ima orbitrol sa svoje brene sto je rastavio i kaze da ima negdje. Odnesem ga kuci, on zaglavljen... Opet nosi majstoru, odglavili smo ga nekako, sve unutra potopili u ATF-u, sastavili i stavio sam ga na traktor... PREPOROD MAJKE BOZIJE!!! sad se doslovce ne osjeti otpor na volanu. Na pola gasa zavrtim volan i on kad se zaleti ne staje dok tockovi ne lupe o granicnike. Kao kad prednji kraj traktora s mehanickim volanom dignete u zrak i skrecete. Toliko je volan sad lagan, cak i pre lagan. Sad mi orbitrol malo slini jer za ovaj majstor nije imao gumice ali cemo i to rijesiti...


Dobar orbitrol ZLATA VRIJEDI.


Koji si orbitrol stavio? Koliki protok ima?
 
Koji si orbitrol stavio? Koliki protok ima?

Nemam pojma iskreno da ti kazem... Ja sam na mom traktoru dobio ORSTA orbitrol i na njemu PRVA PETOLETKA kocka svijetlo zelene boje... Radio je al nije to TO.

orbitrol-orsta-slika-6667995.jpg


Uzeo sam orbitrol od kolege forumasa Kico sto je on skinuo sa svog 5106 kad ga je rashodovao. Taj orbitrol je marke DANFOSS. Zao mi je sto nemam boljeg majstora da pregleda moj orbitrol pa da ustanovi sta ga muci jer ovaj kod kojeg redovno idem ne moze ispitati pritisak i nema ga kako podesiti. Vise mi se svidjao prvi orbitrol koji sam na traktoru dobio jer je imao mali otpor, taman koliko treba a ovaj DANFOSS vrtis kao da okreces tocak na biciklu kad ga okrenes naopako, doslovce bez otpora ikakvog radi i malo je gadno voziti traktor cestom al sam se vec naviknuo...

Sto se tice filtera ulja za sistem upravljanja, ako ga svaki IMT ima, mora ga imati i MTZ.
 
Dali opruge na grbavom mostu prednje vuce moraju stalno da rade kad idu po letnjem putu i kako se manifestuje kad pukne jedna od njih dve jel lupa nesto ili sta vec?
Samo nestane onaj zazor koji je ostavljen za rad federa. Pre se desi da to zapekne pa se cesto misli da je pukla opruga. Kod nas je na jednom rusu jedna strana zapekla. Dok drugi je dosao s obe strane zapekle. I jednom prilikom tata je bubno u neki razor i obe strane su proradile.
 
Dali opruge na grbavom mostu prednje vuce moraju stalno da rade kad idu po letnjem putu i kako se manifestuje kad pukne jedna od njih dve jel lupa nesto ili sta vec?
Ne lupa nista,samo osetis da vise trese na mostu,a i iz kabine se vidi da cizma nema amortizaciju.obicno puca kada se raspadne aksijalni lezaj pod oprugom,pa kada se smotaju tockovi u stranu,zapne kraj opruge gore i dole,napregne je i cvrc...
 
Samo nestane onaj zazor koji je ostavljen za rad federa. Pre se desi da to zapekne pa se cesto misli da je pukla opruga. Kod nas je na jednom rusu jedna strana zapekla. Dok drugi je dosao s obe strane zapekle. I jednom prilikom tata je bubno u neki razor i obe strane su proradile.

da ti je to zapeklo ondak bi ti i volan zapeko pa ga nebi mogao mrdnuti levo desno.....
 
Šta može biti u pitanju traktor radi ali kada dobije opterećenje trokira i gasi se i tako u krug.Stavljena nova ac pumpa proveravao taložnu čašicu ne vuče falš vazduh,izluftiram ga naspem gorivo da čepa i ono opet isto ,ne mogu da završim oranje jer me već danima zeza.
 
Nazad
Vrh