MTZ Belarus

nedeljkosavic012 nisam mu nista nudio to nije moj post,procitaj opet pa ces videti.
Nisam ni hteo da kazem da ste mu nudili nesto para. Moj post se odnosio na cenu koju ste izneli a neko je rekao da taj traktor vredi 4500e maximalno. Nisam mislio da ste vi nesto krivi vec da za 4500e ne mozes da se kupi dobra 552, a 6500e je mnogo :ppozdrav:
 
taj 820 to je po meni ok cena jos ako malo spusti ja imam isti takav,97god, placen 4000 al gume lose i imo nekih sitnih ulaganja tako dame izaso oko 5500eu al pre 2 god
 
i još je lux model, hehe

kažu da su ti modeli rusa iz devedesetih najkvalitetniji, ja sam imao staru 82ku iz 77g ili 79g više se nesječam, al sve je to isto.......
 
Ko hoće da kupi 552 neka ide u Čurug kod lika, mislim da se Novica zove. Bio je moj kum pre mesec dana i kaže da je imao 8 ili 10 komada 552 sa cenama od 3800-4800 evra. Nema ih u oglasima ali verovatno će uspeti sebi odabrati dobar primerak.
 
nedeljko, stare 52 u super radnom stanju su u Vojvodini oko 2500 evra. Ja sam moju platio pre 3 godine isto toliko, a ako je budem prodavao neću je dati ispod te cifre. Gde si video te cene što navodiš stvarno ne znam. Mislim da ima neke razlike između prvih serija 552 i poslednjih koje su oko 1994. godišta. Neko ko se više razume u njih će napisati šta je tačno u pitanju. A za 5500 evra ima već da se nađe MTZ 82 sa velikom kabinom 94-95. godište.

Ima li koja slika 52-ke u super radnom stanju da se baci pogled cisto radi poredjenja sa ovima iz oglasa,kojima preko slika fali od guma,kardana,akumulatora ,hladnjaka,semeringa......itd,itd.
Ovi iz oglasa sa cenama od 2000 do 3000 u stanju vidjenom preko slika iziskuju ulaganja od 200 pa do 1000 evra.sto prevazilazi ekonomicnost poslovanja za ovaj model.
 
Slika 52-ke u super radnom stanju... Pa teško... Ako neko okači sliku gde traktor spolja izgleda ekstra, sa dobrim gumama, kabinom sa svim staklima, ofarbana, otkud znamo kakav je motor i menjač. To preko slike :
 
@Sosara onaj iz mog sela sto si mi slao link ako se secas...Kasnije sam cuo iz pouzdanog izvora da je traktor utegnut maksimalno i kupljen od nekog lika koji je uvek radio zadruznim traktorima svoju zemlju,ali je zato i cena jaka.
 
Na slici moze da se vidi spoljasnjost ili deo spoljasnjosti(zavisi kako ja maher slikao iz kog ugla),i sta tu fali ili ne fali,a da li je ispravno ili ne videlo bi se na licu mesta.Motor i menjac kad su ispravni jesu osnov traktora...ali ako mu fali 100 sitnica na spolajsnjosti sve to kad se sabere izadje skuplje od generalne.

@NA secam se traktora sa linka,on je jedan od retkih koji na slikama obecava i deluje pristojno jedino sto je cena jaka.

Jer mene to upravo i buni,stalno se pise da na terenu cena za traktor u super radnom stanju je oko 2500 znaci za ispravnu masinu bez nekog veceg ulaganja u startu a po oglasima se vrte cene oko 2500 za traktore koji barem preko slika i price prodavca sta sve fali ne idu odmah u njivu vec u radionicu i iziskuju dodatno ulaganje da bi se doveo u radno stanje.I prelaze cenu ovih prvo pomenutih koji se ne vrte po oglasima.
 
Jeste ali kad ih prodaje gazda,ovog prodaje preprodavac. Vidi decko nije muljara i slicno,samo kad ima viska para voli da ih ulozi i obrne,cista matematika.
 
S vremena na vreme naleti nešto ispod cene (iz raznih razloga) i u dobrom stanju. Tako da moraš redovno pratiti oglase i imati keš kod sebe inače ode traktor u ruke švercera. Po meni je realna cena za dobru staru 52ku 2500 evra, staru 82ku 3500 evra, 552 4500 evra. Ostale modele ni nepratim u oglasima jer me ne zanimaju. A član čalić prodaje dve 82ke stare, mislim da ima i na forumu taj oglas, ali traži 3800 i 4000 evra. Traktori su u super stanju (deluju na oko, u motor i menjač ne ulazim ali pretpostavljam da je i to ok). Cena je jaka, zato se i prodaju već više od pola godine.
 
Matematika mora da se zna...Najcistija racunica je poslovati sa vlasnikom.
Vlasnik ako je posten ,posteno ce reci sta traktoru fali ili ne fali,ako nije posten nahvalice samo da mu izadje iz dvorista.
Preprodavac poznaje taj traktor koliko i kupac koji kupuje za sebe,znaci nikako.S tim sto preprodavac hoce da zaradi a kupac-domacin hoce da radi.Preprodavac kupuje povoljije da bi se vise ugradio,a domacin kupuje povoljnije da bi eventualno ulozio razliku u masinu i doveo je top stanje.
Ne branim nikom da obrne ,ali ne volim da obrce na meni. :)

- - - - - - - - - -

Bole te dve 82-ke se prodaju mnogo duze od pola godine.Koliko pratim oglase one su preko godinu dana po oglasima s vremena na vreme.Cena je po meni jaka i verovatno zato i stoje jer covek ne da ispod toga.
Reci mi na sta treba da se obrati paznja da bi se prepoznala dobra 52-ka iz tvog iskustva.
 
Ni domacin uvek ne zna sta prodaje,koliko se ovde na forumu moglo videti i jos nekoliko puta vise uzivo da vlasnik godinama koristi traktor pod nekom falinkom i misli "to tako treba" ili jednostavno ni ne poznaje sta sve traktor moze,dok iskusan svercer traktor oceni iz prve.
Mislim da je najbolju staru 82jku kupio clan CvejaPO,ali je trebalo i kesu odresiti sto je malo ko spreman da uradi.
Licno nikad ne gledam na to da li ce neko zaraditi na meni ili nece,gledam da li se ja uklapam u tu pricu ili ne.
 
Ima raznih likova ne sporim,ali covek koji ga vozi 20-30 god bolje ga poznaje od nekog ko ga je prvi put video.
Tacno da kesu treba odresiti ali u granicama realne cene.Sad pricamo da je realna cena 2500 za dobru 52-ku....a onaj iz tvog sela ako se secam dobro ceni je 3200.Pa ko ce njemu da ispuni matematicku zelju od 700 evra?!? Za te pare se mogu uzeti plug i setvospremac.
 
Šošara, gume, motor, menjač, hidraulika, uključivanje prednje vuče, blokada diferencijala, sedište, i obavezno proveri nivo ulja u prednjem mostu, motoru, menjaču. Nivo ulja će ti reći koliko je gazda vodio računa o njemu jer voli da curka na sve strane kao i većina ruskih traktora pa se redovno mora kontrolisati nivo.
 
Ima raznih likova ne sporim,ali covek koji ga vozi 20-30 god bolje ga poznaje od nekog ko ga je prvi put video.
Tacno da kesu treba odresiti ali u granicama realne cene.Sad pricamo da je realna cena 2500 za dobru 52-ku....a onaj iz tvog sela ako se secam dobro ceni je 3200.Pa ko ce njemu da ispuni matematicku zelju od 700 evra?!? Za te pare se mogu uzeti plug i setvospremac.
Sosara on trazi 3200e,a vi de se nadjete,nikad ne znas koliko je prodavac voljan da spusti cenu.
 
Nazad
Vrh